תפריט נגישות
מנקים

מידע מקיף על פוליש לרצפה


מידע מקיף על פוליש לרצפה

כולם שמעו את המילה פוליש די הרבה פעמים. רובם גם יודעים מה זה או לפחות מזהים רצפות שעברו פוליש. ביצוע פוליש לרצפה ישנה או לרצפה בדירה אחרי שיפוץ היא פעולה פשוטה המעניקה לדירה מראה אחר לגמרי שהרי הרצפה מקרינה על הדירה כולה.

מהו פוליש? 

פוליש (מירוק / הברקה באנגלית) הוא פעולה המורכבת ממספר שלבים אשר בסופה מתקבל ריצוף נקי, מבריק וזוהר במיוחד. 

פוליש לרצפה ישנה

ברב המקרים אין כל צורך בביצוע פוליש כאשר מדובר ברצפות חדשות אלא מבצעים פוליש לרצפות שאיבדו את הברק שלהן. לכן, ביצוע פוליש לרצפה ישנה הוא הפוליש הנפוץ ביותר, אך גם ביצוע פוליש לרצפה שנפגעה בעקבות שיפוצים נפוץ לא פחות. רצפה ישנה או רצפה אחרי שיפוץ צוברת עם הזמן שריטות, כתמים קשים ובעיקר הרצפה מאבדת מהברק שלה ונראית עכורה וישנה. מראה ישן ועכור של הרצפות משפיע על מראה הדירה כולה.

ניתן לבצע פוליש לרצפה כמעט לכל סוג של רצפות. אך יש להיזהר, חאפרים עשויים לבצע לכם פוליש גם על רצפות שלא ניתן לבצע עליהם פוליש כמו קרמיקה וגרניט פורצלן. אריחים אלו מיוצרים בתהליך ארוך שבסיומו הם מוכנסים לתנור לזיגוג והברקה. ההברקה כוללת חומר מיוחד המונע הדבקות חומרים, ולכן, ניסיון לבצע פוטליש לסוג זה של מרצפות יגרמו רק לנזק. הליטוש של הרצפות יסיר את הברק שלהן ואילו החומר מונע הידבקות ימנע מהפוליש להידבק לרצפות. התוצאה אריחים פגועים וחסרי ברק שלא ניתן לתקן.

סוגי פוליש קיימים

קיום כאשר איכות והיצע הפוליש רק במגמת עלייה, ניתן לבצע פוליש באיכויות שונות ובמחרים שונים שמתאימים לכל כיס. 3 סוגי הפוליש המובילים הם פוליש ווקס, פוליש קריסטל ופוליש אקרילי.

פוליש ווקס

פוליש ווקס הוא סוג הפוליש הזול ביותר. פעולת הפוליש ווקס היא הפשוטה ביותר כאשר היא מסתכמת במריחת שכבת ווקס (שעווה) על הרצפות. הווקס (השעווה) מעניק לרצפות מראה זוהר ומבריק. החסרונות הבולטים של סוג פוליש זה הוא העמידות של הפוליש, העובדה שהוא מחליק ועשוי לגרום לנפילות, ושהוא סופח אליו סימני גרירה ושריטות. את הפוליש ווקס יש לחדש מידי שנה מאחר והוא מחזיק לזמן קצר יחסית.

פוליש קריסטל

פוליש קריסטל הוא סוג הפוליש הנפוץ ביותר בבתים פרטיים, בבתי מלון, בבנייני משרדים וכד'. ביצוע הפוליש מסוג קריסטל ארוך ומורכב יותר מביצוע פוליש ווקס. מאחר ובתחילה מקרצפים את הרצפות על מנת להסיר כתמים ולהחליק שריטות, ורק לאחר מכן מחדירים חומר מיוחד המבריק את הרצפות ומעניק להם הברקה קריסטלית. היתרונות של סוג פוליש זה הוא בעמידות שלו. פוליש קריסטל עמיד לאורך זמן, הוא אינו צובר שריטות וסימני גרירה והוא אינו מחליק.

פוליש אקרילי

ביצוע פוליש אקרילי נפוץ בעיקר בבתי עסק ובמעבדות וחדרי חשמל. הפוליש האקרילי מכיל חומר אנטי סטטי המונע התחשמלות ולכן הוא נמצא יעיל במיוחד במקומות בהם יש זרם חשמל גבוה. הפוליש האקרילי עמיד במיוחד ומחזיק לאורך זמן לכן הוא נפוץ גם במקומות ציבוריים והיכלים גדולים. תהליך ביצוע הפוליש האקרילי דומה לתהליך ביצוע פוליש קריסטל.

מהם החלופות לביצוע פוליש לרצפה

לעיתים לא די בביצוע פוליש לרצפה. כאשר הרצפות סדוקות, לא אחידות בגובה, מחוררות וכד' כנראה שיהיה צורך לבצע חידוש וליטוש רצפות על מנת להעניק לרצפות מראה זוהר ומלא ברק. ביצוע פעולת חידוש וליטוש רצפות היא פעולה עמוקה ויסודית הרבה יותר, אשר בסופה מתקבלת רצפה אחידה, נקייה יפה וזוהרת.  התוצאה עשויה להפתיע גם את החשדנים הגדולים ביותר. לאחר פעולת הליטוש, הניקיון והקניית המראה האחיד לרצפות, הרצפות מקבלות שכבת פוליש קריסטלי על מנת להשלים למראה מושלם ויוקרתי.

במקרים קיצוניים בהם הרצפות כבר שבורות לחלוטין, או שונות אחת מהשנייה ככל הנראה שהפתרון היחידי שקיים הוא החלפת המרצפות. החלפת מרצפות היא כבר פרויקט גדול ומורכב אחר.

מתי מומלץ לבצע פוליש לרצפה

ביצוע פוליש דורש הכנה מוקדמת של הדירה. לצורך ביצוע העבודה בצורה אחידה, יעילה ומדויקת במינימום זמן, רצוי לבצע את הפוליש בדירה ריקה מכל חפץ. במקרה בו אתם עוברים דירה ונכנסים לדירה חדשה - ישנה או משופצת, מומלץ לבצע את הפוליש מיד אחרי שלב הניקיון דירה לפני אכלוס. זהו השלב בו הדירה נקייה לחלוטין וריקה מכל חפץ. מה שיבטיח שתכנסו לדירה נקייה וזוהרת ואת המעבר לנעים יותר.  אם ברשותכם גם מדרגות, מומלץ לבצע פוליש למדרגות גם כן על מנת להעניק לחלל כולו מראה אחיד. מומלץ שלא לבצע פוליש מסוג ווקס על המדרגות מאחר ופוליש ווקס עשוי לגרום להחלקה.

האם ניתן לבצע פוליש לבד?

ניתן להשיג היום חומרי ניקיון מיוחדים המבטיחים תוצאות כמו של פוליש לרצפות. התוצאות המתקבלות לאחר שימוש בחומרים אלו על רצפה הזקוקה לפוליש אפסיות. לאחר שטיפת הרצפות, רגע לפני שהן מתייבשות הרצפות נראו מבריקות וזוהרות ואנו אומרים לעצמנו "הלוואי וזה ישאר ככה גם לאחר הייבוש". ביטצוע פוליש יבטיח כי הברק חישאר גם אחרי הייבוש. מומלץ לבצע פוליש ע"י חברת ניקיון ופוליש מקצועית אשר תבטיח לכם תוצאות מקסימליות. ביצוע פוליש ע"י לחאפרים עשוי לגרום לנזקים בלתי הפיכים והמחיר הזול שנדרשתם לשלם יהפוך ליקר לאין ערוך.

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2021-12-28 16:03:51

וואלה לא יודעת מי זו אישתך, אבל זכתה שהצלת לה את הסלון ככה. 
למרות שאם בעלי היה מדבר עלי ככה ברבים ממזמן היה נשלח לישון בספה, נקייה או מלוכלכת, הוא היה מארח לה יופי חברה. 
בכל מקרה אם אי פעם תצטרכו מכירה חברה שעושה מחירים פצצה ושירות אדיב עם חיוך. 
ממליצה אך ורק מניסיון אישי! 

https://amavrikim.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D-%D7%A8%D7%9E%D7%AA-%D7%92%D7%9F/

כנסו אתם תנשקו לי את.הרגליים אחר כך. מילה.


עודכן לאחרונה - 2021-12-28 15:58:44

תודה רבה רבה לך על ההמלצה החמה! 
עזרת לי רבות! 
הייתה לי הצפה קלה במקלט, שאצלנו משמש כיחידת דיור נוספת. 
וזכרתי שראיתי איפה שהוא תגובה עם המצלה על חברה ששואבים מים וכמה הם זריזים בתגובה שלהם. 
ובאמת שהם עזרו לי עד מאוד. 
תודה רבה לך מקרב לב על ההמלצה, באמת הצילו אותי. 
מצרפת קישור לאתר שלהם אתם לא תתחרטו. מבטיחההה!!!

https://amavrikim.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D-%D7%A8%D7%9E%D7%AA-%D7%92%D7%9F/


עודכן לאחרונה - 2021-09-24 07:23:08

לגבי חברת ניקיון אתה יכול לפנות אלי בפרטי.
חברות בניה יש די הרבה בשוק, קבוצת פלוטקין היא אחת מהותיקות והידועות בשוק שעשתה הרבה פרויקטים מוצלחים אבל עדיין צריך לבדוק טוב. כי מי שעושה-גם טועה..
החברה הגישה בקשה להיתר בנייה, התקשרה עם הפניקס לצורך קבלת מימון, והתקשרה בהסכם ביצוע עם חברת אל־הר.
כמו כן היא החלה לפנות כ־15 דיירים מהדירות לדירות זמניות בשכירות.
מתוך תשעת הדיירים הנותרים, ארבעה התנגדו לפינוי בטענות כי החברה אינה מסוגלת כלכלית לממש את הפרויקט וגם כי נתנה הטבה מופרזת לאחד מבעלי הדירות - והפרויקט נתקע.


עודכן לאחרונה - 2021-09-23 05:57:43

כן, אין ספק שצריך לדאוג לניקיון אחרי שמסיימים לבנות אבל לא פחות חשוב זה לברר על חברת הבניה שמנהלת את הפרויקט.
לרוב, החברות שמנהלות את הפרויקטים האלה מאפשרות דיור חלופי בזמן הבניה שזה ממש מעולה אבל לפעמים דורש אורך רוח.
"מחברת בהרי פלוטקין מסרו כי בימים האחרונים הגישו שלושה בעלי דירות מתוך ארבעה בקשה למתן פסק חלקי, לפיה ביקשו להצהיר כי יכבדו את הסכמי הפינוי בינוי בינם לבין החברה"


עודכן לאחרונה - 2020-07-28 07:50:56

אם אתם מחפשים חברת ניקיון בנס ציונה שמתמחה בניקוי חלונות ועוד דברו איתנו