תפריט נגישות
מנקים

פוליש ווקס לרצפות הבית


אתם שוכרים דירה? הכל מושלם מלבד הריצוף הדהוי והישן? אך אתם בוודאי לא מתכננים להשקיע סכומי עתק בהחלפת המרצפות או בביצוע פוליש יקר יחסית. הפתרון האולטימטיבי הוא פוליש ווקס. 

מהו פוליש ווקס?

פוליש ווקס הוא פוליש וותיק ונפוץ יחסית. פוליש ווקס מבוסס על חומר שעוותי, הנמרח בצורה יסודית על גבי הרצפות ובכך מעניק להן ברק המקרין תחושת ניקיון. פוליש ווקס מתאים לחידוש כל סוגי הרצפות מלבד קרמיקה וגרניט פורצלן.

איך מבצעים פוליש ווקס?

ביצוע מושלם של פוליש ווקס דורש 3 שלבים:

שלב ראשון - שלב קרצוף וניקיון הרצפות. שלב זה חשוב מאין כמותו ומטרתו להכין את המשטח בצורה האופטימאלית להברקה. את הקרצוף מבצעים בעזרת מכונה מיוחדת המצוידת ב"סקוטש" או צמר פלדה מיוחד (בהתאם למצב המרצפות). מקרצפים את המרצפות היטב ומסירים שכבה עליונה דקיקה. פעולה זו תביא לרצפות אחידות ונטולות כתמים. 

שלב שני- מריחת הווקס. על מנת למרוח את הווקס, עלינו לוודא כי המרצפות יבשות לחלוטין ונטולות כתמים. לאחר שוידאנו כי השלה הראשון בוצע כהלכה ניתן למרוח את שכבת הווקס על הרצפות. חשוב לוודא כי אין ולו טיפת מים אחת על הרצפות. זו עלולה לפגוע בגימור הפוליש. את חומר הווקס מורחים על הרצפות בעזרת ספוג מיוחד וממתינים לייבוש. 

שלב שלישי- לאחר שווידאנו שחומר הווקס נמרח כהלכה והתייבש לחלוטין, אנו משתמשים במכונת פוליש המצויידת בבד לבד. מטרת בד הלבד, הוא ל"שייף" בעדינות את חומר הווקס על הרצפות, להחדיר אותו ולהבריק את הרצפות עד לגימור מבריק וזורח. 

פוליש ווקס יתרונות וחסרונות:

יתרונות: 

פוליש ווקס מעניק לנו תוצאה מבריקה, אחידה וזוהרת בדומה לפוליש קריסטלי, אך מחירו זול יותר ולכן אטרקטיבי יותר. את פוליש הווקס מבצעים מהר יחסית.

חסרונות:

פוליש ווקס ידוע כפוליש בעל תוחלת חיים קצרה במיוחד. על מנת לשמור על הרצפה מבריקה ויפה, יש לבצע פוליש ווקס מידי שנה. זה עשוי להיות חיסרון גדול מאחר ופעולת פוליש ווקס דורשת פינוי המרצפות מחפצים מה שעלול להוביל לעבודה רבה.  חיסרון נוסף של פוליש זה הוא העובדה שהחומר השעוותי עלול להיות מחליק ומסוכן. לכן, לא מומלץ לבצע אותו על מדרגות או באזורים בהם קיימת תנועת הולכי רגל מרובה. ולבסוף, החומר השעוותי רך יחסית, לכן, כל פעולת גרירה של רהיט כבד או חפץ חד, עלול להשאיר סימנים ושריטות. 

 אם ברצונכם בפוליש עמיד לשנים ארוכות לא מחליק ולא סופג כתמים ושריטת - מומלץ לכם לבחור בפוליש קריסטל.

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2022-05-15 10:49:33

היי אלי, 
מהניסיון שלי ושל אחותי, לבד לא מומלץ, אף פעם הניקיון לבד לא משתווה למה שחברת ניקיון שמתמחה בניקוי אחרי שיפוץ תעשה. 
למה? כי להם יש את הידע, המכשירים והחומרים המתאימים. 
ברור שלא כל חברה אפשר לסמוך עליה, למשל אצל אחותי, הקבלן של השיפוץ הבטיח וכלל במחיר את הניקיון, הוא הביא חברת ניקוי אחרי שיפוץ, אבל באמת מה שהם עשו היה אסון. וזה היה כאב ראש גדול. זה נגמר בתביעה. אבל זה לא לכאן. 
בכל מקרה אחותי הזמינה חברת ניקיון אחרת שהיא בחרה, והמחיר אומנם לא היה זול, מהפחד ממה שכבר חוותה הבינה שלא כדי לכת על הכי זול. אבל גם לא הלכה על הכי יקר, בחרה בחברה סבירה עם מחיר ביניים. והם עשו עבודה מדהימה! 
כמובן שהיא סיפרה להם בטלפון כבר על החוויה שלה ושיתפה אותם בכל החששות. והם היו הכי אדיבים ובאו לקראתה. 
העבודה הייתה מדהימה הבית אחרי הניקיון, אפשר ממש היה לאכול ישירות מהריצפה. ואני לא אומר את זה סתם כביטוי. 
האתר שלהם- ממליץ לכל אחד ואחת! 


עודכן לאחרונה - 2022-05-15 10:20:52

היי אלי, 
לצערי אני לא איש מקצוע אז לא יכול לתת לך תשובה חד משמעית. 
מה שכן ממליץ כן להתייעץ עם בעל מקצוע. היה קישור לאתר של חברה שעושה פוליש וניקיון בתים אחרי שיפוץ ולפני איכלוס 
מאמין שהם ישמחו לעזור. 
בהצלחה (:


עודכן לאחרונה - 2022-05-15 10:13:20

אני כמו דניאל, לא הייתי מסתכן והייתי מתייעץ עם חברת ניקיון. 
יש לי חברה מומלצת מאוד, הם הפכו את הבית המשופץ של אותי לארמון שפשר לאכול מהרצפה שם. 
אני בטוח שישמחו לעזור. מצרף קישור לאתר שלהם, כנסי ותתרשמי בעצמך, אין טוב ממראה עיניים! 
קישור לאתר 


עודכן לאחרונה - 2022-05-15 10:09:21

ניקיון אחרי שיפוץ זה דבר מאוד חשוב, אחרי כל הבירוקרטיות שהשיפוצים מביאים איתם לפעמים חומק מאיתנו החלק של הניקיון. לאחותי קרה משהו יותר מציק, היא סמכה על החברת בנייה שהבטיחו שלא משאירים מלוכלך והם הביאו חברת ניקיון שלא באמת ניקתה כראוי, הסיפור המלא של מה שקרה לה וכל הטררם זה כבר לפוסט אחר. 
אני רק אגיד שזה נגמר בתביעה בבית משפט. מה שכן, זה שהיא מצאה חברה לניקוי אחרי שיפוץ מדהימים, שהגיעו צ'יקצ'ק ועשו פלאים. ממש חוויה מתקנת עבורה. 
היא הייתה כלכך מרוצה ומאושרת שכל הסאגה מאחוריה וסופסוף יכולה לחזור לדירה שלה אחרי תקופה של שיפוצים וניקיונות. 
אז אני אמליץ לכם על החברת ניקיון הזו כי באמת שהם עשו עבודה מדהימה ובמחיר לא גבוהה. באמת שזה היה שווה כל שקל ושקל. 
הינה האתר שלהם. הם באמת משהו מיוחד. 
אתם לא תתחרטו. 

 


עודכן לאחרונה - 2022-05-15 09:39:54

מסכים שחשוב לשמור על ניקיון הספות והשטיחים בבית. 
פעם בשנה זה בסדר גמור להשקיע כמה שקלים על ניקוי יסודי. אשמח להמליץ לכם גם על חברה מקצועית מאוד שעשו אצלנו עבודה נהדרת והשטחים חזרו כמו חדשים. 
זה היה מדהים, לא האמנתי עד כמה השטיחים בבית היו מסריחים. 
זה האתר שלהם- ובאמת שאני ממליץ לכולם בחום!