תפריט נגישות
מנקים

דשא סינטטי לגינה נקייה ומטופחת לאורך זמן


דשא סינטטי לגינה נקייה ומטופחת לאורך זמן

גינת הבית שלנו דורשת תחזוקה רבה, היא דורשת שנטפח אותה ונדאג לה באופן קבוע וכמעט יומיומי על מנת להנות מרגעים קטנים של נחת. אם גם אתם מאסתם במירוץ אחר הגינה המושלמת, מדוע לא לשקול לשלב דשא סינטטי בגינה?

מהו דשא סינטטי?

 דשא סינטטי הוא בעצם מרבד, העשוי סיבים פלסטיים במגוון אורכים ומגוון רמות עובי. הסיבים הצפופים זה בזה ונראים כמו מרבד דשא  טבעי. קיימים סוגי דשא סינטטי רבים, כאשר כל סוג מאופיין בפרטים המעניקים שוני בין מרבד למרבד. על מנת להנות ממרבד דשא סינטטי איכותי היענה על הצרכים שלכם, מומלץ לערוך תחקיר קטן ולהכיר את המגוון הקיים. דשא סינטטי איכותי ניתן לזהות ע"פ מספר גורמים ההופכים אותו לכזה. שלושת הסממנים הבולטים והחשובים ביותר הם משקל המרבד, תפירה וחיבורים וצפיפות הסיבים. ככל שהסיבים צפופים יותר כך המרבד איכותי יותר מה שבאופן טבעי גם משפיע על משקל המרבד. וככל שהתפירה מוקפדת יותר, כך אנו בטוחים שהתיפורים יחזיקו מעמד לאורך שנים רבות ולא יפרמו ויפגמו עם פגעי מזג האוויר. בבואנו לרכוש מרבד דשא סינטטי, מומלץ לבחון את המפרט הטכני של סוגי הדשא הסינטטי הקיימים  ולערוך השוואה על מנת לבחור את המרבד הטוב ביותר במחיר המשתלם ביותר. מומלץ שלא להתפתות לרכישת מרבד דשא בסכום נמוך באופן משמעותי מהמקובל בשוק. מאחר והדשא הסינטטי נפוץ ושימושי כל כך, קמו חברות דשא סינטטי המציעות מרבדי דשא סינטטי במחירים נמוכים באופן משמעותי מהמחירים המקובלים בשוק. רמת המרבדים והאיכות שלהם נראית לעין כבר במבט ראשון ומרגע ההתקנה, אורך החיים שלו הולך ואוזל במהירות שיא. מרבדי דשא אלא אינם איכותיים, הם מתפוררים ומלכלכים במיוחד ולנו נותר רק להצטער על שהוצאנו את מיטב כספנו על התקנת דשא מסוג זה. מומלץ להשקיע בדשא איכותי על מנת להנות ממנו לאורך זמן.  

איך דשא סינטטי מסייע לנו בשמירה על גינה מטופחת ונקייה?

מרבד דשא סינטטי איכותי שמותקן בצורה מקצועית ואיכותית בגינה שלכם, תבטיח לכם גינה נקייה ויפה כל השנה. גינה נקייה היא גינה שכיף להיות בה כל השנה ולא רק בימי האביב שברב המקרים זו העונה היחידה בה הדשא הטבעי נראה במיטבו. הדשא הסינטטי  גם נקי מחרקים ומזיקים ולכן, ניתן לשבת עליו, לתת לילדים קטנים לשחק עליו ואפילו לערוך פיקניקים או קמפינג לילי בלי חשש. לדשא הסינטטי יתרונות רבים בשמירה על גינה נקייה. בעיקר אם אנו מגדלים חיות מחמד כמו כלבים וחתולים האוהבים לחפור ולנבור באדמה ואפילו לעשות את הצרכים שלהם בדשא הפתוח. במקרים בהם מותקן דשא סינטטי, שום כלב לא יוכל לחפור בו וליצור בורות ולפגוע במראה האחיד ושום חתול לא יוכל לעשות את צרכיו על המדשאה. כך אתם יכולים להיות בטוחים שהגינה שלכם נקייה מצרכים של בעלי חיים ובד בבד שומרים גם על בעלי החיים שלכם נקיים מאבק ומקרציות ופרעושים. 

ניקיון הדשא הסינטטי אינו דורש אלא מטאטא בעל סיבים קשים או מגרפה עדינה שבעזרתה אפשר לסלק לכלוך ועלים שנשרו על המשטח. בימי הקיץ ניתן לצורך רענון בלבד, לשטוף מעט את מרבד מאבק.

יתרונות הדשא הסינטטי אל מול הדשא הטבעי:

 לכל בעלי הגינות מוכר התהליך הארוך והמתיש בטיפוח מרבד הדשא הטבעי. הוא דורש כיסוח לעיתים תכופות, הוא דורש ניקוש עשבים, השקייה מרובה שגם עולה לנו לא מעט כסף ובסופו של תהליך, לא בטוח שמרבד הדשא שלנו יראה מזמין ונעים לעין. בימי החורף הגשומים הדשא שלנו יהפוך לבוצי ומלכלך במיוחד ואילו בימי הקיץ, הוא מתייבש בקלות ונוצרות קרחות המכערות לנו את הגינה כולה. הדשא הסינטטי לעומת זאת, אינו דורש תחזוקה כלל וכלל לאחר ההתקנה. כל שיש לעשות הוא לטאטא במידה ונשרו עליו עלים או שאירחנו והתפזר לכלוך על המרבד. תהליך שיקרה גם על מרבד דשא טבעי. לסיכום, הדשא הסינטטי מעניק לגינה מראה מטופח, יפה ומזמין לאורך כל השנה והוא אינו דורש מאיתנו שום השקעה.

 שימושים נוספים לדשא סינטטי:

הדשא הסינטטי כבר מזמן לא משמש רק לטיפוח גינה נקייה. דשא סינטטי הוא פתרון מצוין גם להקמת גינות במרפסת, להקמת גינות על גג בניין  ואפילו לחדרי משחקים של ילדים. מלבד הצבע הירוק של דשא טבעי על מספר גווניו, ניתן להשיג את הדשא הסינטטי במבחר צבעים עליזים ויפים העשויים להיות פתרון עיצובי, נוח וקל לניקיון בחדרי משחקים.  ניקיון מרבדי דשא סינטטי המותקנים בתוך הבית מתבצע בעזרת שואב אבק בדומה לשאיבת שטיח רגיל.

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2022-05-24 03:45:28

היי אדם.
גם אני בשוטטות שלי ברשת נתקלתי במאמר הזה על פלוטקין. 
אבל בהמשך ראיתי גם שאורן פלוטקין בעצמו, התראיין ונראה שיש דברים שהוצגו בצורה כזאת ששווה לבדוק אם יש עוד דרכים להסתכל על הדברים שנאמרו.
אתם יודעים, לפעמים הדברים אינה כפי שהם נראים.


עודכן לאחרונה - 2022-05-15 10:49:33

היי אלי, 
מהניסיון שלי ושל אחותי, לבד לא מומלץ, אף פעם הניקיון לבד לא משתווה למה שחברת ניקיון שמתמחה בניקוי אחרי שיפוץ תעשה. 
למה? כי להם יש את הידע, המכשירים והחומרים המתאימים. 
ברור שלא כל חברה אפשר לסמוך עליה, למשל אצל אחותי, הקבלן של השיפוץ הבטיח וכלל במחיר את הניקיון, הוא הביא חברת ניקוי אחרי שיפוץ, אבל באמת מה שהם עשו היה אסון. וזה היה כאב ראש גדול. זה נגמר בתביעה. אבל זה לא לכאן. 
בכל מקרה אחותי הזמינה חברת ניקיון אחרת שהיא בחרה, והמחיר אומנם לא היה זול, מהפחד ממה שכבר חוותה הבינה שלא כדי לכת על הכי זול. אבל גם לא הלכה על הכי יקר, בחרה בחברה סבירה עם מחיר ביניים. והם עשו עבודה מדהימה! 
כמובן שהיא סיפרה להם בטלפון כבר על החוויה שלה ושיתפה אותם בכל החששות. והם היו הכי אדיבים ובאו לקראתה. 
העבודה הייתה מדהימה הבית אחרי הניקיון, אפשר ממש היה לאכול ישירות מהריצפה. ואני לא אומר את זה סתם כביטוי. 
האתר שלהם- ממליץ לכל אחד ואחת! 


עודכן לאחרונה - 2022-05-15 10:20:52

היי אלי, 
לצערי אני לא איש מקצוע אז לא יכול לתת לך תשובה חד משמעית. 
מה שכן ממליץ כן להתייעץ עם בעל מקצוע. היה קישור לאתר של חברה שעושה פוליש וניקיון בתים אחרי שיפוץ ולפני איכלוס 
מאמין שהם ישמחו לעזור. 
בהצלחה (:


עודכן לאחרונה - 2022-05-15 10:13:20

אני כמו דניאל, לא הייתי מסתכן והייתי מתייעץ עם חברת ניקיון. 
יש לי חברה מומלצת מאוד, הם הפכו את הבית המשופץ של אותי לארמון שפשר לאכול מהרצפה שם. 
אני בטוח שישמחו לעזור. מצרף קישור לאתר שלהם, כנסי ותתרשמי בעצמך, אין טוב ממראה עיניים! 
קישור לאתר 


עודכן לאחרונה - 2022-05-15 10:09:21

ניקיון אחרי שיפוץ זה דבר מאוד חשוב, אחרי כל הבירוקרטיות שהשיפוצים מביאים איתם לפעמים חומק מאיתנו החלק של הניקיון. לאחותי קרה משהו יותר מציק, היא סמכה על החברת בנייה שהבטיחו שלא משאירים מלוכלך והם הביאו חברת ניקיון שלא באמת ניקתה כראוי, הסיפור המלא של מה שקרה לה וכל הטררם זה כבר לפוסט אחר. 
אני רק אגיד שזה נגמר בתביעה בבית משפט. מה שכן, זה שהיא מצאה חברה לניקוי אחרי שיפוץ מדהימים, שהגיעו צ'יקצ'ק ועשו פלאים. ממש חוויה מתקנת עבורה. 
היא הייתה כלכך מרוצה ומאושרת שכל הסאגה מאחוריה וסופסוף יכולה לחזור לדירה שלה אחרי תקופה של שיפוצים וניקיונות. 
אז אני אמליץ לכם על החברת ניקיון הזו כי באמת שהם עשו עבודה מדהימה ובמחיר לא גבוהה. באמת שזה היה שווה כל שקל ושקל. 
הינה האתר שלהם. הם באמת משהו מיוחד. 
אתם לא תתחרטו.