תפריט נגישות
מנקים

בחירת סוג הפוליש המתאים ביותר לבית או לעסק שלך


כאשר מעוניינים בבית נקי וזוהר אין כל ספק כי לפוליש חשיבות רבה לתוצאות מעולות. אך איך בוחרים את סוג הפוליש? פוליש ווקס, פוליש קריסטל ופוליש אקרילי הם 3 סוגי הפוליש הנפוצים ביותר. 

כמו בבחירת כל מוצר, גם מול בחירת סוג הפוליש אנו עומדים מול היצע לא מבוטל. סוגי הפוליש הנפוצים ביותר הם פוליש ווקספוליש קריסטל ופוליש אקרילי.

על מנת לבחור את סוג הפוליש המתאים לכם ביותר, ריכזנו בעבורכם את כל המידע שעליכם לדעת.

מטרת ביצוע הפוליש:

מטרת ביצוע הפוליש היא חידוש ומירוק הרצפות. כאשר התוצאה המבריקה המתקבלת, מקרינה על החלל כולו אווירה נקייה וזוהרת. 

תהליך ביצוע הפוליש:

תהליך ביצוע הפוליש דומה למדי ברב סוגי הפוליש הקיימים. כאשר בשלב הראשוני, בעזרת מכונת ליטוש מיוחדת, מסירים שכבה דקיקה מרצפות הבית במטרה להעניק לרצפות מראה אחיד, נטול כתמים ושריטות ונקי. בתום ליטוש המרצפות, נחשפת שכבת המרצפות הנקייה כאשר הנקבוביות של המרצפות חשופות לספיגת כתמים ונוזלים. לכן, יש למרוח שכבה של חומר מבריק ובעזרת מכונת פוליש להבריק את הרצפות. פעולת הפוליש נעשית בצורה דקדקנית ומדויקת על מנת להביא לתוצאות אחידות ולמנוע נזקים בלתי הפיכים.

סוגי הפוליש - יתרונות מול חסרונות:

פוליש ווקס- פוליש ווקס הוא פוליש המעניק מראה מבריק לרצפות. היתרון העיקרי של פוליש הווקס הוא במחיר. מחירו של פוליש הווקס נמוך משאר סוגי הפוליש ולכן הוא בר השגה גם למי שידו אינה משגת. החיסרון של פוליש הווקס הוא בעמידות. שכבת השעווה הנמרחת על הרצפות בביצוע פוליש ווקס, רכה יחסית. מרקמה הרך עשוי לגרום להחלקה והוא חשוף יותר לשריטות ולסימנים. על מנת לשמור על מראה מבריק ויפה, אין לגרור חפצים כבדים על הרצפות ומומלץ לבצע פוליש זה מידי שנה. 

פוליש קריסטל - פוליש קריסטל הוא סוג הפוליש הנפוץ ביותר. המראה המבריק שלו מרשים במיוחד ועל כן שמו. הוא מעניק לרצפות מראה קריסטלי עשיר. היתרונות של סוג פוליש זה רבים. פוליש קריסטלי עמיד במיוחד וניתן לחזור עליו מידי כמה שנים. תחזוקתו קלה במיוחד מאחר והוא עמיד בפני שריטות וסימני גרירה. הוא אינו דורש שימוש בחומר ניקוי וניתן לשטוף אותו בעזרת סמרטוט נקי בלבד. החסרונות של סוג פוליש זה מסתכמות במחיר. מחיר הפוליש קריסטל הוא הגבוה ביותר מכל סוגי הפוליש. אך יש לזכור כי העמידות שלו חוסכת לנו ביצועים חוזרים מידי שנה מה שעשוי להסתכם כזול יותר. 

פוליש אקרילי - פוליש אקרילי הוא סוג הפוליש הנפוץ ביותר בבתי עסק, בחדרי בקרה וחשמל, בשטחים גדולים במיוחד, בשטחים ציבוריים וכד'. היתרונות העיקריים של סוג פוליש זה הוא היכולת לנטרל חשמל סטטי. יתרון זה משמעותי ביותר לחדרי בקרה, לחדרי חשמל ולמעבדות. יתרון בולט נוסף של הפוליש האקרילי הוא עמידותו הגבוהה. עמידותו מספקת פתרון מצוין לשטחים ציבוריים בהם תנועת הולכי הרגל גדולה במיוחד. לכן, ניתן למצוא את השימוש בפוליש זה בהיכלים גדולים, בלובי בתי מלון או בנייני משרדים גדולים וכד'. החיסרון בפולי האקרילי הוא הברק. הפוליש האקרילי יוצר ברק עדין ונעים לעין אך אינו בוהק וזוהר כמו סוגי הפוליש האחרים. 

סיכום: 

כל סוג פוליש עשוי לחדש לך את הרצפות ולהעניק לביתך מראה נקי וזוהר. אך חשוב לדעת כי ביצוע פוליש שלא כהלכה או ביצוע פוליש על רצפות שאינן מתאימות לפוליש (כמו קרמיקה וגרניט פורצלן) עשוי לגרום לנזק בלתי הפיך העלול לאלץ אתכם להחליף את מרצפות הבית. מומלץ להיעזר באנשי מקצוע בכלי ניסיון וותק על מנת לבצע את העבודה. מומלץ לפנות את הבית מחפצים טרם ביצוע הפוליש על מנת לחסוך בזמן ולהבטיח תוצאות מקסימאליות.

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2020-07-28 07:50:56

אם אתם מחפשים חברת ניקיון בנס ציונה שמתמחה בניקוי חלונות ועוד דברו איתנו


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:06:49

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה

לינק לשאלון


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:05:35

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה


עודכן לאחרונה - 2020-04-23 03:26:29

אומרים כי אלוהים נמצא בפרטים הקטנים. גם בחברת ‘יעדים גבוהים’ מאמינים באמרה זו ולכן מספקים שירותים שכל מטרתם לדאוג לפרטים הללו, ביניהם שירות ניקוי חלונות ושיש המתבצעים הן בעבור לקוחות מהמגזר העסקי והן בעבור לקוחות פרטיים.
ניקוי השיש מתבצע לרוב בעבור מבנים חדשים, טרם מסירת המבנה אל הקבלן, או תוך כדי תהליך הבנייה כאשר יצירת השלד שלו הגיעה אל סיומה. ניקוי החלונות מתבצע לרוב לאחר אכלוס הבניין, וכחלק מתחזוקתו לאורך השנה. באמצעות שירותים אלה מבטיחה חברת ‘יעדים גבוהים’ שכל פרט קטן בבניין שלכם, בין אם מדובר בבניין פרטי או מבנה קבלני שעוד לא נמסר לדיירים, יהיה מושלם


עודכן לאחרונה - 2019-02-18 06:30:57

אני יכולה להמליץ לכם על חברת ניקיון מקצועית באזור המרכז. הם עושים אחלה עבודה!