תפריט נגישות
מנקים

פוליש לרצפה ישנה


פוליש לרצפה ישנה הוא פתרון יעיל וחסכוני לחידוש רצפה ישנה בבית או בעסק. הפוליש מעניק לרצפות מראה זוהר ועשיר המקרין על הבית כולו.

אם רצפות הבית שלך או רצפות העסק שלך נראות בלויות וישנות במיוחד, יתכן והן זקוקות לרענון אשר יחזיר להן את הזוהר של פעם. 

החלפת מרצפות או ביצוע פוליש על הרצפות הישנות?

רצפה ישנה ודהויה היא תוצר של שחיקה. הרצפות הישנות סופגות וסופגות, נשחקות ונשרטות ועם השנים או לאחר שיפוץ דירה, המראה שלהן הופך עכור ומוכתם. בעבר היה מקובל להחליף את המרצפות למרצפות חדשות. תהליך ארוך ומסורבל במיוחד בו יש לפרק את המרצפות הישנות ולהתקין מרצפות חדשות במקום. המלאכה היתה רבה ודרשה ימים ארוכים של עבודה והעלויות היו גבוהות במיוחד, שהרי פעולת החלפת מרצפות ישנות לא מסתכמת ברכישת מרצפות חדשות, עניין שלעצמו עולה ביוקר.

יש לרכוש את חומרי הבניין הדרושים לביצוע העבודה, יש לפנות את המרצפות הישנות ולהוביל את המרצפות החדשות וכמובן, התשלום בעבור אנשי המקצוע שיבצעו את העבודה. וזאת מבלי לדבר כלל על אי הנוחות שבהפיכת הבית לאתר בנייה, ומציאת מקום חלופי לשהייה עד תום התהליך.

החלפת רצפה ישנה היא עניין יקר, מסורבל ולא נוח. החלופה הזולה והנוחה יותר, היא ביצוע פוליש לחידוש רצפה ישנה, פעולה התחדש ותבריק את הרצפות.. 

שלבי ביצוע הפוליש לרצפה הישנה:

מטרת הפוליש היא  לחדש ולהבריק את הרצפות ולהעניק להן מראה זוהר ותחושת ניקיון. ביצוע הפוליש למרצפות הישנות הוא אמנם פעולה פשוטה וקלה יותר מהחלפתן, אך גם היא דורשת עבודה קפדנית ודקדקנית על מנת להביא לתוצאות מושלמות.

בשלב הראשון, יש לנקות את הרצפות. מכונת פוליש מלטשת את הרצפות ומסירה שכבה דקיקה מהרצפה. שכבה זו היא השכבה העליונה והפגומה במרצפות. לאחר הסרת שכבה זו, תחשף שכבה חדשה, נטולת שחיקה, כתמים ושריטות. פעולה זו חושפת שכבת רצפה לא נטולת ברק, לא מוגנת ובעלת נקבוביות חשופות.

בשלב הבא, שוב בעזרת מכונת הפוליש, מחדירים את חומר ההברקה שמטרתו לאטום את הרצפות לחדירת נוזלים ולהגן עליהן מפני כתמים. כבר בשלב זה הרצפה הישנה שלנו תראה אחרת. 

בשלב האחרון, מכונת הפוליש תשייף ותמרק את הרצפות העזרת ספוג ייעודי אשר ימרק את הרצפות, יחדיר את חומר ההברקה לרצפות ויעניק לרצפות מראה אחיד, נטול שריטות ובעיקר מבריק.

מהם סוגי הפוליש הקיימים?

קיימים 3 סוגי פוליש עיקריים. פוליש ווקס, פוליש קריסטל ופוליש אקרילי. 

הפוליש הנפוץ ביותר לחידוש מרצפות ישנות הוא פוליש קריסטל, אך הוא לא בהכרח סוג הפוליש המתאים לך.

פוליש ווקספוליש ווקס הוא סוג הפוליש הזול ביותר והוא קל יחסית לביצוע. פוליש ווקס מעניק לרצפות מראה מבריק ויפה אך יש לו חסרונות בולטים. פוליש ווקס אינו עמיד במיוחד והוא דורש ביצוע פוליש מידי שנה על מנת לשמור על תוצאות מבריקות. יש לזכור שעל מנת לבצע פוליש בצורה הטובה ביותר יש לפנות את הבית מחפצים. פינוי הבית וסידורו חזרה עשוי להיות פעולה לא פשוטה בעצמו. לכן כדאי לשקול זאת טרם ביצוע פוליש ווקס. חיסרון נוסף של פוליש ווקס הוא העובדה שהוא מחליק יחסית שהרי ווקס פירושו שעווה. ושעווה מטבעה הינה חומר מחליק ורך שגם אוגר שריטות וצובר סימני גרירה. לכן, לאחר ביצוע פוליש ווקס, מומלץ להימנע מגרירת חפצים כבדים. 

פוליש קריסטל - פוליש קריסטל הינו סוג הפוליש לחידוש רצפה ישנה הנפוץ ביותר. פוליש קריסטל אמנם יקר יותר מכל סוגי הפוליש, אך יתרונותיו מכפרים על כך. פוליש קריסטל הוא פוליש עמיד במיוחד, הוא אינו צובר שריטות וכתמים והוא אינו מחליק. תחזוקת פוליש קריסטל פשוטה מאין כמותה. די בשטיפת הרצפות במים נקיים על מנת להגיע לרצפות נקיות ומבריקות. את פוליש הקריסטל מבצעים אחת למספר שנים על מנת לשמור על הבר והזוהר הקריסטלי שהפוליש מעניק לרצפות.

פוליש אקריליפוליש אקרילי הוא סוג פוליש המיועד בעיקר למרחבים ציבוריים, לחדרי חשמל ובקרה ולשטחים בהם תנועת הולכי הרגל ערה במיוחד. הפוליש האקרילי ייחודי בזכות העובדה שהוא יוצר שכבת הגנה אנטי סטטית המונעת התחשמלות ולכן הוא נמצע יעיל במיוחד בחדרי בקרה, חדרי חשמל ומעבדות.הפוליש האקרילי עמיד מאוד ועל מנת לשמור על תוצאותיו, די בלבצע אותו מידי 5-6 שנים. הפוליש האקרילי אינו מבריק כמו פוליש הקריסטל המעניק לרצפות הברקה קריסטלית עשירה. פוליש אקרילי מעניק לרצפות הברקה עדינה ואסתטית. 

די בביצוע פוליש על מנת לחדש את הרצפה ולהעניק לה מראה אסתטי ומבריק. ביצוע פוליש אפשרי על כמעט כל סוג של רצפה (מלבד רצפת גרניט פורצלן או קרמיקה) והוא מעניק בית מראה אחר. מראה זוהר, נקי ומטופח.

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2020-07-28 07:50:56

אם אתם מחפשים חברת ניקיון בנס ציונה שמתמחה בניקוי חלונות ועוד דברו איתנו


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:06:49

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה

לינק לשאלון


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:05:35

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה


עודכן לאחרונה - 2020-04-23 03:26:29

אומרים כי אלוהים נמצא בפרטים הקטנים. גם בחברת ‘יעדים גבוהים’ מאמינים באמרה זו ולכן מספקים שירותים שכל מטרתם לדאוג לפרטים הללו, ביניהם שירות ניקוי חלונות ושיש המתבצעים הן בעבור לקוחות מהמגזר העסקי והן בעבור לקוחות פרטיים.
ניקוי השיש מתבצע לרוב בעבור מבנים חדשים, טרם מסירת המבנה אל הקבלן, או תוך כדי תהליך הבנייה כאשר יצירת השלד שלו הגיעה אל סיומה. ניקוי החלונות מתבצע לרוב לאחר אכלוס הבניין, וכחלק מתחזוקתו לאורך השנה. באמצעות שירותים אלה מבטיחה חברת ‘יעדים גבוהים’ שכל פרט קטן בבניין שלכם, בין אם מדובר בבניין פרטי או מבנה קבלני שעוד לא נמסר לדיירים, יהיה מושלם


עודכן לאחרונה - 2019-02-18 06:30:57

אני יכולה להמליץ לכם על חברת ניקיון מקצועית באזור המרכז. הם עושים אחלה עבודה!