תפריט נגישות
מנקים

ניקיון וחידוש חדרי אמבטיה בעזרת חומץ


ניקיון וחידוש חדרי אמבטיה בעזרת חומץ

חדר אמבטיה לא נקי, מעניק תחושה לא נקייה לכלל הבית וגם משפיע באופן ישיר על תחושת הניקיון האישית. חדר האמבטיה הוא ללא ספק המקום שצריך להישמר הכי נקי שאפשר. אז איך עושים זאת בקלות וביעילות?

תתפלאו לשמוע שחומר הניקוי הטוב ביותר הוא בכלל חומץ סינטטי 5% המצוי בכל מרכול ונמכר בשקלים בודדים.  החומץ הוא פריט חובה בכל בית. הוא מנקה ביעילות המון דברים, אך נתרז במקלחת לעת עתה.

ניקיון מקלחון מזכוכית

ניקיון מקלחון מזכוכית עשוי להפוך למטרד לא פשוט. עם הזמן ועם תחזוקה לא רציפה, המקלחות עשוי להתכסות בפטריות, בעובש ובכתמים עקשניים. ניתן להשתמש בחומרי ניקיון ייעודיים כמובן, אך החומץ יעשה את העבודה בצורה יעילה, קפדנית ויסודית. במטלית ניקוי יבשה, מספיגים כמות חומץ סינטטי או טבעי 5% ומנגבים. הלכלוך יורד במהרה.

הסרת עובש ממקומות לחים באמבטיה

חדרי האמבטיה והמקלחת הם מקור לח. עובש אוהב לחות ולכן, די מהר ניתן לזהות אותו משתלט על אזורים בחדרי האמבטיה. אך אל דאגה, גם להסרת עובש, הפתרון היעיל ביותר הוא שימוש בחומץ. את החומץ יש להספיג על ספוג לניקוי או על מטלית ולשפשף קלות את האזור. העובש יירד בקלות.

ניקיון עזרים מאלומניום בחדרי אמבטיה

אלומיניום הוא חומר נפוץ מאוד בחדרי אמבטיה ובמקלחונים. המקלחון מתהדר בידיות ובמסגרות אלומיניום, המתקן לנייר טואלט או הקולב לתליית מגבות ועוד. כיום, נפוץ מאוד לשלב אלומניום בחדרי האמבטיה. ניקיון אלומיניום בצורה יעילה וטובה, ניתן לעשות ע"י חברנו החומץ כמובן.

ניקיון וילון האמבטיה

גם וילון האמבטיה דורש התייחסות. וילון האמבטיה הוא אחד העזרים הקרובים ביותר למים. וילון אמבטיה נוטה להתכסות שכבת לכלוך חומה. סביר להניח ששכבה זו היא שכבת עובש.   כמו שכבר אמרנו, עובש לא אוהב חומץ. הקפידו אחת לשבועיים שלושה, להכניס את וילון האמבטיה למכונת הכביסה, הוסיפו לה חתיכת בד כמו מגבת או סדין, הניחו כוס חומץ בתוף המכונה ותתפלאו לגלות שהוילון שלכם חזר לצבעו המקורי.

הסרת אבנית בחדרי האמבטיה

אבנית, מטרד גדול המעסיק את כולנו בחדרי האמבטיה. האבנית נוטה להשתלט על כל הברזים, הכיורים וכל מקום אפשרי. כאשר אתם מזהים שכבה לבנה חסרת ברק על המקלחון שלכם, סביר להניח שמדובר באבנית. גם את האבנית מסירים בקלות ע"י ניקיון עם חומץ. החומץ יסיר את שכבת האבנית ביעילות, ובמקרים קשים במיוחד, כמו ראשי מקלחות (דוש למשל אשר חוריו נסתמו בעקבות הצטברות אבנית) ניתן להשרות למשך כמה שעות טובות בקערה עם חומץ ותופתעו לגלות שאין צורך להחליף.

פתיחת סתימות בכיורים או באמבטיות

פתיחת סתימות בין אם בכיור, בין אם בפתחי הניקוז ובין אם באמבטיות ומקלחונים, פשוט וקל לפתוח בעזרת חומץ סינטטי, סודה לשתייה ומים רותחים. בתחילה, יש לשפוך כוס סודה לשתייה לפתח הניקוז, לאחר מכן יש לשפוך כוס וחצי חומץ סינטטי, ולבסוף, יש לשפוך כחצי ליטר מים רותחים. השילוב המנצח הזה יפתח את הסתימות וגם ינטרל ריחות לא נעימים.

כמובן שבמקרים קיצוניים בהם חדרי האמבטיה והשירותים סובלים מלכלוך קשה במיוחד, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע לביצוע העבודה. קיימות היום חברות ניקיון המציעות שירותי ניקיון ע"י חומרים מיוחדים וכלים ייעודיים אשר יבטיחו לכם תוצאות מירביות.

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2021-09-24 07:23:08

לגבי חברת ניקיון אתה יכול לפנות אלי בפרטי.
חברות בניה יש די הרבה בשוק, קבוצת פלוטקין היא אחת מהותיקות והידועות בשוק שעשתה הרבה פרויקטים מוצלחים אבל עדיין צריך לבדוק טוב. כי מי שעושה-גם טועה..
החברה הגישה בקשה להיתר בנייה, התקשרה עם הפניקס לצורך קבלת מימון, והתקשרה בהסכם ביצוע עם חברת אל־הר.
כמו כן היא החלה לפנות כ־15 דיירים מהדירות לדירות זמניות בשכירות.
מתוך תשעת הדיירים הנותרים, ארבעה התנגדו לפינוי בטענות כי החברה אינה מסוגלת כלכלית לממש את הפרויקט וגם כי נתנה הטבה מופרזת לאחד מבעלי הדירות - והפרויקט נתקע.


עודכן לאחרונה - 2021-09-23 05:57:43

כן, אין ספק שצריך לדאוג לניקיון אחרי שמסיימים לבנות אבל לא פחות חשוב זה לברר על חברת הבניה שמנהלת את הפרויקט.
לרוב, החברות שמנהלות את הפרויקטים האלה מאפשרות דיור חלופי בזמן הבניה שזה ממש מעולה אבל לפעמים דורש אורך רוח.
"מחברת בהרי פלוטקין מסרו כי בימים האחרונים הגישו שלושה בעלי דירות מתוך ארבעה בקשה למתן פסק חלקי, לפיה ביקשו להצהיר כי יכבדו את הסכמי הפינוי בינוי בינם לבין החברה"


עודכן לאחרונה - 2020-07-28 07:50:56

אם אתם מחפשים חברת ניקיון בנס ציונה שמתמחה בניקוי חלונות ועוד דברו איתנו


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:06:49

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה

לינק לשאלון


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:05:35

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה