תפריט נגישות
מנקים

פוליש למרצפות שיש


פוליש למרצפות שיש

מרצפות שיש עשויות לאבד את הברק שלהן, לצבור שריטות וכתמים ולהראות ישנות. ביצוע פוליש למרצפות שיש יעניקו לרצפות מראה עשיר, בוהק ומרשים במיוחד. אמנם פעולת הפוליש מתאימה למגוון רחב של סוגי רצפות, אך במרצפות שיש הפוליש מספק את התוצאה המרהיבה ביותר. 

למה מבצעים פוליש למרצפות שיש?

בדומה לכלל סוגי המרצפות, גם מרצפות משיש מאבדות את הברק שלהן עם השנים, הם נראות עמומות, שרוטות ולעיתים אף מוכתמות בכתמים עקשניים אשר לא ניתן להסיר בדרכים המקובלות. 

על מנת לשמור על מרצפות השיש עשירות ומלאות ברק, מומלץ לבצע ליטוש ופוליש אחת לכמה שנים. תלוי בסוג הפוליש הנבחר ובסוג האריחים. מרצפות השיש לאחר פוליש נראות חדשות עם מראה "רטוב" המקרין ניקיון ויוקרה. תחזוקה שוטפת ראויה והקפדה על ביצוע פוליש אחת למספר שנים, יאריך את חיי המרצפות משמעותית, וישמור על איכותן.

איזה סוג פוליש מתאים למרצפות שיש?

מרצפות שיש הן מרצפות יפיפיות ויוקרתיות מאוד אשר יופיין מתעצם לאחר ביצוע פוליש. ניתן לבצע פוליש מכל סוג מועדף. 

קיימים 3 סוגי פוליש עיקריים הנפוצים ביותר בכל בית:

פוליש קריסטל - פוליש קריסטל, נקרא גם "הברקה קריסטלית" הוא סוג הפוליש הנפוץ ביותר בבתים פרטיים, בלובי מלונות, בכניסה לבנייני מגורים משותפים והבבנייני משרדים יוקרתיים. פוליש קריסטל הוא נקרא כך, מאחר והוא מעניק לרצפות מראה "קריסטלי", מבריק ויוקרתי. לאחר ביצוע פוליש קריסטל על מרצפות שיש, המרצפות מקבלות את אפקט ה"מראה" ומעשירות את הבית במראה מרשים ונקי. פוליש קריסטלי הינו פוליש עמיד לכ- 5 שנים לפחות, הוא אינו מחליק והוא מונע חדירת כתמים / נוזלים ושריטות. 

פוליש אקרילי- פוליש אקרילי הינו פוליש עמיד במיוחד לשנים ארוכות. פוליש אקרילי אינו מבריק כמו פוליש קריסטל או פוליש ווקס, ומטרתו העיקרית היא לחדש את המרצפות. פוליש אקרילי מתאים במיוחד למרצפות ישנות במיוחד, או מרצפות שרוטות ומלאות כתמי לכלוך או התיישנות. פוליש זה אינו מחליק. רבים מבעלי הדירות להשכרה מבצעים פוליש זה על מנת לטפח את המרצפות ולהגן עליהן מפני סימני גרירת רהיטים, ומפני ספיגת כתמים קשים.

פוליש ווקס- פוליש ווקס הינו פוליש מוכר ונפוץ. פוליש ווקס הינו סוג הפוליש המהיר ביותר לביצוע והזול ביותר מבין סוגי הפוליש. בפעולת הפוליש ווקס, מורחים שכבת ווקס (שעווה) דקיקה על הרצפות ובכך מעניקים להן מראה בוהק וזוהר. פוליש ווקס נפוץ בעיקר בבתים שכורים (כאשר השוכר מעוניין בשיפוץ זול וזמני). סוג פוליש זה עמיד לתקופה קצרה בלבד ומומלץ לבצעו מידי שנה. החיסרון הבולט של סוג פוליש זה, מלבד תוחלת החיים הקצרה שלו, היא העובדה שהוא עלול לגרום להחלקה, והציפוי השעוותי רך, ולכן הוא סופח אליו סימני גרירה ושריטות. 

סוגי פוליש אלו מתאימים גם לאחר קרצוף וחידוש מדרגות שיש.

כיצד מבצעים פוליש למרצפות שיש?

שלבי ביצוע הפוליש משתנים בהתאם לסוג הפוליש בו בחרתם. פוליש ווקס למשל, הינו פוליש מהיר יחסית מאחר והוא אינו דורש את קרצוף הרצפות, אלא מריחת חומר ווקס בלבד. אך כאשר מדובר בפוליש קריסטל או פוליש אקרילי התהליך הוא מורכב יותר ודורש מספר שלבים כאשר המטרה היא להביא למשטח אחיד ומבריק. 

ראשית, מפנים את המשטח לחלוטין מכל רהיט או חפץ. לאחר מכן, מקרצפים את הרצפות בעזרת מכונת פוליש המצוידת בצמר מיוחד, ה"משייף" את המרצפות, מסיר שכבת רצפות דקיקה וחושף שכבה נקייה וחלקה. בתם השלב הזה, נקבוביות המרצפות חשופות וכל חומר עשוי להיספג בהן וליצור כתם. לעיתים, קיימים סדקים או חורים במרצפות. במצבים אלו, נעזרים בחומר מיוחד המיועד לאיטום חורים וסדקים ומניעת התפשטותם. בתום הליך זה, יש לאטום את המרצפות. לרצפה המקורצפת, בעזרת מכונה ייעודית, מחדירים חומר מיוחד בתנועות מהירות וסיבוביות, האוטם את המרצפות לחלוטין. בשלב האחרון, מורחים חומר הברקה בעזרת ספוג. הספוג מורח שכבה מדויקת ועדינה של החומר ומחליק את הרצפות לחלוטין. 

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2021-12-28 16:03:51

וואלה לא יודעת מי זו אישתך, אבל זכתה שהצלת לה את הסלון ככה. 
למרות שאם בעלי היה מדבר עלי ככה ברבים ממזמן היה נשלח לישון בספה, נקייה או מלוכלכת, הוא היה מארח לה יופי חברה. 
בכל מקרה אם אי פעם תצטרכו מכירה חברה שעושה מחירים פצצה ושירות אדיב עם חיוך. 
ממליצה אך ורק מניסיון אישי! 

https://amavrikim.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D-%D7%A8%D7%9E%D7%AA-%D7%92%D7%9F/

כנסו אתם תנשקו לי את.הרגליים אחר כך. מילה.


עודכן לאחרונה - 2021-12-28 15:58:44

תודה רבה רבה לך על ההמלצה החמה! 
עזרת לי רבות! 
הייתה לי הצפה קלה במקלט, שאצלנו משמש כיחידת דיור נוספת. 
וזכרתי שראיתי איפה שהוא תגובה עם המצלה על חברה ששואבים מים וכמה הם זריזים בתגובה שלהם. 
ובאמת שהם עזרו לי עד מאוד. 
תודה רבה לך מקרב לב על ההמלצה, באמת הצילו אותי. 
מצרפת קישור לאתר שלהם אתם לא תתחרטו. מבטיחההה!!!

https://amavrikim.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D-%D7%A8%D7%9E%D7%AA-%D7%92%D7%9F/


עודכן לאחרונה - 2021-09-24 07:23:08

לגבי חברת ניקיון אתה יכול לפנות אלי בפרטי.
חברות בניה יש די הרבה בשוק, קבוצת פלוטקין היא אחת מהותיקות והידועות בשוק שעשתה הרבה פרויקטים מוצלחים אבל עדיין צריך לבדוק טוב. כי מי שעושה-גם טועה..
החברה הגישה בקשה להיתר בנייה, התקשרה עם הפניקס לצורך קבלת מימון, והתקשרה בהסכם ביצוע עם חברת אל־הר.
כמו כן היא החלה לפנות כ־15 דיירים מהדירות לדירות זמניות בשכירות.
מתוך תשעת הדיירים הנותרים, ארבעה התנגדו לפינוי בטענות כי החברה אינה מסוגלת כלכלית לממש את הפרויקט וגם כי נתנה הטבה מופרזת לאחד מבעלי הדירות - והפרויקט נתקע.


עודכן לאחרונה - 2021-09-23 05:57:43

כן, אין ספק שצריך לדאוג לניקיון אחרי שמסיימים לבנות אבל לא פחות חשוב זה לברר על חברת הבניה שמנהלת את הפרויקט.
לרוב, החברות שמנהלות את הפרויקטים האלה מאפשרות דיור חלופי בזמן הבניה שזה ממש מעולה אבל לפעמים דורש אורך רוח.
"מחברת בהרי פלוטקין מסרו כי בימים האחרונים הגישו שלושה בעלי דירות מתוך ארבעה בקשה למתן פסק חלקי, לפיה ביקשו להצהיר כי יכבדו את הסכמי הפינוי בינוי בינם לבין החברה"


עודכן לאחרונה - 2020-07-28 07:50:56

אם אתם מחפשים חברת ניקיון בנס ציונה שמתמחה בניקוי חלונות ועוד דברו איתנו