תפריט נגישות
מנקים

פוליש למרצפות שיש


פוליש למרצפות שיש

מרצפות שיש עשויות לאבד את הברק שלהן, לצבור שריטות וכתמים ולהראות ישנות. ביצוע פוליש למרצפות שיש יעניקו לרצפות מראה עשיר, בוהק ומרשים במיוחד. אמנם פעולת הפוליש מתאימה למגוון רחב של סוגי רצפות, אך במרצפות שיש הפוליש מספק את התוצאה המרהיבה ביותר. 

למה מבצעים פוליש למרצפות שיש?

בדומה לכלל סוגי המרצפות, גם מרצפות משיש מאבדות את הברק שלהן עם השנים, הם נראות עמומות, שרוטות ולעיתים אף מוכתמות בכתמים עקשניים אשר לא ניתן להסיר בדרכים המקובלות. 

על מנת לשמור על מרצפות השיש עשירות ומלאות ברק, מומלץ לבצע ליטוש ופוליש אחת לכמה שנים. תלוי בסוג הפוליש הנבחר ובסוג האריחים. מרצפות השיש לאחר פוליש נראות חדשות עם מראה "רטוב" המקרין ניקיון ויוקרה. תחזוקה שוטפת ראויה והקפדה על ביצוע פוליש אחת למספר שנים, יאריך את חיי המרצפות משמעותית, וישמור על איכותן.

איזה סוג פוליש מתאים למרצפות שיש?

מרצפות שיש הן מרצפות יפיפיות ויוקרתיות מאוד אשר יופיין מתעצם לאחר ביצוע פוליש. ניתן לבצע פוליש מכל סוג מועדף. 

קיימים 3 סוגי פוליש עיקריים הנפוצים ביותר בכל בית:

פוליש קריסטל - פוליש קריסטל, נקרא גם "הברקה קריסטלית" הוא סוג הפוליש הנפוץ ביותר בבתים פרטיים, בלובי מלונות, בכניסה לבנייני מגורים משותפים והבבנייני משרדים יוקרתיים. פוליש קריסטל הוא נקרא כך, מאחר והוא מעניק לרצפות מראה "קריסטלי", מבריק ויוקרתי. לאחר ביצוע פוליש קריסטל על מרצפות שיש, המרצפות מקבלות את אפקט ה"מראה" ומעשירות את הבית במראה מרשים ונקי. פוליש קריסטלי הינו פוליש עמיד לכ- 5 שנים לפחות, הוא אינו מחליק והוא מונע חדירת כתמים / נוזלים ושריטות. 

פוליש אקרילי- פוליש אקרילי הינו פוליש עמיד במיוחד לשנים ארוכות. פוליש אקרילי אינו מבריק כמו פוליש קריסטל או פוליש ווקס, ומטרתו העיקרית היא לחדש את המרצפות. פוליש אקרילי מתאים במיוחד למרצפות ישנות במיוחד, או מרצפות שרוטות ומלאות כתמי לכלוך או התיישנות. פוליש זה אינו מחליק. רבים מבעלי הדירות להשכרה מבצעים פוליש זה על מנת לטפח את המרצפות ולהגן עליהן מפני סימני גרירת רהיטים, ומפני ספיגת כתמים קשים.

פוליש ווקס- פוליש ווקס הינו פוליש מוכר ונפוץ. פוליש ווקס הינו סוג הפוליש המהיר ביותר לביצוע והזול ביותר מבין סוגי הפוליש. בפעולת הפוליש ווקס, מורחים שכבת ווקס (שעווה) דקיקה על הרצפות ובכך מעניקים להן מראה בוהק וזוהר. פוליש ווקס נפוץ בעיקר בבתים שכורים (כאשר השוכר מעוניין בשיפוץ זול וזמני). סוג פוליש זה עמיד לתקופה קצרה בלבד ומומלץ לבצעו מידי שנה. החיסרון הבולט של סוג פוליש זה, מלבד תוחלת החיים הקצרה שלו, היא העובדה שהוא עלול לגרום להחלקה, והציפוי השעוותי רך, ולכן הוא סופח אליו סימני גרירה ושריטות. 

סוגי פוליש אלו מתאימים גם לאחר קרצוף וחידוש מדרגות שיש.

כיצד מבצעים פוליש למרצפות שיש?

שלבי ביצוע הפוליש משתנים בהתאם לסוג הפוליש בו בחרתם. פוליש ווקס למשל, הינו פוליש מהיר יחסית מאחר והוא אינו דורש את קרצוף הרצפות, אלא מריחת חומר ווקס בלבד. אך כאשר מדובר בפוליש קריסטל או פוליש אקרילי התהליך הוא מורכב יותר ודורש מספר שלבים כאשר המטרה היא להביא למשטח אחיד ומבריק. 

ראשית, מפנים את המשטח לחלוטין מכל רהיט או חפץ. לאחר מכן, מקרצפים את הרצפות בעזרת מכונת פוליש המצוידת בצמר מיוחד, ה"משייף" את המרצפות, מסיר שכבת רצפות דקיקה וחושף שכבה נקייה וחלקה. בתם השלב הזה, נקבוביות המרצפות חשופות וכל חומר עשוי להיספג בהן וליצור כתם. לעיתים, קיימים סדקים או חורים במרצפות. במצבים אלו, נעזרים בחומר מיוחד המיועד לאיטום חורים וסדקים ומניעת התפשטותם. בתום הליך זה, יש לאטום את המרצפות. לרצפה המקורצפת, בעזרת מכונה ייעודית, מחדירים חומר מיוחד בתנועות מהירות וסיבוביות, האוטם את המרצפות לחלוטין. בשלב האחרון, מורחים חומר הברקה בעזרת ספוג. הספוג מורח שכבה מדויקת ועדינה של החומר ומחליק את הרצפות לחלוטין. 

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2020-07-28 07:50:56

אם אתם מחפשים חברת ניקיון בנס ציונה שמתמחה בניקוי חלונות ועוד דברו איתנו


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:06:49

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה

לינק לשאלון


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:05:35

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה


עודכן לאחרונה - 2020-04-23 03:26:29

אומרים כי אלוהים נמצא בפרטים הקטנים. גם בחברת ‘יעדים גבוהים’ מאמינים באמרה זו ולכן מספקים שירותים שכל מטרתם לדאוג לפרטים הללו, ביניהם שירות ניקוי חלונות ושיש המתבצעים הן בעבור לקוחות מהמגזר העסקי והן בעבור לקוחות פרטיים.
ניקוי השיש מתבצע לרוב בעבור מבנים חדשים, טרם מסירת המבנה אל הקבלן, או תוך כדי תהליך הבנייה כאשר יצירת השלד שלו הגיעה אל סיומה. ניקוי החלונות מתבצע לרוב לאחר אכלוס הבניין, וכחלק מתחזוקתו לאורך השנה. באמצעות שירותים אלה מבטיחה חברת ‘יעדים גבוהים’ שכל פרט קטן בבניין שלכם, בין אם מדובר בבניין פרטי או מבנה קבלני שעוד לא נמסר לדיירים, יהיה מושלם


עודכן לאחרונה - 2019-02-18 06:30:57

אני יכולה להמליץ לכם על חברת ניקיון מקצועית באזור המרכז. הם עושים אחלה עבודה!