תפריט נגישות
מנקים

טיפים לניקיון מהיר ויעיל בזמן מוקצב


ניקיון הבית, העיקר כאשר יש ילדים קטנים בבית, הוא פרויקט שאנו לפעמים מתעצלים להגיע אליו. אם נשקיע חצי שעה ביום. רק חצי שעה ביום בצורה מסודרת, אנו נצליח לשמור על בית נקי ומסודר שיקל עלינו את הניקיון היסודי משמעותית. 

ראשית חשוב לזכור, כי הרגלים הופכים את התהליך לפשוט ומהיר יותר. אם תתרגלו לבצע משימה באופן קבוע בזמן קבוע וע"פ סדר קבוע, אותה המשימה תהפוך לשיגרתית

  1. תסתכלו על סדר היום הקבוע שלכם ותחפשו 30 דקות פנויות שתוכלו לנצל ביעילות ובלי הסחות דעת (לרב זה רגע לפני שאתם יוצאים לעבודה או רגע אחרי שהילדים הלכו לישון) 
  2. הכינו "ערכת ניקיון" קבועה בהישג יד שתכיל את כל הדרוש לכם לניקיון החפוז כך לא תאלצו לבזבז זמן בחיפושים או בתנועה מחדר לחדר. מומלץ להקדיש קופסא פלסטית רחבה נוחה לשימוש במקום נגיש.
  3. התחילו בסידור "יבש" וסיימו בניקיון "רטוב". 
  4.  הקצו זמן מוגבל לכל חלל. למשל, חדרי השינה דורשים סידור מצעים ואיסוף כביסה ואולי גם איסוף צעצועים. פעולה זו אינה דורשת יותר מ-2-4 דקות. כך גם בחדר השינה שלכם. 
  5.  סדרו את הסלון, פנו את הספות מחפצים שלא שייכים, שאבו את השטיח ונגבו את השולחן. פעולה זו אינה דורשת יותר מ- 6 או 7 דקות
  6. פנו את שולחן פינת האוכל. שולחן פינת האוכל ממוקם ברב המקרים במקום קרוב ונגיש לדלת הכניסה, והנטייה היא להניח עליו את כל החפצים שלנו כשחוזרים הביתה. על הכיסא לתלות תיק, על השולחן להניח מפתחות / יצירות מהגן וכד'. הקצו מקום קרוב לכניסה המיועד לחפצים אלו והרגילו את בני המפחה להשתמש בו.
  7.  עברו דרך חדרי השירותים, ושימו חומר חיטוי באסלות ולכו למטבח בינתיים. הכניסו כלים למדיח, שיטפו סמרטוט היטב ונגבו בזריזות את הארונות ניגוב קל, ואת השיש ניגוב יסודי. פזרו חומר ניקוי בכיור והניחו לו לעבוד. 
  8. חיזרו לשירותים, שפשפו מעט את האסלה עם החומר שנח שם, נגבו בעזרת מטלית לחה עם חומר ניקוי את האסלות, את הכיורים ואת סף האמבטיה או את דלתות המקלחון פעולה זו תגזול מכם 5 דקות אך תעניק לכם כניסה לשירותים או מקלחת נקייה ונעימה. 
  9.  שטפו מטלית נקייה עם מים ומעט סבון ועברו בבית ונגבו כל מקום חשוף למגע או ללכלוך
  10.  העבירו סמרטוט רצפה לח עם חומר ניקוי בבית לרענון סופי

ב"ערכת הניקיון" שלכם, הקפידו לשים סמרטוטים נקיים, שפריצר עם חמר ניקוי, סקוטש איכותי, ואם יש לכם שואב ידני, מה טוב. 

השתדלו לנהל אורח חיים מסודר, הרימו חפצים מהרצפה כשאתם עוברים לידם, נגבו כתם שטפטף באותו הרגע, ואיספו אחריכם את הכביסה המלוכלכת ואת הנעליים. 

הגדירו מקום ייעודי לכל הפריטים שבשימוש יומיומי וכך יהיה לכם קל יותר לשמור על סדר

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2020-07-28 07:50:56

אם אתם מחפשים חברת ניקיון בנס ציונה שמתמחה בניקוי חלונות ועוד דברו איתנו


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:06:49

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה

לינק לשאלון


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:05:35

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה


עודכן לאחרונה - 2020-04-23 03:26:29

אומרים כי אלוהים נמצא בפרטים הקטנים. גם בחברת ‘יעדים גבוהים’ מאמינים באמרה זו ולכן מספקים שירותים שכל מטרתם לדאוג לפרטים הללו, ביניהם שירות ניקוי חלונות ושיש המתבצעים הן בעבור לקוחות מהמגזר העסקי והן בעבור לקוחות פרטיים.
ניקוי השיש מתבצע לרוב בעבור מבנים חדשים, טרם מסירת המבנה אל הקבלן, או תוך כדי תהליך הבנייה כאשר יצירת השלד שלו הגיעה אל סיומה. ניקוי החלונות מתבצע לרוב לאחר אכלוס הבניין, וכחלק מתחזוקתו לאורך השנה. באמצעות שירותים אלה מבטיחה חברת ‘יעדים גבוהים’ שכל פרט קטן בבניין שלכם, בין אם מדובר בבניין פרטי או מבנה קבלני שעוד לא נמסר לדיירים, יהיה מושלם


עודכן לאחרונה - 2019-02-18 06:30:57

אני יכולה להמליץ לכם על חברת ניקיון מקצועית באזור המרכז. הם עושים אחלה עבודה!