תפריט נגישות
מנקים

ניקיון וחידוש חדרי מדרגות


ניקיון וחידוש חדרי מדרגות

איכות חיים מתחילה בסביבה אסתטית ונקייה. לעיתים אנו מקפידים לטפח את הדירה הפרטית שלנו, אך אנו מזניחים את חדר המדרגות. אל לנו לשכוח כי חדר המדרגות הוא המרכזי שבבניין משותף. מדרגות מוזנחות וישנות במיוחד ניתן לחדש בעזרת ליטוש וחידוש מרצפות. 

חשיבות ניקיון חדר המדרגות

אתם גרים בבניין משותף? בין אם יש לכם מעלית ובין אם לאו, חשיבות טיפוח חדר המדרגות גדולה במיוחד. חדר המדרגות של הבניין הוא מעין "כרטיס ביקור" והוא יוצר את הרושם הראשוני על דיירי הבניין. בין אם מדובר באורחים ובין אם מדובר ברוכשי דירה פוטטנציאלים. ניקיון חדר המדרגות חשוב לא רק בעבור איכות חיים תקינה, חדר מדרגות מלוכלך עשוי לגרום למחלות ולמפגע בריאותי. 

איכות חיים- כניסה לבניין נקי, מטופח ומאוורר, מעניק תחושה נעימה וטובה לעומת כניסה לבניין מוזנח ומסריח העלולה להשליך ישירות לדירה הפרטית. 

בריאות- לכלוך מצטבר, שאריות מזון, אבק ועוד, עלולים להוביל לאסתמה, לקשיים בנשימה ועוד. לכלוך מזמין אליו מזיקים כמו נמלים, תיקנים ועכברושים. מזיקים אלו עלולים להביא איתם מחלות, ולפגוע באורח חיים תקין.

ערך נדל"ני- זה הוא אינו סוד כי כאשר אנו מחפשים דירה אנו בוחנים היטב את הסביבה הנילוות אליה. כולנו רוצים סביבה נחמדה ונעימה. רובנו נרתעים ממבנים מוזנחים ויש לכך סיבות טובות. אין כל ספק כי דירה הממוקמת בבניין נקי ומטופח תשמור על הערך שלה ותמכר במחיר גבוה יותר מאשר אותה הדירה בבניין מוזנח.

איך שומרים על חדר מדרגות נקי?

חדר מדרגות כולל בתוכו את לובי הכניסה וכלל האזורים המשותפים בבניין. אזורים אלו בדרך כלל משמשים לתנועת הולכי רגל גדולה אשר באופן טבעי מביאה איתה לכלוך בין אם מדובר בשקית זבל מטפטפת, לבין שארית מזון שנופלת, ואפילו בוץ ואבק מבחוץ שנדבקו לסוליות הנעליים והשתחררו בדרך. אין סוף לסוגי הלכלוך העלול לבקר בבניין. לכן, מומלץ לתחזק את הבניין באופן שוטף. במידה ומדובר בבניין רב קומות, מומלץ לדאוג לניקיונו מידי יום ביומו. במקרה ומדובר בבניין נמוך ניתן לנקותו יום כן- יום לא. 

המדרגות ישנות ומלוכלכות? ליטוש וחידוש מדרגות

במקרים בהם מדובר בבניין ישן ומוזנח, כנראה המרצפות בלובי הכניסה ובבניין כולו והמדרגות עשויות לאבד מהברק שלהן ולהיראות עכורות ומלאות שריטות. בנוסף, קיימים כתמים אשר הצטברו עם הזמן והם קשים להסרה באמצעים הרגילים ולכן זקוקה התערבות חיצונית. 

ניתן לשכור חברת ניקיון מקצועית, אשר בהשקעה כספית לא גדולה במיוחד (במיוחד בהתחשב בעובדה שסכום זה מתחלק בין כלל הדיירים) תחדש לכם את לובי הבניין, את חדר המדרגות ואת החללים בין הדירות. פעולה זו עשויה להעניק לבניין מראה חדש ונקי במיוחד. השקעת כסף בטיפוח הבניין אינה השקעה היורדת לטמיון. רואים אותה בערך הנדל"ן הנשמר לאורך שנים. 

מנקה פרטי/ת או חברה מקצועית?

כל זמן שאתם מטפחים את הבניין שלכם, ודואגים לניקיונו באופן שוטף, לא ממש משנה איך אתם עושים זאת. קיימות 3 אופציות עיקריות.

תורנות דיירים- 

יתרונות- עלות נמוכה במיוחד. העלות שהיא שיקול מרכזי ברב המקרים מסתכמת בעלול חומרי ניקיון בלבד כאשר מנקים את הבניין לבד. תורנות בין דיירי הבניין עשויה לחסוך עלויות אלו.

חסרונות- החסרונות לשיטה זו גדולות. ברב המקרים לא ניתן להשיג הסכמה מלאה של כלל דיירי הבניין. וגם במקרים בהם יש כזאת, נתקלים באינסוף בעיות וחיכוכים. בין אם מדובר ברמת הניקיון ובין אם מדובר בביצוע התורנות. 

אופציה זו נוטה להתבטל כעבור חודש של ניסיון. 

מנקה פרטי/ת-

יתרונות- העסקת מנקה פרטי/ת עשויה להיות פתרון יעיל. ניתן לקבוע שעות עבודה קבועות, שכר קבוע ותיאום ציפיות. 

חסרונות- במבט ראשון עלולים לחשוב כי העסקת מנקה פרטי/ת זולה יותר מהעסקת חברת ניקיון. הטעות מתחילה בעובדה שמסתכלים רק על השכר אותו משלמים למנקה ולא מתחשבים בכל תשלומי החובה (ביטוחים ומיסים) הנילווים. כאשר משכללים זאת בתוספת עלויות חומרי הניקיון ועזרים מגיעים לסכום דומה. חיסרון נוסף הוא זמינות. במקרים בהם מעסיקים עובד פרטי, אין הוא מתחייב למחליף בימי חופשה ובימי מחלה. לכן, אנו צפויים למצוא את עצמנו עם עובד חולה או נופש לתקופה ארוכה יחסית ובניין מוזנח. במקרים בהם אין אנו מרוצים מהמנקה, אנו מחפשים חלופה. עניין זה עלול לקחת זמן בו הבניין אינו מקבל כל טיפול. 

חברת ניקיון- 

יתרונות- העסקת חברת ניקיון היא פתרון מצוין. חברת ניקיון מקצועית מעסיקה צוות עובדים מקצועי בעל ניסיון וידע. הם משתמשים בחומרי ניקיון מקצועיים העשויים להבטיח ניקיון מושלם. במקרים בהם העובד הקבוע בחופשה, חברת הניקיון דואגת לחלופה נאותה לאותה התקופה. מלבד זאת, חברת ניקיון מקצועית דואגת לוודא שביעות רצון. במקרים בהם שביעות רצון הלקוח אינה מספקת, החברה תדאג להחליף את העובד. יתרון נוסף של העסקת חברת ניקיון מקצועית היא העובדה כי חברת הניקיון דואגת לכל תשלומי החובה והביטוחים של העובד כך שדיירי הביניין אינם חשופים לתביעות משפטיות במקרה של פגיעה. בנוסף, במקרים בהם יש צורך בטיפול אינטנסיבי יותר (כמו חידוש וליטוש מדרגות, פוליש ללובי הבניין, ליטוש וחידוש מדרגות הכניסה לבניין וכו') לחברת ניקיון מקצועית יש את כל הכלים על מנת לתת את הפתרון הטוב ביותר, החל ממכונות פוליש גדולות ועד למטליות מתאימות. 

חסרונות- ייתכן כי העסקת חברת ניקיון מקצועית תעלה מעט יותר מכל פתרון אחר. 

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2020-07-28 07:50:56

אם אתם מחפשים חברת ניקיון בנס ציונה שמתמחה בניקוי חלונות ועוד דברו איתנו


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:06:49

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה

לינק לשאלון


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:05:35

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה


עודכן לאחרונה - 2020-04-23 03:26:29

אומרים כי אלוהים נמצא בפרטים הקטנים. גם בחברת ‘יעדים גבוהים’ מאמינים באמרה זו ולכן מספקים שירותים שכל מטרתם לדאוג לפרטים הללו, ביניהם שירות ניקוי חלונות ושיש המתבצעים הן בעבור לקוחות מהמגזר העסקי והן בעבור לקוחות פרטיים.
ניקוי השיש מתבצע לרוב בעבור מבנים חדשים, טרם מסירת המבנה אל הקבלן, או תוך כדי תהליך הבנייה כאשר יצירת השלד שלו הגיעה אל סיומה. ניקוי החלונות מתבצע לרוב לאחר אכלוס הבניין, וכחלק מתחזוקתו לאורך השנה. באמצעות שירותים אלה מבטיחה חברת ‘יעדים גבוהים’ שכל פרט קטן בבניין שלכם, בין אם מדובר בבניין פרטי או מבנה קבלני שעוד לא נמסר לדיירים, יהיה מושלם


עודכן לאחרונה - 2019-02-18 06:30:57

אני יכולה להמליץ לכם על חברת ניקיון מקצועית באזור המרכז. הם עושים אחלה עבודה!