תפריט נגישות
מנקים

כיצד אבני מדרך שומרות על הגינה נקייה


לא בכדי אבני המדרך הפכו נפוצות כל כך. הן קלות מאוד להתקנה, הן יפות ומעניינות, והן שומרות על הגינה שלנו יפה, נקייה ואחידה. ואם לא די בכך, הן גם משתלבות באופן מושלם בכל סגנון גינה ועם כל חיפוי קרקע. 

כל מי שתחזוקה וניקיון הגינה הוא עול כל כתפיו, ישמח לשמוע ולגלות רעיונות חדשים איך לעצב גינה יפה וקלה מאוד לתחזוקה שנשמרת נקייה ויפה לאורך זמן במינימום מאמץ. 

 מהם אבני מדרך ואילו סוגי אבני מדרך קיימים:

אבני מדרך עשויות ממגוון רחב של חומרים, כאשר אבני המדרך הנפוצות ביותר הן אבנים טבעיות אשר נוסרו לפרוסות אבן טבעית מה שמעניק להן מראה טבעי, אחיד, ויפה המשתלב מצוין בכל עיצוב גינה ומחזיק לאורך שנים רבות. אבני המדרך מאבן טבעית נפרסות ברב המקרים מסלעים כמו סלעי גיר, סלעי בזלת, אבני צפחה, גרניט, סלעי כורכר ועוד. לכל סוג של סלע המשמש לפריסת אבני מדרך תכונות משלו. לכן, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע המתמחים בתחום על מנת להתאים לגינה שלכם את אבני המדרך המתאימות ביותר. למשל, לגינה המשלבת שטחי אדמה גדולים, השקייה מרובה וכד' לא מתאים לשלב אבני מדרך העשויות סלע גיר, וזאת בשל העובדה שסוג זה סופג אליו לכלוך ומים ומתפורר בקלות יחסית. אבני מדרך עמידות הרבה יותר הן אבני מדרך הנפרסו מסלע בזלת. צבעי סלע הבזלת הוא שחור- אפור לרב, מה שמוביל לאבני מדרך בצבע ניטרלי טבעי המתאים לכמעט כל עיצוב גינה. אך אם בכל זאת חשקה נפשכם בגינה מעוצבת וססגונית במיוחד, תוכלו להשתמש באבני מדרך שנפרסו מצפחה הקיימת במגוון גוונים מרהיבים כמו אדום, לבן, שחור, כחול, טורכיז, ועוד.  

אבני מדרך יצוקות הן סוג נוסף של אבני מדרך, אשר מתאימות בעיקר למי שמעדיף עיצוב מוקפד בקווים אחידים וישרים. את אבני המדרך היצוקות יוצרים באמצעות יציקת הבטון אל תוך תבניות בצורות שונות ואחידות. ניתן ליצור אבנים עדולות, מלבניות, מרובעות, משולשות וכל צורה אחרת. בנוסף, ניתן למצוא "אבני מדרך" העשויות פרוסות עץ כמו אקליפטוס, אורן, אדני רכבת ועוד. 

מהם השימושים הנפוצים באבני מדרך:

השימוש באבני מדרך מאוד נפוץ ומאוד מגוון. בעזרת אבני המדרך קל מאוד ליצור שבילי הליכה מסודרים במקום סלילת שבילים בעזרת בטון, מרצפות או כל אלמנט אחר שבוודאי מסובך יותר להתקנה. מלבד סלילת שבילי גישה ונוחות, בעזרת אבני המדרך ניתן לחפות שטחים גדולים ולהפוך אותם לשטחים מרוצפים לטובת הקמת פינת ישיבה, פינת משחקים וכד'. עוד שימוש נפוץ באבני המדרך הוא חיפוי הקרקע המשמשת לחנייה. מקובל מאוד לשלב לשיבות אבני המדרך חיפויי קרקע מסוגים שונים. ניתן לשבור את גוון אבני המדרך עם חלוקי נחל בגוונים מרהיבים, ניתן לשלב גרנוליט, אבני טוף ואפילו דשא סינטטי שיעניק לשביל מראה טבעי עוד יותר ומרהיב וגם יקל עלינו לשמור על הניקיון. 

איך מתקינים אבני מדרך:

התקנת אבני מדרך היא פעולה פשוטה במיוחד, אותה ניתן לרב לבצע באופן עצמאי. כל ישש לעשות הוא ליישר את הקרקע ולנקות אותו מלכלוך, ולאחר מכן, פשוט להניח את אבני המדרך בצורה המועדפת עלינו. אם אנו מעוניינים לשלב חיפוי קרקע בנוסף, יש לתחום את השביל לאחר הנחת אבני המדרך, ולאחר מכן, יש לפזר את חיפוי הקרקע בין הרווחים. אם אנו משלבים חיפוי קרקע על שטחים רחבים יחסית, מומלץ להתקין את חיפוי הקרקע כראוי ולצפות את השביל ביריעת פלריג ויתדות ברזל עוד בטרם הנחת אבני המדרך, ורק לאחר מכן, להניח את אבני המדרך ולפזר את חיפוי הקרקע אותו בחרנו. 

אז איך אבני המדרך תורמות לטיפוח וניקיון הגינה? אבני המדרך הן פתרון מצוין, יעיל וקל להתקנה בגינות פרטיות או ציבוריות. שילוב אבני המדרך מעודד שימוש בשבילים הסלולים בלבד ובכך מונע זליגת לכלוך, בוץ ואבק אל פנים הבית או אל הדשא ופינת הישיבה. בנוסף, שבילים מסומנים בגינה, ימנעו היווצרות של שבילים "מאולתרים" שנוצרים ע"י מעבר בשטחים לא מוגדרים. אבני המדרך בעלות תוחלת חיים ארוכה במיוחד, ועדויות לכך ניתן למצוא אפילו בספרי ההיסטוריה ובאתרים עתיקים בעולם. 

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2020-07-28 07:50:56

אם אתם מחפשים חברת ניקיון בנס ציונה שמתמחה בניקוי חלונות ועוד דברו איתנו


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:06:49

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה

לינק לשאלון


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:05:35

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה


עודכן לאחרונה - 2020-04-23 03:26:29

אומרים כי אלוהים נמצא בפרטים הקטנים. גם בחברת ‘יעדים גבוהים’ מאמינים באמרה זו ולכן מספקים שירותים שכל מטרתם לדאוג לפרטים הללו, ביניהם שירות ניקוי חלונות ושיש המתבצעים הן בעבור לקוחות מהמגזר העסקי והן בעבור לקוחות פרטיים.
ניקוי השיש מתבצע לרוב בעבור מבנים חדשים, טרם מסירת המבנה אל הקבלן, או תוך כדי תהליך הבנייה כאשר יצירת השלד שלו הגיעה אל סיומה. ניקוי החלונות מתבצע לרוב לאחר אכלוס הבניין, וכחלק מתחזוקתו לאורך השנה. באמצעות שירותים אלה מבטיחה חברת ‘יעדים גבוהים’ שכל פרט קטן בבניין שלכם, בין אם מדובר בבניין פרטי או מבנה קבלני שעוד לא נמסר לדיירים, יהיה מושלם


עודכן לאחרונה - 2019-02-18 06:30:57

אני יכולה להמליץ לכם על חברת ניקיון מקצועית באזור המרכז. הם עושים אחלה עבודה!