תפריט נגישות
מנקים

חיפוי קרקע לתחזוקה קלה וגינה אסתטית


גם אתם שואפים לגינה יפה ונקייה הדורשת תחזוקה מינימאליתבטרם אתם מתחילים בעבודת הגינון והעיצובחשוב לעצור רגע ולחשובמה הם הצרכים שלנומיהם אלו שישתמשו בגינה וכמה זמן יש לנו לתחזוקה שוטפת.

אז מלבד הרצון העז לשבת בגינת הבית ולנוח עם כוס קפה ועיתון בשבת בבוקרמי עוד יבלה בגינהילדים קטניםבעלי חייםמשפחה ו/או חבריםלכל בית יש אופי משלו וצרכים משלולכןכל גינה מעוצבת באופן אינדיווידואליאך המשותף לכעולם הוא השימוש בחיפוי קרקע.

חיפוי קרקע הנו מצרך נפוץ מאוד ויעיל במיוחד בשנים האחרונות והוא רק צובר תאוצה עוד ועודקיימים סוגי חיפויי קרקע עיקרייםחיפוי קרקע אורגני וחיפוי קרקע אנאורגניחיפוי קרקע אורגני הוא חיפוי קרקע מתכלההוא עשוי מחומרים טבעיים מתכלים כמו קליפות עציםגזם עצים וכד'. החיפוי האורגני עשוי להועיל מאוד לאדמה ולהפרות אותהאך הוא אינו אסתטי במיוחד ולכן לא מומלץ לשלבו בגינת הבית לנויחיפוי קרקע אנאורגני טבעי גם הוא ברב המקריםאך הוא אינו מתכלה ולעיתים אפילו משתבח עם השנים.

סוגי חיפויי קרקע אנאורגניים נפוצים:

1. חלוקי נחל חלוקי נחל קיימים היום במגוון רחב מאוד של גדלים וצבעים מרהיביםאת חלוקי הנחל מייבאים מרחבי העולם כאשר לכל אזור בעולם קיימים סוגי חלוקים המאפיינים את האזורחלוקי נחל הם פתרון אסתטי מקסים לחיפוי קרקעלסלילת שבילים ולתיחום אזורים כמו עצים וצמחייה וכד'.

2. טוף אבני הטוף נוצרות בתהליך געשי מיוחד מאוד והתוצאה מדהימהאבנים במגוון גדלים עם משקל סגולי נמוך במיוחדהטוף מאופיין במרקם האוורירי המיוחד שלומה שמקנה לו יתרונות רבים בהשוואה לחיפויי קרקע אחריםעל כך בהמשך.

3. אבני מדרךאבני מדרך טבעיות הן בעצם "פרוסותשל סלעים טבעייםהם מרשימות מאוד למראה והן נוחות במיוחד לשימושהן אינן מתכלות והן מתאימות לכל סגנון עיצוב.

4. דשא סינטטי דשא סינטטי הוא פתרון יעיל למי שרוצה מרבד דשא אך אין ברשותו זמן פנוי לטיפוח שוטףבנוסףעלויות ההשקייה הגבוהות של דשא טבעי הפכו גבוהות בשנים האחרונות מה שהופך את תחזוקת הדשא ליקרה.  קיימים סוגים רבים של מרבדי דשאהאיכות נמדדת במידת הצפיפות של הסיבים ובבסיס המאחד את הסיביםחשוב לוודא כי המרבד מכיל פתחי נקוז למניעת היווצרות שלוליות.

5. משטחי דק משטחי דק הם פתרון מקסים לעיצוב הגינהמשטח דק שימושי מאוד ועמיד מאודתחזוקתו דורשת טיפול שנתי או דו שנתי על מנת לשמר את העץ נקיאחיד ומחוטא ממזיקים.

יתרונות השימוש בחיפוי קרקע:

1. הוא חסכוני במים חיפוי הקרקע יוצר חציצה בין האדמה לבין השמש היוקדתהחציצה מונעת את התאיידות המים מהאדמה ובכך חוסכת בהשקייהאבני הטוף הם היעילים ביותר מאחר ומשקלםפ הנמון אינו מכביד על שורשי הצמחייה מחדוהוא אוגר את המים ומונע התאיידותם בנקבוביות שלו מאידך.  ניתן להשתמש באבני טוף גם כתוספת לתערובת אדמה בעציצים ואדניות.

2. הוא מונע התפלשות צמחייה לא רצויה ועשביםכולנו הרי מכירים את תופעת העשבייה השוטה המייצרת לנו עבודת ניקוש עשביםהחציצה הנוצרת ע"י חיפוי הקרקע מונע צמיחת העשבים.

3. אסתטיקה ועמידות חיפוי קרקע יוצר משטח אחיד ונקי למראההתחזוקה שלו נמוכה מאוד (בהתאם לסוג חיפוי הקרקעפיזור חלוקי נחל ו/או אבני מדרך בגינה יעניקו לגינה מראה אסתטינעים וטבעי למראה לאורך שנים וזאת מאחר והם אינם מתבלים.

עיצוב נכון של הגינה יעניק לכם גינה יפה וקלה לתחזוקה לאורך שנים 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2018-03-15 18:41:16

אם זה כתם קשה הייתי מציע לשלוח את השטיח לניקוי. אם בא לך לנסות לבד שמעתי שאפשר להסיר חלק מהכתמים עם סבון כלים בתנועות סיבוביות כלפי פנים. אני יודע שבעיקרון משתמשים בזה לפעמים לכתמים בספות ומידיי פעם זה עובד אבל לא לוקח אחריות..


עודכן לאחרונה - 2018-03-14 15:55:08

ממליץ לך להזמין מאתר טוב תודה כי יש בו המלצות ודירוג של אנשים על בעלי המקצוע. יצא לי להזמין משם אנשי מקצוע שונים.. אמנם לא חברת ניקיון אבל עם האחרים היה בסדר גמור, הייתי מרוצה.
בנוסף, לא ציינת מאיפה אתה אבל באפשרותך לבחור באתר עצמו את איזור המגורים ויעלו לך חברות הניקיון הרלוונטיות https://www.tovtoda.co.il/Tenders.aspx?si=27&ca=99


עודכן לאחרונה - 2018-01-12 03:37:41

היי שמי שני, הכלבה שלי השתינה על הספה וניסיתי לנקות אותו והגדלתי את הכתם. ירתי קשר עם 2 חברות שמעדיפה לא להזכר בשירות שקיבלתי מהם.. חשבתי שהספה נהרסה, התקשרתי לחברת המבריקים הם לא היו הכי זולים אבל קבעתי איתם והם עמדו בזמנים ויותר מכל קיבלתי שירות מקסים ולבבי. הספה היום עומדת על תילה חדשה כמו שקניתי אותה בלי ריח ובלי כתמים. ממליצה בחום.. 
http://amavrikim.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%9E%D7%96%D7%A8%D7%A0%D7%99%D7%9D-2/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%9E%D7%96%D7%A8%D7%95%D7%9F-%D7%9E%D7%A4%D7%99%D7%A4%D7%99/

עודכן לאחרונה - 2018-01-10 12:48:43

אני יכולה להמליץ על חברת ניקיון המקסימה המבריקים הם עושים עבודה מעולה ומעניקים את השירות הטוב ביותר..