תפריט נגישות
מנקים

חלוקי נחל - פתרון מושלם לגינה יפה ונקייה


חלוקי נחל - פתרון מושלם לגינה יפה ונקייה

חלוקי הנחל המגיעים אלינו ממקורות מים שונים ברחבי העולם, מציעים שלל צבעים מרהיבים וגדלים שונים המתאימים באופן מושלם לכל גינה ולמגוון שימושים. איך חלוקי הנחל מסייעים לנו לשמור על גינה נקייה ומטופחת, איך מתקינים את חלוקי הנחל ומהם השימושים הנפוצים ביותר? הכל במאמר הבא.

מקור חלוקי הנחל:

חלוקי הנחל הם אבנים טבעיות יפיפיות, אשר עברו תהליך ארוך של ליטוש טבעי ע"י זרמי מים בנחלים, בוודאיות, בנהרות ובים. זרם המים הוביל את האבן הטבעית לשחיקה בין אבנים אחרות לבין קרקעית מקווה המים. המראה העגלגל והחלקלק שלהם מקרין שלווה ורוגע. את חלוקי הנחל ניתן למצוא בגדלים שונים ובעיקר במבחר גוונים וטקסטורות מרהיבות. בין אם בגוונים אחידים וחלקים ובין אם במראה מחוספס, מפוספס, מנוקד וכד' וזאת בהתאם למיקום בעולם ממנו ליקטו את החלוקים. לכל אזור מיימי בעולם יש את חלוקי הנחל האופייניים לו בהתאם לאבנים הטבעיות הנפוצות באזור. 

שימושים נפוצים בחלוקי נחל:

יופיים המרהיב והיתרונות הטכניים בשימוש בחלוקי נחל הפכו את השימוש בהם לנפוץ במגוון רחב של שימושים. השימוש הנפוץ ביותר הוא שימוש בחלוקי נחל לחיפוי קרקע בגינות פרטיות או בגינות ציבוריות.

מפאת יופיים המרהיב, השימושים בחלוקי הנחל הם הרבה מעבר לשימושים יעילים. חלוקי הנחל הם כמו אבני חן המעטרות כל גינה או בית. בעזרת חלוקי הנחל ניתן לסלול שבילים, תיחום עצים או צמחים, שילוב עם מקורות מים בגינה כמו בריכות נוי או בריכות דגים, מזרקות או מפלים, יצירת דוגמאות על הקרקע, חיפוי קירות או חומות, שילוב עם חפצי נוי כמו פסלים, אדניות וכד', וכמובן חיפוי קרקע גם כחיפוי עיקרי וגם בשילוב אבני מדרך. 

הגורמים העיקריים לשימוש בחלוקי נחל:

 לחיפוי קרקע בגינה יש מספר גורמים עיקריים:

הגורם האסתטי: גינות בין אם פרטיות ובין אם ציבוריות מוקמות כיום תוך מחשבה על גינה יפה לאורך זמן. כאשר אנו רוצים לכסות שטחים גדולים או קטנים בצורה אסתטית שתישמר יפה ואחידה לאורך זמן, הפתרון היעיל ביותר בעבורנו הוא שילוב חיפוי קרקע. קיימים סוגי חיפויי קרקע רבים. אבני טוף, גרנוליט, דשא סינטטי, וכמובן, חלוקי נחל.  חלוקי הנחל מונעים היווצרות בוץ בגינה ושומרים על הגינה נקייה לאורך זמן גם בימי החורף.

הגורם הכלכלי: בשנים האחרונות, יחד עם העלייה החדה במחירי המים ועם מחסור המים הארצי המוכר, אנו נוטים להקים גינות חסכוניות במים גם על מנת להקל על הכיס וגם למען איכות הסביבה. השימוש בחיפוי קרקע כמו חלוקי נחל או אבני טוף, מסייע רבות בחיסכון במים. חלוקי הנחל שומרים על הקרקע לחה לאורך זמן בזכות החציצה אותה הם יוצרים בין האדמה לקרני השמש. חלוקי הנחל מאטים את חלחול המים בעת ההשקייה ובכך מבטיחים כי מי ההשקייה חודרים לעומק האדמה ולא מרטיבים רק את שכבת האדמה העליונה. 

הגורם התחזוקתי: תחזוקת גינה היא עניין לא פשוט. על מנת לשמור על הגינה שלנו יפה, מטופחת ומזמינה, עלינו לדאוג לתחזוקה שוטפת. בין אם אנו מבצעים זאת בעצמנו, מה שעולה לנו בזמן יקר ובאנרגיות ובין אם אנו מזימנים אנשי מקצוע לביצוע המשימה, מה שעולה לנו בסכומי כסף לא מבוטלים. לכן, הפתרון היעיל ביותר הוא להקים גינה קלה לתחזוקה. ואין גינה קלה לתחזוקה שאין בה חלוקי נחל או כל סוג אחר של חיפוי קרקע. 

חלוקי נחל ע"פ תורת הפנג שוואי:

 רבים מאמינים כי לחלוקי הנחל יש יתרונות אנרגטיים רבים. יש המאמינים כי לחלוקי הנחל יש השפעה ישירה על הבריאות ולכן ניתן למצוא מגוון טיפולי התרגעות בעזרתם, רבים מאמינים כי לחלוקי הנחל השפעה על הפרנסה, על האהבה ועל זוגיות ועל הצלחה ועוד. ע"פ תורת הפנג שוואי, חלוקי הנחל הם יסודות לשפע ולהרמונייה. 

יתרונות השימוש בחלוקי נחל:

 חלוקי הנחל כאמור, מגיעים במגוון גדלים ובשלל אדיר של צבעים ומרקמים מדהימים המוסיפים חן ויופי לכל מקום. יתרון משמעותי נוסף בשימוש בחלוקי הנחל הוא העובדה כי חלוקי הנחל הם אבנים טבעיות אשר שחיקתם איטית במיוחד וכמעט אפסית. העלויות של חלוקי הנחל אינן גבוהות, והבלאי של חלוקי הנחל נמוך במיוחד מה שמבטיח השקעה נבונה של הכסף שלנו.

תחליפים נפוצים לחלוקי נחל:

 חלוקי הנחל אמנם נפוצים במיוחד גם בגינות פרטיות, גם בגינות ציבוריות ואפילו בתוך דירות ובתי עסק, אך גם לפלא הטבעי הזה תחלופות שונות. החלופה הנפוצה ביותר לחיפוי קרקע היא אבן הטוף. אבני הטוף משמשים חיפוי קרקע מצוין ויעיל לחיסכון במים ולמראה אחיד ואסתטי אך לעומת חלוקי הנחל, העמידות שלהם אינה גבוהה במיוחד ויש להקפיד למלא ו/או להחליף את האבנים מידי תקופה. בנוסף, ניתן ליצור חיפוי קרקע בעזרת גרנוליט שדומה מאוד לחלוקי הנחל בצורה, אך אבני הגרנוליט קטנות מאוד ונראות כמו חול גס. מומלץ להתיעץ עם אנשי מקצוע המתמחים בתחום על מנת להבין איזה חיפוי קרקע שיגן וישמור על הגינה לשהם יפה ומטופחת ובעיקר נקייה לפי התקציב המתאים לכם.

מקור התמונה : סלע איתן

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2022-05-15 10:49:33

היי אלי, 
מהניסיון שלי ושל אחותי, לבד לא מומלץ, אף פעם הניקיון לבד לא משתווה למה שחברת ניקיון שמתמחה בניקוי אחרי שיפוץ תעשה. 
למה? כי להם יש את הידע, המכשירים והחומרים המתאימים. 
ברור שלא כל חברה אפשר לסמוך עליה, למשל אצל אחותי, הקבלן של השיפוץ הבטיח וכלל במחיר את הניקיון, הוא הביא חברת ניקוי אחרי שיפוץ, אבל באמת מה שהם עשו היה אסון. וזה היה כאב ראש גדול. זה נגמר בתביעה. אבל זה לא לכאן. 
בכל מקרה אחותי הזמינה חברת ניקיון אחרת שהיא בחרה, והמחיר אומנם לא היה זול, מהפחד ממה שכבר חוותה הבינה שלא כדי לכת על הכי זול. אבל גם לא הלכה על הכי יקר, בחרה בחברה סבירה עם מחיר ביניים. והם עשו עבודה מדהימה! 
כמובן שהיא סיפרה להם בטלפון כבר על החוויה שלה ושיתפה אותם בכל החששות. והם היו הכי אדיבים ובאו לקראתה. 
העבודה הייתה מדהימה הבית אחרי הניקיון, אפשר ממש היה לאכול ישירות מהריצפה. ואני לא אומר את זה סתם כביטוי. 
האתר שלהם- ממליץ לכל אחד ואחת! 


עודכן לאחרונה - 2022-05-15 10:20:52

היי אלי, 
לצערי אני לא איש מקצוע אז לא יכול לתת לך תשובה חד משמעית. 
מה שכן ממליץ כן להתייעץ עם בעל מקצוע. היה קישור לאתר של חברה שעושה פוליש וניקיון בתים אחרי שיפוץ ולפני איכלוס 
מאמין שהם ישמחו לעזור. 
בהצלחה (:


עודכן לאחרונה - 2022-05-15 10:13:20

אני כמו דניאל, לא הייתי מסתכן והייתי מתייעץ עם חברת ניקיון. 
יש לי חברה מומלצת מאוד, הם הפכו את הבית המשופץ של אותי לארמון שפשר לאכול מהרצפה שם. 
אני בטוח שישמחו לעזור. מצרף קישור לאתר שלהם, כנסי ותתרשמי בעצמך, אין טוב ממראה עיניים! 
קישור לאתר 


עודכן לאחרונה - 2022-05-15 10:09:21

ניקיון אחרי שיפוץ זה דבר מאוד חשוב, אחרי כל הבירוקרטיות שהשיפוצים מביאים איתם לפעמים חומק מאיתנו החלק של הניקיון. לאחותי קרה משהו יותר מציק, היא סמכה על החברת בנייה שהבטיחו שלא משאירים מלוכלך והם הביאו חברת ניקיון שלא באמת ניקתה כראוי, הסיפור המלא של מה שקרה לה וכל הטררם זה כבר לפוסט אחר. 
אני רק אגיד שזה נגמר בתביעה בבית משפט. מה שכן, זה שהיא מצאה חברה לניקוי אחרי שיפוץ מדהימים, שהגיעו צ'יקצ'ק ועשו פלאים. ממש חוויה מתקנת עבורה. 
היא הייתה כלכך מרוצה ומאושרת שכל הסאגה מאחוריה וסופסוף יכולה לחזור לדירה שלה אחרי תקופה של שיפוצים וניקיונות. 
אז אני אמליץ לכם על החברת ניקיון הזו כי באמת שהם עשו עבודה מדהימה ובמחיר לא גבוהה. באמת שזה היה שווה כל שקל ושקל. 
הינה האתר שלהם. הם באמת משהו מיוחד. 
אתם לא תתחרטו. 

 


עודכן לאחרונה - 2022-05-15 09:39:54

מסכים שחשוב לשמור על ניקיון הספות והשטיחים בבית. 
פעם בשנה זה בסדר גמור להשקיע כמה שקלים על ניקוי יסודי. אשמח להמליץ לכם גם על חברה מקצועית מאוד שעשו אצלנו עבודה נהדרת והשטחים חזרו כמו חדשים. 
זה היה מדהים, לא האמנתי עד כמה השטיחים בבית היו מסריחים. 
זה האתר שלהם- ובאמת שאני ממליץ לכולם בחום!