תפריט נגישות
מנקים

על ההבדל בין פוליש לרצפה לבין ליטוש וחידוש מרצפות


הרצפה שלכם ראתה ימים טובים יותר והחלטתם לעשות מעשה ולטפל במפגע שפוגם במראה הנקי והמזין של הדירה כולה. אך מה מומלץ לעשות? פוליש לרצפה ישנה? ליטוש וחידוש מרצפות? אולי בכלל להחליף למרצפות חדשות ודי? הכל במאמר הבא.

בין אם מדובר בדירה שלכם בה אתם גרים כבר שנים ובין אם מדובר בדירה שרק עכשיו רכשתם ואתם מתכננים לשפץ, על מנת לרענן את הדירה ולהעניק לה מראה יוקרתי ועשיר, מומלץ להשקיע בשני דברים עיקריים. קירות מסוידים וצבועים כהלכה ורצפה מבריקה ונקייה. כאשר המסגרת מושלמת, הכל הופך יפה יותר.

בכל מקרה, את הבחירה בין ביצוע פוליש לרצפה ואת סוג הפוליש הנבחר או ביצוע ליטוש וחידוש מרצפות, או במקרה הקיצוני יותר של החלפת מרצפות יש לעשות רק בתום השיפוץ. שיפוץ דירה עשוי לגרום לנזקים רבים לרצפות כמו שריטות עמוקות, מכות, סדקים ואובדן הברק הטבעי של הרצפות. כדאי לדעת שביצוע פוליש לרצפה ישנה או ליטוש וחידוש מרצפות ניתן לעשות אך ורק על אבנים טבעיות כמו טרצ'ו, שיש וכד'. אין לבצע פוליש או ליטוש לרצפות מסוג גרניט פורצלן או קרמיקה בשום אופן. חברה שתציע לבצע פוליש או ליטוש לרצפות מסוג זה היא חברה חאפרית שתגרוםפ לך לנזקים גדולים הרבה יותר.   

אז איך בעצם מזהים מה הדרך המתאימה ביותר לשיקום הרצפה שלנו? ראשית יש לבחון את מצב הרצפות רק בתם השיפוץ בשלב הניקיון דירה לפני כניסה

ביצוע פוליש לרצפה ישנה:

ביצוע פוליש לרצפה ישנה או לרצפה שנפגעה בעקבות שיפוצים זו הדרך להתמודד עם רצפות שרוטות, חסרות ברק, מוכתמות וכד'. לא כל פוליש מתאים ולכן יש לבדוק מה מתאים לכם בדיוק. קיימים 3 סוגי פוליש עיקריים. פוליש ווקס, פוליש קריסטל ופוליש אקרילי. 

פוליש וקס:

פוליש וקס הוא סוג הפוליש הפשוט ביותר. פוליש וקס מכסה את הרצפות בשכבת ווקס (שעווה) המעניקה לרצפות שכבת ברק. ביצוע פוליש וקס כולל רק מריחת שכבת וקס על הרצפות. הוא אינו כולל ליטוש והחלקת הרצפות. לכן הוא לא מתאים כל כך לרצפה שרוטה. לפוליש וקס חסרונות נוספים כמו עמידות מפני שריטות, סימני גרירה ושחיקה והסכנה מהחלקה. הפוליש וקס מחליק יחסית ויש לחדשו מידי שנה על מנת לשמור על מראה זוהר. לכן, השימוש בו נפוץ בעיקר בדירות שכורות או בבתי עסק קטנים.

פוליש קריסטל: 

פוליש קריסטל הוא סוג הפוליש הנפוץ ביותר. פוליש קריסטל מעניק לרצפות הברקה קריסטלית מרשימה שלא ניתן להתעלם ממנה. סוג פוליש זה עמיד מפני שריטות וסימני גרירה בשונה מפוליש וקס, והוא מחזיק מעמד זמן רב. תהליך הפוליש כולל בתוכו ליטוש עדין של הרצפות על מנת להקנות לרצפות מראה אחיד, נקי משריטות וכתמים וזוהר. התוצאה - רצפה כמו מראה. לרב, משתמשים בפוליש קריסטל לביצוע פוליש לרצפה ישנה כי הוא היעיל ביותר והעמיד ביותר. לכן, גם בביצוע ליטוש וחידוש מרצפות, משתמשים בפוליש קריסטל על מנת לסיים את תהליך החידוש בצורה מושלמת.

פוליש אקרילי:

פוליש אקרילי הוא פוליש עמיד במיוחד, נטול ברק יחסית לשאר סוגי הפוליש, אך מקנה לרצפות מראה אחיד, נקי ויפה. הפוליש האקרילי נפוץ במיוחד בהיכלים גדולים, במקומות ציבוריים, בחדרי חשמל ומעבדות ובכל מקום בו תנועת הולכי הרגל גדולה. גם פוליש אקרילי מתאים לרצפה ישנה מאחר וגם הוא כולל תהליך של ליטוש עדין של הרצפות בטרם מריחת חומר ההברקה.  

ביצוע ליטוש וחידוש מרצפות:

ביצוע ליטוש וחידוש רצפות היא פעולה מורכבת ויסודית. התהליך כולל שיוף והסרת הפוגות, החריצים שבין הרצפות, ניקיון יסודי של האזור ואיטומו מחדש בחומר מתאים ובגוון זהה לגוון הרצפות. בשלב הבא, משייפים את הרצפות שיוף גס שמטרתו להסיר שכבה עבה יחסית מהרצפות. הסרת השכבה תסיר את השריטות, המכות ואפילו תאזן את הבדלי הגבהים אם יש. התוצאה - משטח אחיד, חלק ונקי. בשלב הבא, בעזרת מכונת הליטוש, משייפים את הרצפות שיוף נוסף שמטרתו להעלים את סימני השיוף הגסים. קיימות מספר דרגות שיוף על מנת להתאים את רמת הדיוק המושלמת לתוצאות מושלמות. 

לבסוף לאחר שקיבלנו משטח אחיד ונקי אך חסר ברק, מבצעים פוליש להברקה. הפוליש הנפוץ ביותר בליטוש וחידוש מרצפות הוא פוליש קריסטל. התוצאות שיתקבלו מרהיבות לעיתים אף יותר מהמראה המקורי של המרצפות.

החלפת מרצפות

החלפת מרצפות היא פעולה עמוקה ומורכבת הרבה יותר. החלפת מרצפות היא פעולה שנוקטים בה בדרך כלל רק בשני מצבים. האחד, לא אוהבים את דוגמאת הרצפות או צבע הרצפות הקיימות או במקרה בו הרצפות פגועות במיוחד, שבורות, לא אחידות וכד'. במקרים קיצוניים אין כל ברירה אלא להחליף את הרצפות. אז מה כולל תהליך החלפת הרצפות? חשוב לציין כי זה באופן טבעי הפתרון היקר ביותר שקיים. בתקופה זו, יש למצוא מקום להתאכסן בו, ולפנות את הדירה מכל חפץ. 

בשלב ראשון, יש לפרק את הרצפות הקיימות. פירוק הרצפות יחשוף שכבת חול מעורבב עם אבנים ושאיות חומרי בניין. את הרצפות המפורקות יש לפנות (לרב מומלץ לבצע בעזרת מנוף מאחר והכמויות גדולות ויש לפנות את פסולת הבנין למקום ייעודי. 

מומלץ לרכוש את האריחים מראש, ולרכוש את כלל החומרים הדרושים לביצוע העבודה. (יש להתייעץ עם אנשי מקצוע). את השלב הבא חשוב במיוחד שאיש מקצוע עם ידע וניסיון יבצע. שלב התקנת המרצפות החדשות.התקנת המרצפות חייבת להעשות בצורה אחידה, ישרה ובגובה אחיד. בליטות של מרצפות או שיפועים עשויים לגרום להצטברות מים ולכתמים וכמובן למראה לא אסתטי.

בשלב האחרון, יש לאטום את הפוגות. איטום הפוגות חייב להיעשות בצורה יסודית. איטום לא אחיד או חלקי עשוי לגרום לזליגת טיפות מים אל בין הרצפות ולהיווצרות רטיבויות.  

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2021-12-28 16:03:51

וואלה לא יודעת מי זו אישתך, אבל זכתה שהצלת לה את הסלון ככה. 
למרות שאם בעלי היה מדבר עלי ככה ברבים ממזמן היה נשלח לישון בספה, נקייה או מלוכלכת, הוא היה מארח לה יופי חברה. 
בכל מקרה אם אי פעם תצטרכו מכירה חברה שעושה מחירים פצצה ושירות אדיב עם חיוך. 
ממליצה אך ורק מניסיון אישי! 

https://amavrikim.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D-%D7%A8%D7%9E%D7%AA-%D7%92%D7%9F/

כנסו אתם תנשקו לי את.הרגליים אחר כך. מילה.


עודכן לאחרונה - 2021-12-28 15:58:44

תודה רבה רבה לך על ההמלצה החמה! 
עזרת לי רבות! 
הייתה לי הצפה קלה במקלט, שאצלנו משמש כיחידת דיור נוספת. 
וזכרתי שראיתי איפה שהוא תגובה עם המצלה על חברה ששואבים מים וכמה הם זריזים בתגובה שלהם. 
ובאמת שהם עזרו לי עד מאוד. 
תודה רבה לך מקרב לב על ההמלצה, באמת הצילו אותי. 
מצרפת קישור לאתר שלהם אתם לא תתחרטו. מבטיחההה!!!

https://amavrikim.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D-%D7%A8%D7%9E%D7%AA-%D7%92%D7%9F/


עודכן לאחרונה - 2021-09-24 07:23:08

לגבי חברת ניקיון אתה יכול לפנות אלי בפרטי.
חברות בניה יש די הרבה בשוק, קבוצת פלוטקין היא אחת מהותיקות והידועות בשוק שעשתה הרבה פרויקטים מוצלחים אבל עדיין צריך לבדוק טוב. כי מי שעושה-גם טועה..
החברה הגישה בקשה להיתר בנייה, התקשרה עם הפניקס לצורך קבלת מימון, והתקשרה בהסכם ביצוע עם חברת אל־הר.
כמו כן היא החלה לפנות כ־15 דיירים מהדירות לדירות זמניות בשכירות.
מתוך תשעת הדיירים הנותרים, ארבעה התנגדו לפינוי בטענות כי החברה אינה מסוגלת כלכלית לממש את הפרויקט וגם כי נתנה הטבה מופרזת לאחד מבעלי הדירות - והפרויקט נתקע.


עודכן לאחרונה - 2021-09-23 05:57:43

כן, אין ספק שצריך לדאוג לניקיון אחרי שמסיימים לבנות אבל לא פחות חשוב זה לברר על חברת הבניה שמנהלת את הפרויקט.
לרוב, החברות שמנהלות את הפרויקטים האלה מאפשרות דיור חלופי בזמן הבניה שזה ממש מעולה אבל לפעמים דורש אורך רוח.
"מחברת בהרי פלוטקין מסרו כי בימים האחרונים הגישו שלושה בעלי דירות מתוך ארבעה בקשה למתן פסק חלקי, לפיה ביקשו להצהיר כי יכבדו את הסכמי הפינוי בינוי בינם לבין החברה"


עודכן לאחרונה - 2020-07-28 07:50:56

אם אתם מחפשים חברת ניקיון בנס ציונה שמתמחה בניקוי חלונות ועוד דברו איתנו