תפריט נגישות
מנקים

פוליש ווקס לרצפות הבית


אתם שוכרים דירה? הכל מושלם מלבד הריצוף הדהוי והישן? אך אתם בוודאי לא מתכננים להשקיע סכומי עתק בהחלפת המרצפות או בביצוע פוליש יקר יחסית. הפתרון האולטימטיבי הוא פוליש ווקס. 

מהו פוליש ווקס?

פוליש ווקס הוא פוליש וותיק ונפוץ יחסית. פוליש ווקס מבוסס על חומר שעוותי, הנמרח בצורה יסודית על גבי הרצפות ובכך מעניק להן ברק המקרין תחושת ניקיון. פוליש ווקס מתאים לחידוש כל סוגי הרצפות מלבד קרמיקה וגרניט פורצלן.

איך מבצעים פוליש ווקס?

ביצוע מושלם של פוליש ווקס דורש 3 שלבים:

שלב ראשון - שלב קרצוף וניקיון הרצפות. שלב זה חשוב מאין כמותו ומטרתו להכין את המשטח בצורה האופטימאלית להברקה. את הקרצוף מבצעים בעזרת מכונה מיוחדת המצוידת ב"סקוטש" או צמר פלדה מיוחד (בהתאם למצב המרצפות). מקרצפים את המרצפות היטב ומסירים שכבה עליונה דקיקה. פעולה זו תביא לרצפות אחידות ונטולות כתמים. 

שלב שני- מריחת הווקס. על מנת למרוח את הווקס, עלינו לוודא כי המרצפות יבשות לחלוטין ונטולות כתמים. לאחר שוידאנו כי השלה הראשון בוצע כהלכה ניתן למרוח את שכבת הווקס על הרצפות. חשוב לוודא כי אין ולו טיפת מים אחת על הרצפות. זו עלולה לפגוע בגימור הפוליש. את חומר הווקס מורחים על הרצפות בעזרת ספוג מיוחד וממתינים לייבוש. 

שלב שלישי- לאחר שווידאנו שחומר הווקס נמרח כהלכה והתייבש לחלוטין, אנו משתמשים במכונת פוליש המצויידת בבד לבד. מטרת בד הלבד, הוא ל"שייף" בעדינות את חומר הווקס על הרצפות, להחדיר אותו ולהבריק את הרצפות עד לגימור מבריק וזורח. 

פוליש ווקס יתרונות וחסרונות:

יתרונות: 

פוליש ווקס מעניק לנו תוצאה מבריקה, אחידה וזוהרת בדומה לפוליש קריסטלי, אך מחירו זול יותר ולכן אטרקטיבי יותר. את פוליש הווקס מבצעים מהר יחסית.

חסרונות:

פוליש ווקס ידוע כפוליש בעל תוחלת חיים קצרה במיוחד. על מנת לשמור על הרצפה מבריקה ויפה, יש לבצע פוליש ווקס מידי שנה. זה עשוי להיות חיסרון גדול מאחר ופעולת פוליש ווקס דורשת פינוי המרצפות מחפצים מה שעלול להוביל לעבודה רבה.  חיסרון נוסף של פוליש זה הוא העובדה שהחומר השעוותי עלול להיות מחליק ומסוכן. לכן, לא מומלץ לבצע אותו על מדרגות או באזורים בהם קיימת תנועת הולכי רגל מרובה. ולבסוף, החומר השעוותי רך יחסית, לכן, כל פעולת גרירה של רהיט כבד או חפץ חד, עלול להשאיר סימנים ושריטות. 

 אם ברצונכם בפוליש עמיד לשנים ארוכות לא מחליק ולא סופג כתמים ושריטת - מומלץ לכם לבחור בפוליש קריסטל.

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2019-02-18 06:30:57

אני יכולה להמליץ לכם על חברת ניקיון מקצועית באזור המרכז. הם עושים אחלה עבודה!


עודכן לאחרונה - 2019-01-22 03:30:47

שלום
אני ממליצה לך לפנות לחברת קרן שמש המתמחה בניקוי חלונות בגובה  הכולל תריסים וקירות באמצעות סנפלינג , במות הרמה ומנוף
ניסיון רב ושירות מקצועי. 


עודכן לאחרונה - 2019-01-22 03:07:20

אני גם רוצה להמליץ על חברת מריו קלין המתמחה בניקוי ספות עור ,ספות בד וכורסאות, 
עבודה נקיה על בסיס חומרים ירוקים שלא מזיקים לסביבה.