תפריט נגישות
מנקים

עוברים דירה בצורה מסודרת


עוברים לדירה חדשה? או אולי לדירה יד שנייה? בכל מקרה יש צורך לנקות את הדירה בטרם האיכלוס.. כל מה שרציתם לדעת על ארגון וניקיון דירה לפני איכלוס - המדריך המלא.

מציאת דירה שמתאימה לנו היא משימה לא פשוטה. בין אם מדובר במקרה בו אנו שוכרים את הדירה ועל אחת כמה וכמה אם מדובר במקרה בו אנו רוכשים את הדירה. מציאת דירה היא השלב הראשון אך הוא השלב כנראה הפשוט ביותר. אנו נוטים לשכוח את כל הסידורים שמסביב.

שלבי ההכנה לפני מעבר דירה:

כמובן שהשלבים משתנים בין דירה אחת לאחרת. אך עלינו לזכור, כי כדאי לנו להכין את הדירה היטב לפני הכנסת החפצים ופריקת הקרטונים והציוד. 

הסידורים שלפני מעבר הדירה הם רבים ומורכבים. עלינו לתאם פינוי ואיכלוס הדירה. מומלץ לזכור כי ייתכנו הבדלים בין תאריך הפינוי לבין תאריך האיכלוס ולכן עלינו להיערך מראש. בתכנון הזמן מומלץ לזכור כי עלינו לשריין זמן מספק לניקיון הדירה ופריקת הארגזים. 

בטרם איכלוס הדירה החדשה שלנו, ביין אם מדובר בניקיון דירה חדשה ובין אם מדובר בניקיון דירה לפני איכלוס, עלינו לזכור כי ניקיון זה אינו דומה לניקיון אליו אנו רגילים. 

שלב התכנון-שלב התכנון הוא שלב הכרחי שמטרתו להקל עליכם ולייעל את הזמן שלכם. כדאי לבנות תוכנית עבודה בו מפורטים כל שלבי המעבר. 

-שלב אריזת החפצים - שלב אריזת החפצים ופינוי הדירה הקודמת עשוי להפוך לפרויקט מאוד מסובך ומסורבל אם הוא אינו מתבצע כהלכה. אריזת החפצים בצורה נכונה משפיעה באופן ישיר על נוחות הפריקה והחיסכון בזמן ובבלאגן. מומלץ כבר בשלב אריזת החפצים לערוך מיון ולארוז רק את הדברים בהם יש לנו צורך ואותם אנו רוצים לשמור. כדאי לארוז כל פעם חדר / אזור עד תום ורק אחר כך לעבור לחדר הבא וזאת על מנת למנוע כאוס שלם. כדאי לציין ע"ג הקרטונים מה מכיל כל ארגז ולאיזה חדר או איזור הוא שייך והאם הוא שביר או כבד במיוחד. 

-שלב השיפוצים / תיקונים - שלב השיפוצים או התיקונים הוא שלב מוקדם יחסית בו עלינו להחליט אם יש צורך בשבירת קיר, בצביעת הדירה או בביצוע פוליש לרצפה ישנה. מומלץ לבצע את הפעולות הללו בטרם האיכלוס על מנת לקצר ולייעל את זמן ואיכות העבודה. ברב המקרים יהיה צורך בביצוע תיקונים בקירות, ובצביעת הקירות על מנת לרענן אותם. אך הכרחי לא פחות ברב המקרים הוא ביצוע פוליש לרצפות. פוליש לרצפה ישנה עשוי לשנות את מראה הבית לחלוטין. הוא מעניק אחידות וברק יוצא דופן לרצפות ומעניק תחושת ניקיון. את הפוליש מומלץ לבצע בטרם האיכלוס. 

שלב הניקיון- שלב הניקיון הוא שלב מרכזי וחשוב שמעניק לכניסה נופך אישי ואווירה ביתית. הרי אף אחד לא אוהב לגור במקום לא נקי, ואנו לא באמת יודעים מי אלו הדיירים שגרו לפנינו ומה היתה רמת ההיגיינה שלהם. על שלב הניקיון נרחיב בהמשך, אך יש להקציב לו זמן מראש.

שלב פריקת הציוד - שלב פריקת הציוד הוא שלב אחרון וחביב יחסית. הרבה אנשים אוהבים את שלב פריקת הקרטונים וסידור הדירה החדשה. זה מרגיש נחמד להכניס את העולם האישי שלך לדירה החדשה שלך. זה מקנה אווירה של בית. את שלב פריקת הציוד מומלץ לעשות בפעם אחת ומבלי להשאיר "זנבות" ושאריות. בעיקר כי ברב המקרים שאריות אלו נגררות לעיתים גם חודשים אחר כך.  

אם מדובר בדירה חדשה מקבלן, הרי שיש לנקות אותה כהלכה משיירי חומרי בניין, כתמי צבע ושלל שאריות שהותירו אחריהם אנשי המקצוע שבנו את הדירה. המצב דומה במיוחד כאשר מדובר בניקיון דירה אחרי שיפוץ או תוספת בנייה. גם במקרה זה העבודה היא מסובכת יותר ועשויה להיות קשה הרבה יותר. במקרה ומדובר בניקיון דירה יד 2 ללא שיפוץ או שינויים, כנראה שהעבודה תהיה פשוטה יותר. ניקיון הדירה לא יכלול פינוי פסולת בניין אמנם, אך אין אנו יודעים מי גר לפנינו, ויתרה מזאת, על מנת להעניק לדירה נופך אישי ואווירה ביתית, רצוי לנקות ולקרצף כל פינה ופרט בבית. 

ניקיון דירה לפני איכלוס:

ניקיון דירה חדשה - ניקין דירה חדשה מקבלן נשמעת כמו משימה פשוטה במיוחד, שהרי הדירה חדשה. היא אמורה להיות נקייה ומוכנה. אך לא כך הדבר. הקבלן התחייב לספק לכם דירה באיכות ובסטנדרטים שסוכמו מראש. ברב המקרים, לא נארת מילה בנושא ניקיון הדירה. ניקיון דירה חדשה עשוי לכלול ניקיון שאריות חומרי בניין, ניקיון שאריות צבע, שאריות דבק, ניקיון הפוגות בחדר האמבטיה והשירותים ולעיתים אפילו בקרמיקה של המטבח ועוד ועוד. 

ניקיון זה אינו פשוט והוא עשוי לגבות זמן יקר ואנרגיה. לכן, מומלץ להיעזר בכוח אדם נוסף אם ישנה אפשרות או לחלופין, ניתן לשכור שירותי חברת ניקיון מקצועית. 

ניקיון דירה אחרי שיפוץ או תוספת בנייה- ניקיון דירה אחרי שיפוץ או תוספת בנייה עשויה להיות קשה עוד יותר, מאחר ואת השיפוץ ביצעתם באופן עצמאי, את אנשי המקצוע שכרתם באופן עצמאי וברב המקרים, הם אינם מקפידים על שמירה על ניקיון. את האבנים מהקיר שנשבר או את האבק הכבד מהאריחים שנוסרו תאלצו לנקות בעצמכם. לכן, מומלץ להיערך מראש עם ימי חופש וכוח אדם אנרגטי שיעזור לכם לצלוח את המשימה בהצלחה. גם במקרה כמו זה, ניתן לשכור שירותי חברת ניקיון מקצועית המציעה שירותים אלו. 

ניקיון דירה יד 2- ניקיון דירה יד שנייה ללא שיפוץ כנראה לא תכלול פינוי פסולת בניין או אבק כבד, אך ייתכן והיא כן תכלול ניקיון יסודי של כתמי צבע, לכלוך מצטבר, כתמים קשים, "יצירות אומנות" של ילדים שגרו בדירה לפני ועוד ועוד. לעיתים, ניקיון דירה יד שנייה קשה יותר מניקיון דירה חדשה. אמנם אין צורך בפינוי פסולת בניין ואבק, אך יש צורך בניקיון יסודי של כל פינה ופינה בבית. גם במקרה של ניקיון דירה יד שנייה לפני אכלוס, ניתן לשכור שירותי חברת ניקיון המציעה שירותים אלו. ברב המקרים, על מנת להקנות לדירה אווירה נעימה ונקייה וכמעט חדשה, יש לצבוע את הקירות ולרענן אותם. צביעת הקירות מעניקה לבית מראה נקי וזוהר. ההשלמה הטבעית של צביעת הבית הוא הפוליש. קיים מגוון סוגי פוליש היום, כאשר מטרת הפוליש הוא חידוש הרצפות וציפויין בשכבה מבריקה וזוהרת שמעניקה לבית מראה נקי ועשיר. פעולת הפוליש אינה יקרה במיוחד והיא עשויה להביא לתוצאות דומות להחלפת רצפות. מומלץ לבצע פוליש בטרם איכלוס הדירה.  

ניקיון ע"י חברת ניקיון או ניקיון עצמאי:

ניקיון עצמאי או ניקיון בעזרת חברת ניקיון מקצועית זוהי בחירה אישית כמובן. אם ברשותם את היכולת, הזמן והאנרגיה לבצע את העבודה בכוחות עצמכם - הרווחתם. ניתן לבצע את העבודה בצורה מצוינת לבד או בעזרת כוח אדם נוסף כמו חברים או משפחה. חשוב לזכור כי יש לנקוט בכל אמצעי הבטיחות ויש להשתמש רק בחומרים מתאימים על מנת לא לגרום לנזקים בלתי הפיכים. 

ניקיון הדירה לפני איכלוס ע"י חברת ניקיון מקצועית לעומת זאת, עשויה לדרוש מכן פינוי הבית ליום אחד. העסקת חברת ניקיון מקצועית מתאימה בעיקר למי שאין ביכולתו לקחת ימי חופש נוספים מהעבודה, למי שאין ביכולתו הפיזית לבצע את המשימה ולמי שביתו דורש טיפול קצת יותר מקצועי. במקרה בו יהיה צורך בביצוע פוליש לרצפות, מומלץ להעסיק חברת ניקיון המספקת שירותי פוליש בנוסף. ברב המקרים, מומלץ לבצע הדברה בטרם האיכלוס. קיימות חברות ניקיון מקצועיות המספקות שירותי ניקיון, שירותי פוליש ושירותי הדברה. פתרון זה עדיף משמעותית על העסקת 3 אנשי מקצוע שונים לביצוע העבודה. 

 

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2021-12-28 16:03:51

וואלה לא יודעת מי זו אישתך, אבל זכתה שהצלת לה את הסלון ככה. 
למרות שאם בעלי היה מדבר עלי ככה ברבים ממזמן היה נשלח לישון בספה, נקייה או מלוכלכת, הוא היה מארח לה יופי חברה. 
בכל מקרה אם אי פעם תצטרכו מכירה חברה שעושה מחירים פצצה ושירות אדיב עם חיוך. 
ממליצה אך ורק מניסיון אישי! 

https://amavrikim.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D-%D7%A8%D7%9E%D7%AA-%D7%92%D7%9F/

כנסו אתם תנשקו לי את.הרגליים אחר כך. מילה.


עודכן לאחרונה - 2021-12-28 15:58:44

תודה רבה רבה לך על ההמלצה החמה! 
עזרת לי רבות! 
הייתה לי הצפה קלה במקלט, שאצלנו משמש כיחידת דיור נוספת. 
וזכרתי שראיתי איפה שהוא תגובה עם המצלה על חברה ששואבים מים וכמה הם זריזים בתגובה שלהם. 
ובאמת שהם עזרו לי עד מאוד. 
תודה רבה לך מקרב לב על ההמלצה, באמת הצילו אותי. 
מצרפת קישור לאתר שלהם אתם לא תתחרטו. מבטיחההה!!!

https://amavrikim.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D-%D7%A8%D7%9E%D7%AA-%D7%92%D7%9F/


עודכן לאחרונה - 2021-09-24 07:23:08

לגבי חברת ניקיון אתה יכול לפנות אלי בפרטי.
חברות בניה יש די הרבה בשוק, קבוצת פלוטקין היא אחת מהותיקות והידועות בשוק שעשתה הרבה פרויקטים מוצלחים אבל עדיין צריך לבדוק טוב. כי מי שעושה-גם טועה..
החברה הגישה בקשה להיתר בנייה, התקשרה עם הפניקס לצורך קבלת מימון, והתקשרה בהסכם ביצוע עם חברת אל־הר.
כמו כן היא החלה לפנות כ־15 דיירים מהדירות לדירות זמניות בשכירות.
מתוך תשעת הדיירים הנותרים, ארבעה התנגדו לפינוי בטענות כי החברה אינה מסוגלת כלכלית לממש את הפרויקט וגם כי נתנה הטבה מופרזת לאחד מבעלי הדירות - והפרויקט נתקע.


עודכן לאחרונה - 2021-09-23 05:57:43

כן, אין ספק שצריך לדאוג לניקיון אחרי שמסיימים לבנות אבל לא פחות חשוב זה לברר על חברת הבניה שמנהלת את הפרויקט.
לרוב, החברות שמנהלות את הפרויקטים האלה מאפשרות דיור חלופי בזמן הבניה שזה ממש מעולה אבל לפעמים דורש אורך רוח.
"מחברת בהרי פלוטקין מסרו כי בימים האחרונים הגישו שלושה בעלי דירות מתוך ארבעה בקשה למתן פסק חלקי, לפיה ביקשו להצהיר כי יכבדו את הסכמי הפינוי בינוי בינם לבין החברה"


עודכן לאחרונה - 2020-07-28 07:50:56

אם אתם מחפשים חברת ניקיון בנס ציונה שמתמחה בניקוי חלונות ועוד דברו איתנו