תפריט נגישות
מנקים

הרחקת יונים מהגג


הרחקת יונים מהגג היא פעולה לא מסובכת במיוחד, אך חשוב לעשותה בהקדם ולנקוט בכל אמצעי הבטיחות הקיימים. איך מרחיקים יונים מהגג? 

ליונים יש כשרונות רבים, חלק מהם המדע עוד מנסה לפצח, אך הכישרון הבולט המשפיע על כולנו, הוא מציאת מקומות מסתור לקינון. ברב המקרים מקומות המסתור הם בבתים פרטיים, בבנייני מגורים, בבתי עסק או באזורים חקלאיים. אחד האזורים המועדים ביותר להתיישבות היונים הוא גג הבית. 

הרחקת יונים מהגג:

היונים מוצאות להן רעף שבור או פתח איוורור וחודרות דרכו אל המקום האפל, המוצל, הרחב והחמים - גג הבית. גג הבית הוא המקום האולטימטיבי להתיישבות היונים שהרי הוא רחב דיו על מנת להכיל את כל שושלת היונים העתידה להגיע, הוא לא נגיש לחדירת בעלי חיים העשויים לפגוע בהם והוא אינו נגיש במיוחד לבני האדם. כך היונים מרגישות בטוחות באזור שלהן והן מוכנות לתקופת הקינון. ומאותו הרגע, הדרך של החיידקים והטפילים דרך הגג אל המרחב הפרטי שלך קצר מאוד. 

נזקי התיישבות היונים:

כאמור, היונה מחפשת יחד עם בן זוגה מקום קינון בטוח ונוח ככל האפשר בעבור המשפחה הנרחבת העתידה להגיע. היונים אמנם ידידותיות למראה, אך הן עשויות לגרום לנזקים תברואתיים עצומים ובעקבות כך גם לנזקים בריאותיים בלתי הפיכים. 

לשלשת היונים הינה המצע המושלם לגידול חיידקים. לחיידקים יש את כל התנאים הטובים ביותר על מנת להתרבות ולהתפשט. עד מהרה, החיידקים והטפילים חוצים את גבולות אזור הקינון וחודרים אל מקום ההתיישבות של בני האדם. החיידקים והטפילים הנ"ל עשויים לגרום למחלות קשות ולזיהומים לכלל בני האדם, ולילדים, מבוגרים ובעלי מערכת חיסונית חלשה בפרט. סלמונלה, דלקת המוח, טוקסופלזמוזיס, קדחת הנילוס המערבי, דלקות חמורות באיברים פנימיים, דלקות עיניים קשות, מחלות נשימה ואסתמה הם רק חלק קטן מהמחלות הנגרמות מחיידקים וטפילים אלו. עוד על ניזקי קינון יונים בקרבת ילדים

בנוסף, קרציות, פרעושים וכינים עשויים להופיע ולהתרבות במהרה באזורים מבוייתים, במיוחד כאשר יש חיית מחמד בית ובעיקר בכביסה ובכלי המיטה. 

איך מרחיקים את היונים מהגג בטרם הן התיישבו:

הרחקת היונים מגג הבית היא פעולה חשובה במיוחד. מומלץ לבצעה עוד בטרם היונים התיישבו באזור המגורים וזאת מאחר ופעולת הרחקת היונים היא מסובכת קצת יותר והיא דורשת בנוסף ניקיון וחיטוי יסודי. על מנת למנוע את חדירתן של היונים מלכתחילה,  ראשית יש לאתר את הפתח המשמש לחדירתן. לרב, ניתן יהיה לאתר את הפתח באזור רעף שבור, באזור פתחי איוורור, אולי מתחת לרעף רופף וכד'. במקרה ומדובר ברעף רופף או שבור, יש לתקנו או להחליפו לרעף יציב ותקין. במקרה ומדובר בחור או פתח איוורור, יש להיעזר בעזרים להרחקת יונים. כמו למשל, ברשת פלסטיק. המטרה היא לסגור את הגישה של היונים אל פנים הגג, לכן, רשת הפלסטיק תהווה חוצץ יעיל הימנע חדירת יונים אך יותיר את פתח האיוורור פתוח ויעיל. את רשת הפלסטיק להרחקת יונים יש לייצב כהלכה על מנת להבטיח שתישאר במקומה זמן רב ולא תזוז או תתפרק במקרה של יונה עקשנית או מזג אוויר קיצוני 

איך מרחיקים את היונים מהגג אחרי ההתמקמות:

הרחקת יונים מהגג כאשר הן התמקמו היא משימה מסובכת מעט יותר. היא דורשת מספר שלבים רב יותר. רב השלבים אינם נעימים, לכן, מומלץ להצטייד בכלים מתאימים לביצוע העבודה. ראשית, עלינו להרחיק את היונים מהאזור. יש להיכנס לגג ולהבריח את היונים משם. היונים אמנם יברחו בבהלה, אך זיכרונן הפנומנאלי יחזיר אותן לשם במהרה לכן, יש למהר ולחסום את נתיבי הגישה של היונים אל הגג. בין אם מדובר ברשת פלסטיק להרחקת יונים ובין אם מדובר ברעף תקין או כל דרך אחרת. 

לאחר מכן, יש לנקות היטב את האזור. יש לאסוף את הזרדים, הנוצות והלכלוך הנערם בגג. לאחר פינוי כלל הלכלוך, יש לחטא את האזור כהלכה וזאת על מנת למנוע התפשטות של חיידקים וטפילים. יש להסיר את הלשלשת ולהיעזר בחומר מחטא איכותי ויעיל על האזור כולו.

מומלץ להימנע ממגע ישיר במפגע ולהיעזר בכפפות. לנשים בהריון מומלץ להתרחק מהאזור. במקומות גבוהים כמו בניינים וגגות מומלץ לשכור שירותי אנשי מקצוע המתמחים בהרחקת יונים מגובה. 

כמובן שכדאי להכין עצמנו מראש להרחקת יונים מבניין הקומות כולו או מהמרפסת או כל אזור אחר בו היונים יכולות להתמקם מאחר והן יעדיפו למצוא מקום סמוך לגג בו התיישבו מאשר לחפש מקום חדש לחלוטין. 

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2020-07-28 07:50:56

אם אתם מחפשים חברת ניקיון בנס ציונה שמתמחה בניקוי חלונות ועוד דברו איתנו


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:06:49

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה

לינק לשאלון


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:05:35

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה


עודכן לאחרונה - 2020-04-23 03:26:29

אומרים כי אלוהים נמצא בפרטים הקטנים. גם בחברת ‘יעדים גבוהים’ מאמינים באמרה זו ולכן מספקים שירותים שכל מטרתם לדאוג לפרטים הללו, ביניהם שירות ניקוי חלונות ושיש המתבצעים הן בעבור לקוחות מהמגזר העסקי והן בעבור לקוחות פרטיים.
ניקוי השיש מתבצע לרוב בעבור מבנים חדשים, טרם מסירת המבנה אל הקבלן, או תוך כדי תהליך הבנייה כאשר יצירת השלד שלו הגיעה אל סיומה. ניקוי החלונות מתבצע לרוב לאחר אכלוס הבניין, וכחלק מתחזוקתו לאורך השנה. באמצעות שירותים אלה מבטיחה חברת ‘יעדים גבוהים’ שכל פרט קטן בבניין שלכם, בין אם מדובר בבניין פרטי או מבנה קבלני שעוד לא נמסר לדיירים, יהיה מושלם


עודכן לאחרונה - 2019-02-18 06:30:57

אני יכולה להמליץ לכם על חברת ניקיון מקצועית באזור המרכז. הם עושים אחלה עבודה!