תפריט נגישות
מנקים

חידוש ופוליש לפרקט


חידוש ופוליש לפרקט

רצפת הפרקט הפכה למתחרה לא קטנה לאריחי הקרמיקה והפורצלן, היא אמנם לא מתאימה לכל מקום, אך ניתן לאות אותה   במגוון מקומות, החל מבתים פרטיים ועד לבתי עסק יוקרתיים. קיימים אריחי פרקט העשויים עץ טבעי וקיימים אריחי פרקט סינטטיים המכונים פרקט למינציה. רצפת הפרקט מתבלה עם השנים ועל כן חשוב לתחזק אותה כראוי. אם גם רצפת הפרקט שלכם איבדה את המראה החמים והאסתטי שלה, אולי כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא.

סוגי פרקטים:

שלושת סוגי הפרקטים מתחלקים בעצם ל2. פרקט למינציה ופרקט עץ, כאשר פרקט העץ מתחלק לכמה סוגים. דק עץ, פרקט מעץ גושני, פרקט תלת שכבתי, ופרקט רב שכבתי. פרקט העץ הוא פרקט המורכב מעץ טבעי אמיתי, לרב מעץ האלון, אך עשוי להיות גם מעץ דובדבן או בוק. פרקט העץ הוא הפרקט היקר ביותר, כאשר את המחיר נהוג לחשב ע"פ מ"ר. מומלץ לא להתפתות לרכוש פרקט עץ במחיר נמוך באופן מחשיד, כי יתכן וזה מעיד על איכות העץ. איכות עץ נמוכה עשויה לקצר את חייו של הדק באופן משמעותי. באופן טבעי, הפרקט העשוי עץ מלא יהיה יקר יותר מהפרקט העשוי שכבות. פרקט הלמינציה הוא התחלופה הירוקה והזולה לפרקט העץ. פרקט הלמינציה מורכב מסיבי עץ מצופים בשכבת ניילון. פרקט הלמינציה עשוי להיות עמיד במיוחד אם בוחרים בפרקט למינציה איכותי. פרקט הלמינציה ברב המקרים עמיד יותר מפני שריטות וכתמים מפרקט עץ מכל סוג שלא יהיה, אך תוחלת חייו קצרה יותר משל פרקט העץ. יתרון נוסף של דק העץ, הוא העובדה כי הוא מבודד חום וקור מה שהופך אותו לנעים יותר בהתאם לעונות השנה.במאמר הבא תדעו כיצד לבחור פרקט מעץ..

פרקט הלמינציה אל מול פרקט העץ – יתרונות וחסרונות:

  • הכל מתחיל מתקציב– חיפוי רצפת הבית שלנו בפרקט הוא ללא ספק הוצאה כלכלית לרכישת החומרים הדרושי ולהתקנה על ידי אנשי מקצוע. עלויות פרקט והתקנתו משתנים משמעותית בין פרקט למיציה ובין פרקט עץ. כך גם תחזוקת הפרקט. לכן, יש לתעדף שיקולים. כמובן שפרקט הלמינציה והתקנתו של פרקט ההלמינציה זול יותר. אך חשוב לשים לב כי התחזוקה שלו זולה יותר אך חייו קצרים יותר בהתאם. דק העץ בתחזוקה נכונה עשוי להישמר עשרות שנים. פרקט הלמינציה, איכותי ככל שיהיה יאריך כעשור או קצת יותר.
  • כמה זמן פרקט- אם אנו מתכננים לבלות את שארית חיינו בבית הנוכחי לבין אם אנו תזזתיים יותר ונוטים לעבור דירה מידי כמה שנים, השיקולים הם שונים. השקעה בפרקט עץ לבית אותו אנו שוכרים או לבית ממנו אנו מתכננים לעבור בעוד מספר שנים עשוי להיות השקעה מיותרת. אם פרקט העץ מגרד את התקציב ואם תחושת העץ האמיתי לא תחסר לכם, תוכלו להסתפק בפרקט למיציה זול יותר.
  • איך זה מרגיש – יש מי שמגע ותחושת העץ הטבעית, בעיקר זו שמשתבחת עם השנים, לא משתווה לשום מקביל סינטטי אחר. יש מי שאלו אינם חשובים לו במיוחד ומה שחשוב באמת, הוא המראה ותחושת החמימות שהפרקט משרה בחלל. במקרים כאלה, אין כל צורך להרחיב. התשובה ברורה מאליה.
  • הכל עניין שבאופנה – פרקט הוא אורך חיים. פרקט עץ נותן אותותיו עם השנים והופך לחלק בלתי נפרד מהבית. פרקט הלמינציה מטבעו מתבלה עם השנים. אך לפרקט הלמינציה יתרון אחר. פרקט הלמינציה זמין במגוון רחב של צבעים, דוגמאות ועיטורים בהשוואה לפרקט העץ הטבעי.

אז מה עדיף פרקט למינציה או פרקט מעץ

הכל עניין של שיקולים אישיים. פרקט העץ אומנם מרשים יותר, עשיר יותר ומאריך שנים לעומת חברו פרקט הלמינציה, אך מחירו ועלויות התחזוקה שלו יקרות יותר. אם הסעיף הכלכלי מאפשר לכם, ללא כל ספק מומלץ ללכת על פרקט העץ הטבעי. אם אתם דיירים זמניים, ותחושת עץ טבעי אינה הכרחית להנאתכם, כדאי שתבחרו בפרקט למינציה.

איך מתחזקים פרקט:

רצפת הפרקט קלה לתחזוקה והיא חסכונית במים. מאחר ואין להרטיב את אריחי הפרקט במים, די בניגוב עם סמרטוט לח לקבלת רצפה נקייה ויפה. אמנם תחזוקת הפרקט היא עניין פשוט, אך מומלץ להקפיד על מספר דברים שעשויים להשפיע על מראה הפרקט שלנו לאורך זמן. לרצפת הפרקט העשוי מעץ יש נטייה להתכווץ בימים קרים ולהתרחב בימים חמים. התרחבות בעונת הקיץ והתכווצות בעונת החורף עשויים לפגוע במראה האחיד של הפרקט ואף לפגוע בחיבורים. על מנת למנוע תופעה טבעית זו, מומלץ להתקין את פרקט העץ רק בחללים אשר אינם מושפעים באופן משמעותי מתנאי מזג האויר. מומלץ להימנע לחלוטין מגרירת חפצים כבדים או חפצים חדים על אריחי הפרקט מאחר ואלו עשויים לשרוט את האריחים ולפגוע בברק שלהם. מומלץ להימנע מהתקנת פרקטים בחדר האמבטיה או המטבח. חללים אלו נוטים לסבול מלחות שתגרום להתנפחות העץ. כאמור, פרקט הלמינציה אינו דורש יותר מניגוב בסמרטוט לח, אך לפרקט העץ דרישות גבוהות יותר. פרקט העץ בדרך כלל נבצע בלכה או בשמן. גם אלו משפיעים על התחזוקה השוטפת. גימור הלכה הוא גימור חלק יותר, עמיד יותר מפני שריטות, מכות וכתמים והוא קל יותר לתחזוקה. פרקט זה דורש טיפול ע"י אנשי מקצוע המתמחים בתחום מפעם לפעם. לגימור השמן לעומת זאת, יש את היתרונות שלו. הוא נראה פראי וטבעי יותר וגם מרגיש כך במרקם המחוספס שלו וניתן לתחזק אותו באופן עצמאי, אך התחזוקה שלו עשויה להיות יקרה יותר.

חידוש וליטוש פרקט:

לרצפת פרקט שאיבדה את הברק שלה, שצברה שחיקה טבעית ושאינה נראית במיטה, כדאי לעשות טיפול מקצועי ע"י חברה מוכרת. ברב המקרים תאלצו לבצע פוליש לפרקט, ליטוש עדין לפרקט או ליטוש וחידוש פרקט. כאשר את הפוליש לפרקט מבצעים ע"י הסרה של לכלוך ע"י חומרי ניקוי ייעודיים ומריחת שכבת הגנה מתאימה לסוג הפרקט. אם ברצפת הפרקט שלכם יש סימנים, שריטות ומשקעים, תאלצו בצע ליטוש עדין שכולל ליטוש קל של רצפות הדק ולאחר מכן, מריחת שכבת הגנה. במצבי קיצון של דק ישן במיוחד או פגיעה משמעותית יותר, ניתן לבצע ליטוש וחידוש פרקט הכולל הסרה של שאריות שמן / צבע ושכבת עץ דקה שתחשוף אריחי פרקט נקיים. וסיום במריחת שכבת הגנה על הפרקט. 

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2020-04-23 03:26:29

אומרים כי אלוהים נמצא בפרטים הקטנים. גם בחברת ‘יעדים גבוהים’ מאמינים באמרה זו ולכן מספקים שירותים שכל מטרתם לדאוג לפרטים הללו, ביניהם שירות ניקוי חלונות ושיש המתבצעים הן בעבור לקוחות מהמגזר העסקי והן בעבור לקוחות פרטיים.
ניקוי השיש מתבצע לרוב בעבור מבנים חדשים, טרם מסירת המבנה אל הקבלן, או תוך כדי תהליך הבנייה כאשר יצירת השלד שלו הגיעה אל סיומה. ניקוי החלונות מתבצע לרוב לאחר אכלוס הבניין, וכחלק מתחזוקתו לאורך השנה. באמצעות שירותים אלה מבטיחה חברת ‘יעדים גבוהים’ שכל פרט קטן בבניין שלכם, בין אם מדובר בבניין פרטי או מבנה קבלני שעוד לא נמסר לדיירים, יהיה מושלם


עודכן לאחרונה - 2019-02-18 06:30:57

אני יכולה להמליץ לכם על חברת ניקיון מקצועית באזור המרכז. הם עושים אחלה עבודה!


עודכן לאחרונה - 2019-01-22 03:30:47

שלום
אני ממליצה לך לפנות לחברת קרן שמש המתמחה בניקוי חלונות בגובה  הכולל תריסים וקירות באמצעות סנפלינג , במות הרמה ומנוף
ניסיון רב ושירות מקצועי. 


עודכן לאחרונה - 2019-01-22 03:07:20

אני גם רוצה להמליץ על חברת מריו קלין המתמחה בניקוי ספות עור ,ספות בד וכורסאות, 
עבודה נקיה על בסיס חומרים ירוקים שלא מזיקים לסביבה.