תפריט נגישות
מנקים

ניקיון שטיחים


ניקיון שטיחים

שטיחים מלוכלכים הם מטרד לא קטן. אחזקת שטיח מלוכלך בבית עשי לגרום ללא מעט מפגעים הפוגעים לנו באיכות החיים ובבריאות. אז איך שומרים על שטיח נקי ויפה למראה לאורך זמן?

איך נראה השטיח שלך?

השטיח מעניק לבית אווירת חמימות, צבע ונוחות. שטיחים ווילונות מכונים "הלבוש של הבית" ולא סתם. הם מעניקים אופי וצבע לבית, ולא ניתן להתעלם מהם. 

השטיחים המעטרים את הרצפות, סופחים אליהם שאריות לכלוך ואבק מכל סוליה שעוברת עליו, שערות בני אדם או בעלי חיים וכו'. אותו לכלוך חודר אט אט לקרקעית השטיח, והופך קשה יותר ויותר לניקוי. אבק מצטבר עשוי להפוך במהרה לבית מצוין לקרדית האבק. קרדית האבק זעירה כל כך שלא ניתן להבחין בה, והיא ניזונה מקשקשי עור. הפרשותיה הן הגורם העיקרי  לאלרגיות ולקשיים בנשימה אצל בני אדם. לכלוך מצטבר מלבד המראה הלא אסתטי שלו, עלול לגרום לריחות לא נעימים בבית ולהקנות אווירה מעופשת. 

הסרת כתמים משטיחים:

ככלל הרלוונטי כמעט לכל כתם - ככל שתקדימו לנקותו, כך הוא יתנקה בצורה היעילה ביותר. גם אם מדובר בכתם בלתי נראה לעין, שקוף, בגוון השטיח או אפילו בהיר יותר מגוון השטיח, יש להתייחס אליו באופן מיידי. כתמים מסוג זה משנים את צבעם במשך הזמן וקשה יותר לנקותם. 

טיפים להסרת כתמים נפוצים:

1. בוץ - בעיקר בימי החורף הגשומים, חוזרים הביתה בסופו של יום עם קצת בוץ בנעליים שחיש קל מגיע אל השטיח. בוץ משאיר אחריו כתם חום עיקש שמתגלה כלא קל לניקוי. בעזרת מעט חומץ ושפשוף קל במטלית, הכתם יעלם כלא היה. 

2. דבק פלסטי - דבק פלסטי הוא חברו הטוב של ילדנו. כאשר הדבק מתייבש הוא הופך עיקש ובלתי ניתן להסרה. כמעט. בעזרת אציטון טבול בסמרטוט נקי, משפשפים בעדינות ואומרים יפה שלום לכתם. 

3. כתמי דיו- השטיח שלכם הוא פריט אומנותי? של הילד? אם תפסתם את ילדכם מצייר בלהט על השטיח, מיד לאחר ההרצאה החינוכית, פזרו מלח דק בנדיבות על הכתם. שפשפו מעט בעזרת הידים והמתינו כדקה. בעזרת שואב, שואבים היטב את המלח מהשטיח. אם נותרו עוד סימנים, ניתן לחזור על הפעולה בשנית. כתמים עקשנים במיוחד, ניתן להסיר בעזרת מעט אלכוהול ספוג במטלית. 

4. כתמי רוטב- קטשופ הוא "ביג נו נו" כשמדובר בקרבת שטיחים. אבל הוא רק נראה מאיים. בין אם מדובר בקטשופ, חרדל או מיונז, יש לאסוף בעזרת כפית את מה שעוד לא נספג. לאחר מכן, מפזרים אבקת סודה לשתייה בנדיבות על הכתם ומניחים לה לעבוד כ- 15 דקות. שואבים את שאריות הסודה לשתייה, ובעזרת מטלית או מברשת וקצת מים, משפשפים בעדינות את אזור הכתם. מייבשים ושוכחים שזה אי פעם קרה. 

כאשר מדובר בשטיחים ביתיים רגילים, מומלץ לשאוב את השטיח לפחות פעם בשבוע. שאיבה עקבית עשויה להפחית משמעותית את כמות הלכלוך המצטברת בתחתית השטיח. אחת ל- 3 חודשים מומלץ לקרצף את השטיח היטב ולרענן אותו. חשוב לזכור כי קרצוף שטיח חייב להעשות בעזרת חומרי ניקיון מתאימים. מומלץ לבדוק את עמידות השטיח בפני החומר בפינה נסתרת. שטיחים מצמר ושטיחים סינטטיים מטופלים בצורה אחרת. לכן, חשוב להקפיד לנהוג בשטיח בצורה המתאימה. 

לאחר קרצוף השטיח, יש לשטוף אותו היטב. שאריות חומרי ניקוי שמתייבשות על השטיח עלולות "לאכול" את הסיבים ולפגוע בהם ולתת תחושה לא נעימה וגרגירית לסיבים. 

את השטיח המקורצף יש לייבש היטב בשמש. מומלץ כאשר השטיח הפוך וסיביו אינם חשופים לשמש ישירה מחשש לדהייה. 

כאשר מדובר בניקיון שטיח מקיר לקיר כחלק מניקיון הבית, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע על מנת למנוע פגיעה בשטיח או ברצפות. טיפול לא נכון עשוי להוביל לרטיבויות, לריחות לא נעימים ולניקיון חלקי. במידה והשטיח ישן ובלוי מומלץ להסירו ולבצע פוליש שיחדש את המרצפות או להתקין שטיח חדש.

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2021-09-24 07:23:08

לגבי חברת ניקיון אתה יכול לפנות אלי בפרטי.
חברות בניה יש די הרבה בשוק, קבוצת פלוטקין היא אחת מהותיקות והידועות בשוק שעשתה הרבה פרויקטים מוצלחים אבל עדיין צריך לבדוק טוב. כי מי שעושה-גם טועה..
החברה הגישה בקשה להיתר בנייה, התקשרה עם הפניקס לצורך קבלת מימון, והתקשרה בהסכם ביצוע עם חברת אל־הר.
כמו כן היא החלה לפנות כ־15 דיירים מהדירות לדירות זמניות בשכירות.
מתוך תשעת הדיירים הנותרים, ארבעה התנגדו לפינוי בטענות כי החברה אינה מסוגלת כלכלית לממש את הפרויקט וגם כי נתנה הטבה מופרזת לאחד מבעלי הדירות - והפרויקט נתקע.


עודכן לאחרונה - 2021-09-23 05:57:43

כן, אין ספק שצריך לדאוג לניקיון אחרי שמסיימים לבנות אבל לא פחות חשוב זה לברר על חברת הבניה שמנהלת את הפרויקט.
לרוב, החברות שמנהלות את הפרויקטים האלה מאפשרות דיור חלופי בזמן הבניה שזה ממש מעולה אבל לפעמים דורש אורך רוח.
"מחברת בהרי פלוטקין מסרו כי בימים האחרונים הגישו שלושה בעלי דירות מתוך ארבעה בקשה למתן פסק חלקי, לפיה ביקשו להצהיר כי יכבדו את הסכמי הפינוי בינוי בינם לבין החברה"


עודכן לאחרונה - 2020-07-28 07:50:56

אם אתם מחפשים חברת ניקיון בנס ציונה שמתמחה בניקוי חלונות ועוד דברו איתנו


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:06:49

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה

לינק לשאלון


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:05:35

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה