תפריט נגישות
מנקים

ניקיון שטיחים


ניקיון שטיחים

שטיחים מלוכלכים הם מטרד לא קטן. אחזקת שטיח מלוכלך בבית עשי לגרום ללא מעט מפגעים הפוגעים לנו באיכות החיים ובבריאות. אז איך שומרים על שטיח נקי ויפה למראה לאורך זמן?

איך נראה השטיח שלך?

השטיח מעניק לבית אווירת חמימות, צבע ונוחות. שטיחים ווילונות מכונים "הלבוש של הבית" ולא סתם. הם מעניקים אופי וצבע לבית, ולא ניתן להתעלם מהם. 

השטיחים המעטרים את הרצפות, סופחים אליהם שאריות לכלוך ואבק מכל סוליה שעוברת עליו, שערות בני אדם או בעלי חיים וכו'. אותו לכלוך חודר אט אט לקרקעית השטיח, והופך קשה יותר ויותר לניקוי. אבק מצטבר עשוי להפוך במהרה לבית מצוין לקרדית האבק. קרדית האבק זעירה כל כך שלא ניתן להבחין בה, והיא ניזונה מקשקשי עור. הפרשותיה הן הגורם העיקרי  לאלרגיות ולקשיים בנשימה אצל בני אדם. לכלוך מצטבר מלבד המראה הלא אסתטי שלו, עלול לגרום לריחות לא נעימים בבית ולהקנות אווירה מעופשת. 

הסרת כתמים משטיחים:

ככלל הרלוונטי כמעט לכל כתם - ככל שתקדימו לנקותו, כך הוא יתנקה בצורה היעילה ביותר. גם אם מדובר בכתם בלתי נראה לעין, שקוף, בגוון השטיח או אפילו בהיר יותר מגוון השטיח, יש להתייחס אליו באופן מיידי. כתמים מסוג זה משנים את צבעם במשך הזמן וקשה יותר לנקותם. 

טיפים להסרת כתמים נפוצים:

1. בוץ - בעיקר בימי החורף הגשומים, חוזרים הביתה בסופו של יום עם קצת בוץ בנעליים שחיש קל מגיע אל השטיח. בוץ משאיר אחריו כתם חום עיקש שמתגלה כלא קל לניקוי. בעזרת מעט חומץ ושפשוף קל במטלית, הכתם יעלם כלא היה. 

2. דבק פלסטי - דבק פלסטי הוא חברו הטוב של ילדנו. כאשר הדבק מתייבש הוא הופך עיקש ובלתי ניתן להסרה. כמעט. בעזרת אציטון טבול בסמרטוט נקי, משפשפים בעדינות ואומרים יפה שלום לכתם. 

3. כתמי דיו- השטיח שלכם הוא פריט אומנותי? של הילד? אם תפסתם את ילדכם מצייר בלהט על השטיח, מיד לאחר ההרצאה החינוכית, פזרו מלח דק בנדיבות על הכתם. שפשפו מעט בעזרת הידים והמתינו כדקה. בעזרת שואב, שואבים היטב את המלח מהשטיח. אם נותרו עוד סימנים, ניתן לחזור על הפעולה בשנית. כתמים עקשנים במיוחד, ניתן להסיר בעזרת מעט אלכוהול ספוג במטלית. 

4. כתמי רוטב- קטשופ הוא "ביג נו נו" כשמדובר בקרבת שטיחים. אבל הוא רק נראה מאיים. בין אם מדובר בקטשופ, חרדל או מיונז, יש לאסוף בעזרת כפית את מה שעוד לא נספג. לאחר מכן, מפזרים אבקת סודה לשתייה בנדיבות על הכתם ומניחים לה לעבוד כ- 15 דקות. שואבים את שאריות הסודה לשתייה, ובעזרת מטלית או מברשת וקצת מים, משפשפים בעדינות את אזור הכתם. מייבשים ושוכחים שזה אי פעם קרה. 

כאשר מדובר בשטיחים ביתיים רגילים, מומלץ לשאוב את השטיח לפחות פעם בשבוע. שאיבה עקבית עשויה להפחית משמעותית את כמות הלכלוך המצטברת בתחתית השטיח. אחת ל- 3 חודשים מומלץ לקרצף את השטיח היטב ולרענן אותו. חשוב לזכור כי קרצוף שטיח חייב להעשות בעזרת חומרי ניקיון מתאימים. מומלץ לבדוק את עמידות השטיח בפני החומר בפינה נסתרת. שטיחים מצמר ושטיחים סינטטיים מטופלים בצורה אחרת. לכן, חשוב להקפיד לנהוג בשטיח בצורה המתאימה. 

לאחר קרצוף השטיח, יש לשטוף אותו היטב. שאריות חומרי ניקוי שמתייבשות על השטיח עלולות "לאכול" את הסיבים ולפגוע בהם ולתת תחושה לא נעימה וגרגירית לסיבים. 

את השטיח המקורצף יש לייבש היטב בשמש. מומלץ כאשר השטיח הפוך וסיביו אינם חשופים לשמש ישירה מחשש לדהייה. 

כאשר מדובר בניקיון שטיח מקיר לקיר כחלק מניקיון הבית, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע על מנת למנוע פגיעה בשטיח או ברצפות. טיפול לא נכון עשוי להוביל לרטיבויות, לריחות לא נעימים ולניקיון חלקי. במידה והשטיח ישן ובלוי מומלץ להסירו ולבצע פוליש שיחדש את המרצפות או להתקין שטיח חדש.

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2022-05-15 10:49:33

היי אלי, 
מהניסיון שלי ושל אחותי, לבד לא מומלץ, אף פעם הניקיון לבד לא משתווה למה שחברת ניקיון שמתמחה בניקוי אחרי שיפוץ תעשה. 
למה? כי להם יש את הידע, המכשירים והחומרים המתאימים. 
ברור שלא כל חברה אפשר לסמוך עליה, למשל אצל אחותי, הקבלן של השיפוץ הבטיח וכלל במחיר את הניקיון, הוא הביא חברת ניקוי אחרי שיפוץ, אבל באמת מה שהם עשו היה אסון. וזה היה כאב ראש גדול. זה נגמר בתביעה. אבל זה לא לכאן. 
בכל מקרה אחותי הזמינה חברת ניקיון אחרת שהיא בחרה, והמחיר אומנם לא היה זול, מהפחד ממה שכבר חוותה הבינה שלא כדי לכת על הכי זול. אבל גם לא הלכה על הכי יקר, בחרה בחברה סבירה עם מחיר ביניים. והם עשו עבודה מדהימה! 
כמובן שהיא סיפרה להם בטלפון כבר על החוויה שלה ושיתפה אותם בכל החששות. והם היו הכי אדיבים ובאו לקראתה. 
העבודה הייתה מדהימה הבית אחרי הניקיון, אפשר ממש היה לאכול ישירות מהריצפה. ואני לא אומר את זה סתם כביטוי. 
האתר שלהם- ממליץ לכל אחד ואחת! 


עודכן לאחרונה - 2022-05-15 10:20:52

היי אלי, 
לצערי אני לא איש מקצוע אז לא יכול לתת לך תשובה חד משמעית. 
מה שכן ממליץ כן להתייעץ עם בעל מקצוע. היה קישור לאתר של חברה שעושה פוליש וניקיון בתים אחרי שיפוץ ולפני איכלוס 
מאמין שהם ישמחו לעזור. 
בהצלחה (:


עודכן לאחרונה - 2022-05-15 10:13:20

אני כמו דניאל, לא הייתי מסתכן והייתי מתייעץ עם חברת ניקיון. 
יש לי חברה מומלצת מאוד, הם הפכו את הבית המשופץ של אותי לארמון שפשר לאכול מהרצפה שם. 
אני בטוח שישמחו לעזור. מצרף קישור לאתר שלהם, כנסי ותתרשמי בעצמך, אין טוב ממראה עיניים! 
קישור לאתר 


עודכן לאחרונה - 2022-05-15 10:09:21

ניקיון אחרי שיפוץ זה דבר מאוד חשוב, אחרי כל הבירוקרטיות שהשיפוצים מביאים איתם לפעמים חומק מאיתנו החלק של הניקיון. לאחותי קרה משהו יותר מציק, היא סמכה על החברת בנייה שהבטיחו שלא משאירים מלוכלך והם הביאו חברת ניקיון שלא באמת ניקתה כראוי, הסיפור המלא של מה שקרה לה וכל הטררם זה כבר לפוסט אחר. 
אני רק אגיד שזה נגמר בתביעה בבית משפט. מה שכן, זה שהיא מצאה חברה לניקוי אחרי שיפוץ מדהימים, שהגיעו צ'יקצ'ק ועשו פלאים. ממש חוויה מתקנת עבורה. 
היא הייתה כלכך מרוצה ומאושרת שכל הסאגה מאחוריה וסופסוף יכולה לחזור לדירה שלה אחרי תקופה של שיפוצים וניקיונות. 
אז אני אמליץ לכם על החברת ניקיון הזו כי באמת שהם עשו עבודה מדהימה ובמחיר לא גבוהה. באמת שזה היה שווה כל שקל ושקל. 
הינה האתר שלהם. הם באמת משהו מיוחד. 
אתם לא תתחרטו. 

 


עודכן לאחרונה - 2022-05-15 09:39:54

מסכים שחשוב לשמור על ניקיון הספות והשטיחים בבית. 
פעם בשנה זה בסדר גמור להשקיע כמה שקלים על ניקוי יסודי. אשמח להמליץ לכם גם על חברה מקצועית מאוד שעשו אצלנו עבודה נהדרת והשטחים חזרו כמו חדשים. 
זה היה מדהים, לא האמנתי עד כמה השטיחים בבית היו מסריחים. 
זה האתר שלהם- ובאמת שאני ממליץ לכולם בחום!