תפריט נגישות
מנקים

ליטוש והברקת מרצפות


פעולת הליטוש מבריקה את הרצפה והופכת אותה למשטח חלק ואחיד. לעיתים הליטוש מיועד לטפל בריצוף לא ישר ולפעמים היא חלק מטיפול פוליש קריסטל לרצפה.

עם הזמן, הרצפה סופחת אליה כתמים עקשניים, מכות קטנות ושריטות אשר גורמות לרצפה לאבד את הברק שלה. לעיתים זה מתגלה לאחר ניקיון דירה לפני מעבר או אחרי שיפוץ לשם כך נועדה פעולת ליטוש המרצפות. הליטוש ייחדש את הריצוף הישן, יתן לו מראה רענן, מבריק ונקי לאורך זמן.

בנוסף, הליטוש נותן מענה גם כאשר הרצפות אינן מיושרות. ככל שעובר הזמן יש לריצוף נטייה לשקוע ולהיות בגבהים לא אחידים ובאמצעות הליטוש גורמים למרצפות להיות במפלס אחד אחיד וחלק. 

איזה סוגי ליטוש קיימים

ישנם שני סוגי ליטוש המיועדים לצרכים שונים בהתאם למצב הריצוף-

ליטוש ברשתות יהלום - זהו ליטוש עדין שבו מורידים בהדרגה שכבה דקה מהרצפה כדי להסיר כתמים קשים ולכלוך, עד לחידוש ולהלבנת הרצפה.

ליטוש והברקה באבני יהלום - ליטוש הרצפה עד לקבלת מראה ברק טבעי. תהליך ליטוש זה כולל גם סתימת סדקים, ביצוע עבודות הגנה מפני ספיגת נוזלים וכולל טיפול בפוגות ויישור המשטח ביהלומי ליטוש, עד לקבלת משטח אחיד וישר .

את פעולת הליטוש ניתן לבצע על כל סוגי המרצפות הקיימות (מלבד קרמיקה וגרניט פורצלן שהינם אריחים).

כיצד מתבצע ליטוש רצפות

ליטוש רצפות הינה פעולה שאין להקל בה ראש. הליטוש חייב להיעשות על ידי חברת פוליש עם עובדים בעלי ידע וניסיון בתחום אשר ידעו לתת מענה אופטימאלי לכל סוג של ריצוף ויקפידו על רמת גימור גבוהה מאוד.
את הליטוש מבצעים באמצעות מכונות ליטוש ומלטשות יהלום המשייפות את המרצפות ומסירות שכבת אבן ובכך מקנות לרצפה מראה אחיד וישר. בסיום הליטוש מורחים סילר כדי שיאטום את האריחים מפני ספיגת נוזלים ולאחר מכן מעניקים למרצפות פוליש קריסטל אשר יעניק לרצפות ברק אינסופי ומראה חדש ונקי לאורך זמן.

לאחר ביצוע פוליש קריסטל, ישנה חשיבות עליונה לתחזוקה נכונה. חשוב להימנע מחומרי ניקוי המכילים אקונומיקה או חומצה ורצוי להשתמש בחומרי ניקוי המתאימים לרצפה עם פוליש. ניתן למצוא חומרי ניקוי מתאימים בכל חנות המחזיקה חומרי ניקוי לבית.

במקרים רבים די בביצוע פוליש לרצפה ישנה על מנת לחדש את הרצפות, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום. 

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2020-07-28 07:50:56

אם אתם מחפשים חברת ניקיון בנס ציונה שמתמחה בניקוי חלונות ועוד דברו איתנו


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:06:49

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה

לינק לשאלון


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:05:35

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה


עודכן לאחרונה - 2020-04-23 03:26:29

אומרים כי אלוהים נמצא בפרטים הקטנים. גם בחברת ‘יעדים גבוהים’ מאמינים באמרה זו ולכן מספקים שירותים שכל מטרתם לדאוג לפרטים הללו, ביניהם שירות ניקוי חלונות ושיש המתבצעים הן בעבור לקוחות מהמגזר העסקי והן בעבור לקוחות פרטיים.
ניקוי השיש מתבצע לרוב בעבור מבנים חדשים, טרם מסירת המבנה אל הקבלן, או תוך כדי תהליך הבנייה כאשר יצירת השלד שלו הגיעה אל סיומה. ניקוי החלונות מתבצע לרוב לאחר אכלוס הבניין, וכחלק מתחזוקתו לאורך השנה. באמצעות שירותים אלה מבטיחה חברת ‘יעדים גבוהים’ שכל פרט קטן בבניין שלכם, בין אם מדובר בבניין פרטי או מבנה קבלני שעוד לא נמסר לדיירים, יהיה מושלם


עודכן לאחרונה - 2019-02-18 06:30:57

אני יכולה להמליץ לכם על חברת ניקיון מקצועית באזור המרכז. הם עושים אחלה עבודה!