תפריט נגישות
מנקים

פוליש לחידוש מרצפות ישנות


על מנת לחדש את המרצפות בבית, אין צורך להשקיע סכומי עתק בשיפוצים, ולמצוא מקום להתארח בו כשבוע.חידוש המרצפות עשוי להיות קל וזול משחשבת. בעזרץ קרצוף ופוליש תקבלו מרצפות נקיות ואחידות שנראות כמו חדשות. 

מרצפות ישנות נוטות להיות חסרות ברק ובעל גוון דהוי מעוטר כתמים עמוקים. לעיתים הן נראות כאילו כבר לא ניתן להציל אותן. אך לא תמיד זה נכון. טיפול נכון עשוי להיות יעיל במיוחד. 

מהו פוליש לחידוש מרצפות?

בין אם מדובר ברצפת הבית ובין אם מדובר ברצפת עסק או מקום ציבורי, הרצפות מתבלות. הברק שלהן יורד אט אט, כתמים שנספגו ברצפות מסרבים לרדת, שריטות בעקבות גרירת ריהוט או חפצים כבדים, תנועת הולכי רגל, חורים או שברים קלים, חריצים או סדקים. כל אלו מעניקים למרצפות מראה ישן ומוזנח. פוליש לחידוש מרצפות מקרצף את הרצפות ומבריק אותן ובכך, מחזיר להן את הברק והזוהר שאבדו.

כיצד מתבצע פוליש לחידוש מרצפות ישנות?

תהליך פוליש לחידוש מרצפות כולל מספר שלבים.
בשלב הראשון, סורקים את הרצפות ואוטמים סדקים וחורים בעזרת חומר מיוחד וממתינים לייבושו. 

בשלב שני, בעזרת מכונת פוליש, מקרצפים את הרצפות היטב. קרצוף הרצפות בצורה יסודית יסיר שכבה דקיקה ויחשוף שכבה חדשה של רצפות. על ידי פעולה זו, מסירים את כל הכתמים והשריטות, ומסירים את הצבע הדהוי והישן. בתם פעולה זו, תתקבל רצפה חלקה, אחידה ונקייה.

בשלב השלישי, מורחים סילר. סילר הוא חומר מיוחד, ומטרתו היא להעניק שכבת הגנה האוטמת את המרצפות ובכך מונעת חדירת נוזלים / כתמים.

בשלב הרביעי והאחרון, מבצעים פוליש על מנת להבריק את הרצפות ולהעניק להן מראה עשיר ויוקרתי. ישנם 3 סוגי פוליש עיקריים. פוליש קריסטלי, פוליש ווקס ופוליש אקרילי. ההבדלים בינהם הם בעמידות ובמחירים בעיקר. 

ההבדלים העיקריים בין סוגי הפוליש:

פוליש ווקס - הינו הפוליש הזול ביותר. שכבת הווקס (שעווה) עדינה יחסית ולכן היא חשופה לסימני גרירה ולשריטות, בנוסף, פוליש זה עשוי להיות מחליק. לפוליש ווקס תוחלת חיים קצרה יחסית. על מנת לשמור על רצפה נקייה ומבריקה, מומלץ לבצע פוליש ווקס מידי שנה.

פוליש קריסטלפוליש קריסטל הוא הפוליש הנפוץ ביותר. הפוליש הקריסטלי עמיד יותר, וגימורו מבריק ובוהק כקריסטל. פוליש קריסטל עמיד וחזק, הוא אינו מחליק ואינו סופג סימני גרירה ושריטות. על מנת לשמור על רצפה מטופחת, מומלץ לבצע פוליש קריסטל מידי 4-5 שנים וזאת בהתאם לרמת העבודה שהתבצעה.

פוליש אקריליפוליש אקרילי ייחודי בזכות החומר האנטי סטטי האופייני לו. בשל החומר האנטי סטטי, הוא יעיל במיוחד לחדרי חשמל. בנוסף, הפוליש האקרילי עמיד במיוחד והוא אינו מחילק. הוא מתאים במיוחד למרחבים גדולים, ללובי בתי מלון, למקומות ציבוריים וכו'. מומלץ לבצע פוליש אקרילי מיד 5-6 שנים על מנת לשמור על מרצפות יפות ומטופחות. 

האם ניתן לחדש ולהבריק כל סוג של מרצפות? 

חידוק והברקת מרצפות ניתן לעשות לכמעט כל סוג של מרצפות. אך מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בנושא. ביצוע פוליש על מרצפות מסוג גרניט פורצלן או אריחי קרמיקה למשל עשוי לגרום לנזקים בלתי הפיכים.

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2019-02-18 06:30:57

אני יכולה להמליץ לכם על חברת ניקיון מקצועית באזור המרכז. הם עושים אחלה עבודה!


עודכן לאחרונה - 2019-01-22 03:30:47

שלום
אני ממליצה לך לפנות לחברת קרן שמש המתמחה בניקוי חלונות בגובה  הכולל תריסים וקירות באמצעות סנפלינג , במות הרמה ומנוף
ניסיון רב ושירות מקצועי. 


עודכן לאחרונה - 2019-01-22 03:07:20

אני גם רוצה להמליץ על חברת מריו קלין המתמחה בניקוי ספות עור ,ספות בד וכורסאות, 
עבודה נקיה על בסיס חומרים ירוקים שלא מזיקים לסביבה.