תפריט נגישות
מנקים

חלוקי נחל - פתרון מושלם לגינה יפה ונקייה


חלוקי נחל - פתרון מושלם לגינה יפה ונקייה

חלוקי הנחל המגיעים אלינו ממקורות מים שונים ברחבי העולם, מציעים שלל צבעים מרהיבים וגדלים שונים המתאימים באופן מושלם לכל גינה ולמגוון שימושים. איך חלוקי הנחל מסייעים לנו לשמור על גינה נקייה ומטופחת, איך מתקינים את חלוקי הנחל ומהם השימושים הנפוצים ביותר? הכל במאמר הבא.

מקור חלוקי הנחל:

חלוקי הנחל הם אבנים טבעיות יפיפיות, אשר עברו תהליך ארוך של ליטוש טבעי ע"י זרמי מים בנחלים, בוודאיות, בנהרות ובים. זרם המים הוביל את האבן הטבעית לשחיקה בין אבנים אחרות לבין קרקעית מקווה המים. המראה העגלגל והחלקלק שלהם מקרין שלווה ורוגע. את חלוקי הנחל ניתן למצוא בגדלים שונים ובעיקר במבחר גוונים וטקסטורות מרהיבות. בין אם בגוונים אחידים וחלקים ובין אם במראה מחוספס, מפוספס, מנוקד וכד' וזאת בהתאם למיקום בעולם ממנו ליקטו את החלוקים. לכל אזור מיימי בעולם יש את חלוקי הנחל האופייניים לו בהתאם לאבנים הטבעיות הנפוצות באזור. 

שימושים נפוצים בחלוקי נחל:

יופיים המרהיב והיתרונות הטכניים בשימוש בחלוקי נחל הפכו את השימוש בהם לנפוץ במגוון רחב של שימושים. השימוש הנפוץ ביותר הוא שימוש בחלוקי נחל לחיפוי קרקע בגינות פרטיות או בגינות ציבוריות.

מפאת יופיים המרהיב, השימושים בחלוקי הנחל הם הרבה מעבר לשימושים יעילים. חלוקי הנחל הם כמו אבני חן המעטרות כל גינה או בית. בעזרת חלוקי הנחל ניתן לסלול שבילים, תיחום עצים או צמחים, שילוב עם מקורות מים בגינה כמו בריכות נוי או בריכות דגים, מזרקות או מפלים, יצירת דוגמאות על הקרקע, חיפוי קירות או חומות, שילוב עם חפצי נוי כמו פסלים, אדניות וכד', וכמובן חיפוי קרקע גם כחיפוי עיקרי וגם בשילוב אבני מדרך. 

הגורמים העיקריים לשימוש בחלוקי נחל:

 לחיפוי קרקע בגינה יש מספר גורמים עיקריים:

הגורם האסתטי: גינות בין אם פרטיות ובין אם ציבוריות מוקמות כיום תוך מחשבה על גינה יפה לאורך זמן. כאשר אנו רוצים לכסות שטחים גדולים או קטנים בצורה אסתטית שתישמר יפה ואחידה לאורך זמן, הפתרון היעיל ביותר בעבורנו הוא שילוב חיפוי קרקע. קיימים סוגי חיפויי קרקע רבים. אבני טוף, גרנוליט, דשא סינטטי, וכמובן, חלוקי נחל.  חלוקי הנחל מונעים היווצרות בוץ בגינה ושומרים על הגינה נקייה לאורך זמן גם בימי החורף.

הגורם הכלכלי: בשנים האחרונות, יחד עם העלייה החדה במחירי המים ועם מחסור המים הארצי המוכר, אנו נוטים להקים גינות חסכוניות במים גם על מנת להקל על הכיס וגם למען איכות הסביבה. השימוש בחיפוי קרקע כמו חלוקי נחל או אבני טוף, מסייע רבות בחיסכון במים. חלוקי הנחל שומרים על הקרקע לחה לאורך זמן בזכות החציצה אותה הם יוצרים בין האדמה לקרני השמש. חלוקי הנחל מאטים את חלחול המים בעת ההשקייה ובכך מבטיחים כי מי ההשקייה חודרים לעומק האדמה ולא מרטיבים רק את שכבת האדמה העליונה. 

הגורם התחזוקתי: תחזוקת גינה היא עניין לא פשוט. על מנת לשמור על הגינה שלנו יפה, מטופחת ומזמינה, עלינו לדאוג לתחזוקה שוטפת. בין אם אנו מבצעים זאת בעצמנו, מה שעולה לנו בזמן יקר ובאנרגיות ובין אם אנו מזימנים אנשי מקצוע לביצוע המשימה, מה שעולה לנו בסכומי כסף לא מבוטלים. לכן, הפתרון היעיל ביותר הוא להקים גינה קלה לתחזוקה. ואין גינה קלה לתחזוקה שאין בה חלוקי נחל או כל סוג אחר של חיפוי קרקע. 

חלוקי נחל ע"פ תורת הפנג שוואי:

 רבים מאמינים כי לחלוקי הנחל יש יתרונות אנרגטיים רבים. יש המאמינים כי לחלוקי הנחל יש השפעה ישירה על הבריאות ולכן ניתן למצוא מגוון טיפולי התרגעות בעזרתם, רבים מאמינים כי לחלוקי הנחל השפעה על הפרנסה, על האהבה ועל זוגיות ועל הצלחה ועוד. ע"פ תורת הפנג שוואי, חלוקי הנחל הם יסודות לשפע ולהרמונייה. 

יתרונות השימוש בחלוקי נחל:

 חלוקי הנחל כאמור, מגיעים במגוון גדלים ובשלל אדיר של צבעים ומרקמים מדהימים המוסיפים חן ויופי לכל מקום. יתרון משמעותי נוסף בשימוש בחלוקי הנחל הוא העובדה כי חלוקי הנחל הם אבנים טבעיות אשר שחיקתם איטית במיוחד וכמעט אפסית. העלויות של חלוקי הנחל אינן גבוהות, והבלאי של חלוקי הנחל נמוך במיוחד מה שמבטיח השקעה נבונה של הכסף שלנו.

תחליפים נפוצים לחלוקי נחל:

 חלוקי הנחל אמנם נפוצים במיוחד גם בגינות פרטיות, גם בגינות ציבוריות ואפילו בתוך דירות ובתי עסק, אך גם לפלא הטבעי הזה תחלופות שונות. החלופה הנפוצה ביותר לחיפוי קרקע היא אבן הטוף. אבני הטוף משמשים חיפוי קרקע מצוין ויעיל לחיסכון במים ולמראה אחיד ואסתטי אך לעומת חלוקי הנחל, העמידות שלהם אינה גבוהה במיוחד ויש להקפיד למלא ו/או להחליף את האבנים מידי תקופה. בנוסף, ניתן ליצור חיפוי קרקע בעזרת גרנוליט שדומה מאוד לחלוקי הנחל בצורה, אך אבני הגרנוליט קטנות מאוד ונראות כמו חול גס. מומלץ להתיעץ עם אנשי מקצוע המתמחים בתחום על מנת להבין איזה חיפוי קרקע שיגן וישמור על הגינה לשהם יפה ומטופחת ובעיקר נקייה לפי התקציב המתאים לכם.

מקור התמונה : סלע איתן

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2021-09-24 07:23:08

לגבי חברת ניקיון אתה יכול לפנות אלי בפרטי.
חברות בניה יש די הרבה בשוק, קבוצת פלוטקין היא אחת מהותיקות והידועות בשוק שעשתה הרבה פרויקטים מוצלחים אבל עדיין צריך לבדוק טוב. כי מי שעושה-גם טועה..
החברה הגישה בקשה להיתר בנייה, התקשרה עם הפניקס לצורך קבלת מימון, והתקשרה בהסכם ביצוע עם חברת אל־הר.
כמו כן היא החלה לפנות כ־15 דיירים מהדירות לדירות זמניות בשכירות.
מתוך תשעת הדיירים הנותרים, ארבעה התנגדו לפינוי בטענות כי החברה אינה מסוגלת כלכלית לממש את הפרויקט וגם כי נתנה הטבה מופרזת לאחד מבעלי הדירות - והפרויקט נתקע.


עודכן לאחרונה - 2021-09-23 05:57:43

כן, אין ספק שצריך לדאוג לניקיון אחרי שמסיימים לבנות אבל לא פחות חשוב זה לברר על חברת הבניה שמנהלת את הפרויקט.
לרוב, החברות שמנהלות את הפרויקטים האלה מאפשרות דיור חלופי בזמן הבניה שזה ממש מעולה אבל לפעמים דורש אורך רוח.
"מחברת בהרי פלוטקין מסרו כי בימים האחרונים הגישו שלושה בעלי דירות מתוך ארבעה בקשה למתן פסק חלקי, לפיה ביקשו להצהיר כי יכבדו את הסכמי הפינוי בינוי בינם לבין החברה"


עודכן לאחרונה - 2020-07-28 07:50:56

אם אתם מחפשים חברת ניקיון בנס ציונה שמתמחה בניקוי חלונות ועוד דברו איתנו


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:06:49

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה

לינק לשאלון


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:05:35

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה