תפריט נגישות
מנקים

ניקיון דירה אחרי שיפוץ


ניקיון דירה אחרי שיפוץ

ניקיון דירה אחרי שיפוץ הוא נושא שזוכרים אותו רק שההתרגשות מהשינוי הגדול מתחילה להתפוגג, או כאשר הגיע רגע האמת בו אנו מעכלים שדירה משופצת גוררת איתה בלאגן לא מבוטל.  

ניקיון דירה אחרי שיפוץ מצריך היערכות מוקדמת והשקעה של זמן, אנרגיה וכסף. מה עלינו לדעת על מנת לצלוח את הניקיון בהצלחה:

בין אם מדובר בתקופה שלקראת חג הפסח ובין אם מדובר בבית יד שנייה שרכשנו, שיפוצים הם עניין מוכר ומסובך. התכנון, העיצוב, בחירת אנשי המקצוע לביצוע העבודה, המעקב אחרי ביצוע העבודה כהלכה והפתעות נוספות עשויות להפוך את תהליך השיפוץ מחוויה מרעננת ומרגשת לחוויה מתסכלת ומסעירה. לרב קורה שמרב סידורים, לא חושבים על הגימורים (מה שנקרא בלשון העם "פינישים").

הנושא הנשכח ביותר הוא נושא הניקיון שאחרי השיפוץ. מאחר ולא מדובר בניקיון שיגרתי הכולל חומר ניקוי, מים, סמרטוט ומטאטא יש להתייחס לנושא ברצינות גדולה. 

ניקיון הדירה אחרי שיפוץ- למה עלינו לצפות?

 דירה אחרי שיפוץ עשויה להיראות כמהפכה. בעלי המקצוע ברב המקרים מבטיחים את ביצוע העבודה בצורה הטובה ביותר, אך הם אינם מבטיחים לאסוף את פסולת הבניין אחריהם. ולכן, אתם עלולים למצוא את עצמכם במרכז בנייה קטן. את פסולת הבניין יש לאסוף לתוך שקים ייעודיים. פינוי פסולת הבניין נעשית בדרכים שונות בהתאם לכמות ולגודל ויש לפנות אותה לאזורים מסויימים המיועדים למטרה זו. בנוסף לפסולת הבניין, הדירה כולה כנראה תהיה תתכסה בשכבת אבק סמיכה ואבקתית. שכבת אבק זו נוצרת כתוצאה משיוף, ליטוש או חיתוך של מרצפות, אריחים, קירות וכד'. אבק זה קשה מאוד להסרה ויש להתאזר בסבלנות ולהיערך למספר שלבים על מנת להסירו. בזמן הצביעה, מריחת הרובה ואטימת הפוגות, הרצפות והפאנלים מתמלאים בכתמי צבע וחומרי בניין. בכתמים אלו יש לטפל בעדינות על מנת לא לפגוע בברק האריח.  ההמלצה הרווחת היא לצפות לגרוע מכל ולהגיע לתרחיש גרוע משציפינו לו. רק כך נשמור על המוטיבציה שלנו בשמיים ונבצע את המשימה כהלכה. 

ניקיון הדירה אחרי שיפוץ- איך עלינו להיערך?

ניקיון יסודי ואיכותי עשוי לדרוש מאיתנו משאבים רבים אותם עלינו להקדיש למען המטרה. בזכות העובדה שהבית ריק מתכולה, ניקיון הבית עשוי להיות קל יותר. אחרי שיפוץ, נותרות שאריות צבע, חומרי בניין ואבק סמיך במיוחד המכסה את הבית. טיפול לקוי עשוי לגרום לנזקים בלתי הפיכים. למשל, האבק הסמיך האופף את הדירה מכסה כל ס"מ פנוי וחודר דרך כל חריץ. טיפול באבק בעזרת מים עשוי להפוך את האבק לבוצי. האבק הבוצי עשוי להשאיר כתמים על הקירות, על המרצפות ואף לחדור לפוגות שבין המרצפות ולהותיר כתמים לא אסתטיים. האבק הסמיך עשוי לחדור גם לארונות המטבח ולארונות הקיר הממוקמים בבית, ניקיון האבק בעזרת מים עשוי לפגוע בעץ לנפח אותו ולגרום לנזק של אלפי שקלים.
שפשוף כתמי צבע או חומרי בניין בעזרת כלים וחומרים לא מתאימים, עשויים ליצור שריטות וסימנים או להסיר את הברק לאריחים או לכלים סניטריים. על מנת להימנע מתקלות אלו, יש להיערך מראש. יש לעשות "שיעורי בית" מקיפים. לבדוק מה הם המפגעים הדורשים טיפול ומהם הדרכים הטובות ביותר להתמודד מולם. על מנת לבצע את העבודה כהלכה ובמינימום זמן, מומלץ לרכז את הזמן המושקע למטרת הניקיון ולא לפצל אותו לשעות על גבי ימים. פיצול כזה, ישיג בפועל בזבוז זמן ותהליך ארוך ומתיש. יש להיערך מראש ביום או יומיים חופש מהעבודה (ע"פ צורך). מומלץ להיעזר במספר אנשים על מנת לסיים את העבודה בצורה מהירה יותר וטובה יותר. כאשר העבודה מתפצלת לכמה אנשים היא הופכת קלה יותר. בנוסף, יש להיערך עם חומרי ניקוי מתאימים, כלי עבודה טובים ונוחים, בגדים נוחים וכד'. 

ניקיון הבית אחרי שיפוץ באופן עצמאי או ע"י חברת ניקיון מקצועית?

כמובן שניתן לנקות את הבית אחרי שיפוץ באופן עצמאי ואין צורך לשכור חברה מקצועית שתעשה בשבילנו את העבודה. לניקיון עצמאי יש את היתרונות שלו. היתרון הראשי והבולט ביותר הוא הכלכלי. ברב המקרים זול יותר לנקות לבד מאשר להזמין חברת ניקיון. להעסקת חברת ניקיון מקצועית יש מגוון יתרונות. לעיתים קרובות, זמן זה כסף. ימי חופש מהעבודה עשויים לעלות לנו כסף. חברת ניקיון מקצועית מבטיחה שימוש בחומרי ניקיון מתאימים אשר ינקו ביעילות את הבית שלנו ולא יפגעו בו. שימוש בחומר לא מתאים עשוי לגרום לנזקים. לא כל חומר ניקוי מתאים לניקיון כלים סניטריים או נירוסטה. חברות ניקיון רבות מציעות שירותי פוליש, ליטוש וחידוש מרצפות. במידה והרצפות שלכם זקוקות לאחד משירותים אלו, אולי כדאי שתשקלו ברצינות העסקת חברת ניקיון יסודית שתשכלל לכם את המחיר ותחסוך לכם כסף.  

מה כולל ניקיון הבית ע"י חברת ניקיון מקצועית?

חברת ניקיון מקצועית מבטיחה לך ניקיון ברמה הטובה ביותר אשר תשכיח ממך את העובדה שהבית עבר שיפוץ. קיימות חברות ניקיון רבות כיום בשוק. רב החברות מציעות את אותו השירות הבסיסי ויש חברות שמציעות אקסטרות.

ראשית יש לוודא כי חברת הניקיון אותה בחרנו היא חברה מוכרת ומקצועית בעלת צוות ותיק ובעל ניסיון. צוות חדש ללא ניסיון עשוי לגרום לנזקים בלתי הפיכים ולגרור את הניקיון על פני זמן ארוך מהצפוי. בנוסף, עלינו לוודא כי לחברת הניקיון שבחרנו יש את הביטוחים ואישורי העסק הדרושים על מנת להבטיח כי אתם מכוסים ומוגנים מתביעות, וכי החברה מבוטחת מפני פגיעה ברכוש על מנת להבטיח את עצמנו מהפתעות לא נעימות.

חברת ניקיון מקצועית צריכה לנקות את הבית ולהביא אותו למצב מבריק. היא תבטיח:

ניקיון יסודי של דלתות ומשקופים, ניקיון וחיטוי של חדרי אמבטיה ושירותים, ניקיון יסודי של הרצפות והפאנלים משאיות צבע ולכלוך, ניקוי וחיטוי שטיחים מקיר לקיר במידה ויש, ניקיון ארונות מטבח ו/או ארונות קיר (חשוב לוודא כי הם אינם מבצעים זאת במים זורמים!) ניקיון ייסודי של חלונו, תריסים ומסילות וכד'. חברות ניקיון רבות מציעות בין היתר שירותי פוליש ו/ או הדברה..  

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2021-12-28 16:03:51

וואלה לא יודעת מי זו אישתך, אבל זכתה שהצלת לה את הסלון ככה. 
למרות שאם בעלי היה מדבר עלי ככה ברבים ממזמן היה נשלח לישון בספה, נקייה או מלוכלכת, הוא היה מארח לה יופי חברה. 
בכל מקרה אם אי פעם תצטרכו מכירה חברה שעושה מחירים פצצה ושירות אדיב עם חיוך. 
ממליצה אך ורק מניסיון אישי! 

https://amavrikim.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D-%D7%A8%D7%9E%D7%AA-%D7%92%D7%9F/

כנסו אתם תנשקו לי את.הרגליים אחר כך. מילה.


עודכן לאחרונה - 2021-12-28 15:58:44

תודה רבה רבה לך על ההמלצה החמה! 
עזרת לי רבות! 
הייתה לי הצפה קלה במקלט, שאצלנו משמש כיחידת דיור נוספת. 
וזכרתי שראיתי איפה שהוא תגובה עם המצלה על חברה ששואבים מים וכמה הם זריזים בתגובה שלהם. 
ובאמת שהם עזרו לי עד מאוד. 
תודה רבה לך מקרב לב על ההמלצה, באמת הצילו אותי. 
מצרפת קישור לאתר שלהם אתם לא תתחרטו. מבטיחההה!!!

https://amavrikim.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D-%D7%A8%D7%9E%D7%AA-%D7%92%D7%9F/


עודכן לאחרונה - 2021-09-24 07:23:08

לגבי חברת ניקיון אתה יכול לפנות אלי בפרטי.
חברות בניה יש די הרבה בשוק, קבוצת פלוטקין היא אחת מהותיקות והידועות בשוק שעשתה הרבה פרויקטים מוצלחים אבל עדיין צריך לבדוק טוב. כי מי שעושה-גם טועה..
החברה הגישה בקשה להיתר בנייה, התקשרה עם הפניקס לצורך קבלת מימון, והתקשרה בהסכם ביצוע עם חברת אל־הר.
כמו כן היא החלה לפנות כ־15 דיירים מהדירות לדירות זמניות בשכירות.
מתוך תשעת הדיירים הנותרים, ארבעה התנגדו לפינוי בטענות כי החברה אינה מסוגלת כלכלית לממש את הפרויקט וגם כי נתנה הטבה מופרזת לאחד מבעלי הדירות - והפרויקט נתקע.


עודכן לאחרונה - 2021-09-23 05:57:43

כן, אין ספק שצריך לדאוג לניקיון אחרי שמסיימים לבנות אבל לא פחות חשוב זה לברר על חברת הבניה שמנהלת את הפרויקט.
לרוב, החברות שמנהלות את הפרויקטים האלה מאפשרות דיור חלופי בזמן הבניה שזה ממש מעולה אבל לפעמים דורש אורך רוח.
"מחברת בהרי פלוטקין מסרו כי בימים האחרונים הגישו שלושה בעלי דירות מתוך ארבעה בקשה למתן פסק חלקי, לפיה ביקשו להצהיר כי יכבדו את הסכמי הפינוי בינוי בינם לבין החברה"


עודכן לאחרונה - 2020-07-28 07:50:56

אם אתם מחפשים חברת ניקיון בנס ציונה שמתמחה בניקוי חלונות ועוד דברו איתנו