תפריט נגישות
מנקים

ניקיון דירה חדשה לפני הכניסה


כאשר מדמיינים משהו חדש, מדמיינים אותו נקי, מבריק ומוכן לשימוש. אך כאשר מדובר בדירה חדשה, לא כך הדבר. ניקיון דירה חדשה בטרם האיכלוס היא פרויקט לא מבוטל. אז איך נערכים?

הגיע הרגע בו קיבלתם את ההודעה המרגשת "אתם יכולים לקבל את המפתח. הדירה שלכם מוכנה". במרץ ובשמחה מגיעים אל הדירה החדשה, ואוי לבלאגן. הדירה החדשה שלנו נראית כמו דירה ישנה ומוזנחת. המון אבק, שאריות צבע וחומרי בניין ולכלוך יכסו את הדירה ואתם מבינים שהתוכניות שלכם להתחיל לסדר את הדירה היום נגוזו. המלאכה רבה ויש להתחיל.  

איך נערכים לניקיון דירה חדשה?

ניקיון דירה חדשה לפני כניסה היא משימה מורכבת. על מנת לבצע משימה זו בצורה היעילה ביותר, יש להיערך בצורה האופטימאלית. לשם כך מומלץ להקדיש מספר דקות לתכנון.

זמן - זמן הוא מצרך חשוב ביותר. לא סתם נאמר שזמן שווה כסף. הוא שווה יותר מזה. על מנת לנקות את הדירה החדשה כהלכה, יש להשקיע עבודה יסודית. עבודה יסודית דורשת זמן ומאמץ. יש לקחת זאת בחשבון, ולהיערך עם ימי חופשה שאותם תקדישו למען מטרה זו. 

כוח אדם- ניקיון יסודי של שאריות חומרי בניין עשוי לדרוש מאיתנו אנרגיה רבה מהרגיל. עזרה נוספת עשויה להקל על התהליך. מומלץ להיעזר במידת האפשר במשפחה או חברים. 

תוכנית עבודה- תוכנית עבודה מסודרת מובילה לצורת עבודה יעילה. צורת עבודה יעילה עשויה לחסוך משמעותית בזמן ובאנרגיה. אז איך מתכננים את הזמן? ראשית, עלינו לסקור היטב את הדירה ולאמוד את כמות העבודה. יש לחלק את העבודה ולהגדיר תפקידים מראש על מנת לחסוך בשאלות ולמנוע אי הבנות. המשימות העיקריות הן פינוי פסולת הבניין, הסרת כתמי צבע ושאריות חומרי בניין מהרצפות, מהחלונות ומהדלתות. ניקיון יסודי של ארונות מטבח וארונות קיר, ניקיון יסודי של החלונות, התריסים, המסילות, המשקופים והדלתות,   

עזרי ניקוי וחומרי ניקיון - על מנת לבצע את העבודה כהלכה, יש להצטייד בחומרי ניקיון ובעזרי ניקיון. רשימת חלקית:

 • מטאטא
 • מגב לשטיפת רצפות
 • סמרטוטי רצפה
 • ספוגי קרצוף (סקוטש)
 • סמרטוטי מטבח
 • נוזל כחול להברקת זכוכיות
 • אקונומיקה או חומר חיטוי איכותי
 • נוזל לניקוי רצפות
 • נוזל לניקיון רהיטים (יעיל ושימוש בעיקר אם ארונות המטבח עשויים עץ, ואם יש ארונות קיר בבית)
 • שפכטל עדין להסרת כתמי צבע ושאריות חומרי בניין
 • שפכטל גס להסרת כתמי צבע וחומרי בניין קשים יותר
 • ועוד בהתאם לצורך

כיצד בונים תוכנית עבודה לניקיון הבית החדש?

בראשיתו של תהליך, מומלץ לבנות תוכנית עבודה מסודרת שתקל עלינו במהלך כל התהליך. על תוכנית העבודה לכלול את כלל המשימות הקיימות, החל מהמשימות הגדולות ביותר ועד למשימות הקטנות ביותר.  יש לה'קפיד לא לשכוח שום שלב. בשלב הבא, יש לעשות חלוקת עבודה. אם הצלחתם לגייס כח אדם גדול, נפלא. ניתן יהיה לחלק את העבודה בפשטות כאשר כל אחד ממונה על נושא מסויים או שניים. כך נבטיח עבודה יסודית.
בנוסף, יש להגדיר סידרי עדיפויות, זמנים, והפסקות מראש. הפסקות להתרעננות חשובות למדי. הן חשובות למנוחה קלה, לאוכל ולשתייה. עבודה אינטנסיבית ללא הפסקות עשויה לגרום לאיבוד אנרגיה בחצי היום, ובכך עשויה לגרום ל"חיפוף" הניקיון מבלי משים. על מנת לשמור על אנרגיה יציבה במהלך כל היום, מומלץ לנוח מעט, לשתות המון ולאכול אוכל מזין וממלא אנרגיה. 

אם אין באפשרותכם לגייס כח אדם נוסף, המשימה מוטלת עליכם באופן בלעדי. הערכות והכנה מראש תקל עליכם משמעותית עליכם לקחת בחשבון שהניקיון ייקח זמן ולכן עליכם להיערך מראש עם מספר ימי חופש מתאימים. אם תלחיצו את עצמכם בזמנים, אתם עשויים לעשות את העבודה האופן חלקי. גילוי מקומות מלוכלכים או מקומות הדורשים טיפול נוסף במהלך איכלוס הדירה עשוי להיות לא נעים. 

ממה חשוב להיזהר בניקיון דירה חדשה?

ניקיון הדירה החדשה עשויה להיות קצת פחות פשוטה בהתחלה. וזאת מאחר ואתם לא מכירים את הבית ואין אתם יודעים איזה טיפול דורש כל אזור. למשל, חדר האמבטיה, השירותים והכלים הסניטריים, דורשים ניקיון וחיטוי. הם כנראה יתהדרו במדבקות, כתמי סיליקון, כתמי צבע ושאריות חומרי ביניין אותם יש להסיר בעדינות יתרה ובעזרת הכלים וחומרי הניקיון המתאימים. שימוש לא נכון בכלים או בחומרים עשוי לגרום לנזק בלתי הפיך. בדומה לברזים, גם הכלים הסניטריים עשויים להיות עדינים בפני חומרים כימיים. הם עשויים להינזק, להישרט ולאבד את הברק שלהם. 

ניקיון שכבת האבק המכסה את הבית כולו, עשוי להיות מטרד לא קטן. האבק עקשן, הוא חודש לכל מקום והסרתו דורשת עבודה סבלנית ויסודית. אל לנו להיחפז ולשטוף במים. ניקיון אבק סמיך במים עשוי לגרום לנזקים, לכן, יש להקפיד על ניקיון בשלבים. יש לסיר שכבה ראשונה בעזרת מטאטא, שכבה שנייה בעזרת שואב אבק, שכבה שלישית בשטיפה רגילה. אין לשטוף ארונות העשויים עץ במים! במגע עם מים, העץ מתנפח ואינו בר תיקון. 

לסיכום:

ניקיון דירה חדשה הוא תהליך לא פשוט הדורש מאיתנו משאבים רבים וחשובים כמו זמן, אנרגיה וכסף. על מנת לבצע את העבודה כהלכה, מומלץ להיערך מראש ע"פ השלבים הנ"ל. עלינו להקפיד ולהיזהר בניקיון פן נפגע באופן בלתי הפיך באזורים מסוימים בבית. אם אין באפשרותכם להיעזר במשפחה או חברים לביצוע העבודה, או שאין ביכולתכם פיזית לנקות את הבית, או כמובן, סתם בא לכם להתפנק, ניתן לשכור שירותי חברת ניקיון מקצועית שתבצע את העבודה בעזרת כלים מקצועיים וידע וניסיון רב היבטיח לכם תוצאות מושלמות בזמן קצר יחסית. ברב המקרים דירה חדשה אינה זקוקה לפוליש, אך אם אתם רואים צורך בכל זאת, מומלץ לבצע את הפוליש בטרם איכלוס הבית. 

 

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2021-09-24 07:23:08

לגבי חברת ניקיון אתה יכול לפנות אלי בפרטי.
חברות בניה יש די הרבה בשוק, קבוצת פלוטקין היא אחת מהותיקות והידועות בשוק שעשתה הרבה פרויקטים מוצלחים אבל עדיין צריך לבדוק טוב. כי מי שעושה-גם טועה..
החברה הגישה בקשה להיתר בנייה, התקשרה עם הפניקס לצורך קבלת מימון, והתקשרה בהסכם ביצוע עם חברת אל־הר.
כמו כן היא החלה לפנות כ־15 דיירים מהדירות לדירות זמניות בשכירות.
מתוך תשעת הדיירים הנותרים, ארבעה התנגדו לפינוי בטענות כי החברה אינה מסוגלת כלכלית לממש את הפרויקט וגם כי נתנה הטבה מופרזת לאחד מבעלי הדירות - והפרויקט נתקע.


עודכן לאחרונה - 2021-09-23 05:57:43

כן, אין ספק שצריך לדאוג לניקיון אחרי שמסיימים לבנות אבל לא פחות חשוב זה לברר על חברת הבניה שמנהלת את הפרויקט.
לרוב, החברות שמנהלות את הפרויקטים האלה מאפשרות דיור חלופי בזמן הבניה שזה ממש מעולה אבל לפעמים דורש אורך רוח.
"מחברת בהרי פלוטקין מסרו כי בימים האחרונים הגישו שלושה בעלי דירות מתוך ארבעה בקשה למתן פסק חלקי, לפיה ביקשו להצהיר כי יכבדו את הסכמי הפינוי בינוי בינם לבין החברה"


עודכן לאחרונה - 2020-07-28 07:50:56

אם אתם מחפשים חברת ניקיון בנס ציונה שמתמחה בניקוי חלונות ועוד דברו איתנו


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:06:49

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה

לינק לשאלון


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:05:35

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה