תפריט נגישות
מנקים

איך מנקים קמין עצים


איך מנקים קמין עצים

אין כמו אווירה ביתית וחמימה בבית בימי החורף הקרים. על מנת ליצור תחושת חמימות ואינטימיות בבית, מומלץ לשלב קמין עצים איכותי המוסק על ידי עצים להסקה. מלבד האפקטיביות של קמין העץ, הוא גם מוסיף אלמנט עיצובי לחלל והוא עשוי להיות חסכוני פי כמה מאמצעי חימום אחרים. רבים נרתעים מקמין העץ בשל התחזוקה השוטפת אותו הוא דורש. אך עם מעט ידע וניסיון, ניקיון הקמין כבר לא יראה לנו כמשימה מרתיעה.

מהו קמין עצים

קמין עץ איכותי, מגיע עם לוחיות הנושאות את מספר תעודת הזהות של הקמין. תמוה כפי שזה נשמע. מטרת לוחיות אלו, היא להבטיח כי תדעו את הדגם וסוג הקמין עצים שלכם להזמנת חלקי חילוף בעתיד. קיימים סוגים רבים של קמינים הפועלים בטכנולוגיות שונות, כמו גז, חשמל, סולר, נפט ועוד. אך מביני דבר יאמרו פה אחד כי קמין עץ הוא "הדבר האמיתי". ככל הנראה, חובבי האש הבוערת והאווירה הרומנטית והביתית לא יסתפקו בקמין מסוג אחר.

איך לנקות קמין עצים

ניקיון הקמין אינו מסורבל וקשה במיוחד, אך יש לבצעו כהלכה. 4 שלבים עיקריים בתחזוקת קמין העצים:

  1. ארובת הקמין – ארובת הקמין היא לב ליבו של הקמין.ארובה מלוכלת בפיח ולכלוך עשויה לגרום לחדירת העשן אל פנים הבית, ובמקרים חמורים יותר, אף להתלקחות ולשריפה. על מנת להבטיח בעירה ממושכת וחום איכותי, יש להקפיד על ניקיון ארובת הקמין. ניקיון הארובה פשוט יחסית. יש להעביר מעין חוטר לאורך הארובה, ולשפשף קלות על מנת להסיר את שאריות הפיח והלכלוך ועל מנת לוודא שהארובה פנויה להולכת העשן אל מחוץ לבית. במקרים קיצוניים בהם קמין העץ לא תוחזק תקופה ארוכה, ככל הנראה יהיה צורך לפרק את הארובה, פרקים פרקים ולנקותם היטב. תהליך זה הוא דו עונתי. מומלץ לבצעו בתחילת עונת הקמין, ובאמצע העונה.
  2.  מגירת אפר – מגירת האפר היא זו הצוברת את שאריות האפשר שנותרו מהעצים להסקה. את מגירת האפר קל לנקות, ומומלץ לעשות כך לעיתים תכופות. ככל שתקפידו לנקותה לעיתים קרובות, כך תבטיחו ניקיון פשוט וקל יותר בפעמים הבאות. מומלץ להיעזר בדלי אפר ייעודי על מנת לאסוף את האפר המלכלך.
  3. ניקיון עונתי – בתם עונת החורף הקרה, כאשר כבר אין כל צורך בשימוש בקמין, מומלץ לבצע ניקיון יסודי לקמין העצים. בתחילתו של תהליך, מומלץ לפרק את כל החלקים הניתנים לפירוק על מנת להבטיח ניקיון יסודי שלהם. מומלץ להיעזר במברשת ניקוי בעלת סיבים קשים על מנת לקרצף באופן יסודי את שאריות הפיח והאפר שהצטבר במהלך העונה. ניקיון יסודי זה יש לבצע פעם בשנה, והוא זה שיבטיח לכם קמין עצים שמיש ותקין לשנה הבאה. בנוסף, קמין נקי ימנע התפזרות פיח ואבק בחלל הבית וימנע ריח אפר לא נעים. מומלץת מאוד להשאיר את פתחי האוויר של הקמין פתוחים במהלך העונה.
  4.  שימוש בחומרי שימור – לאחר הניקיון היסודי אותו ביצעתם, מומלץ להיעזר בחומרים שישמרו על הקמין נקי ונטול חלודה בעתיד. יש לבחון חומרים מתאימים בחנויות ייעודיות או להיעזר במבריק נירוסטה הנפוץ בכל מרכול.

אמצעי הבטיחות להסקת עצים

על מנת להנות מקמין העצים שלכם בצורה מלאה ובטיחותית, יש להתייחס למספר גורמים:

- יש להקפיד על הדלקה הדרגתית של קמין העצים כמו על כיבוי הדרגתי בצורה בטיחותית ובלי קיצורי דרך! אין להבעיר את האש בקמין העצים עם חומרים נוזליים! מומלץ להבעיר את האש בהדרגה תוך שריפת זרדים או נייר. כאשר האש יציבה דיה, יש להוסיף עוד עצים להסקה.

- יש להקפיד על הסקת עצים להסקה בגודל המתאים לקמין העצים. עצים גדולים מידי עשויים להוות סכנה. - מומלץ לבחור עצים להסקה באיכות גבוהה. קיימים סוגי עצים להסקה במגוון איכויות. איכות נמוכה של עצים להסקה עשויה לגרום לעשן כבד, לפיח מצטבר ואף לגרום לנזק לקמין העצים. יש לוודא כי סביבת הקמין בטוחה לשימוש ואין וקרבת הקמין חומרים הרגישים לחום.

- חשוב להסיק עצי הסקה יבשים לחלוטין שרמת הלחות המקסימלית שלהם היא 20%. עץ לח עשוי לבעור באופן חלקי ולא יעיל ואך ליצור פיח כבד.

- יש להקפיד למלא את חלל הקמין עד לחצי גובה לכל היותר. את ההבערה הראשונית מומלץ לבצע בעזרת חתיכות בודדות של עצים להסקה, ורק לאחר הבעירה, מומלץ להוסיף עוד מספר עצים להסקה. אין למלא את חלל הקמין לחלוטין.

- מומלץ להשתמש בעוצמת בעירה גבוהה יחסית בזמן השימוש. עוצמת בעירה נמורה עשויה לצבור פיח ומשקעים רבים בארובת הקמין ומכאן לסתימה ונזקים.

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2020-07-28 07:50:56

אם אתם מחפשים חברת ניקיון בנס ציונה שמתמחה בניקוי חלונות ועוד דברו איתנו


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:06:49

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה

לינק לשאלון


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:05:35

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה


עודכן לאחרונה - 2020-04-23 03:26:29

אומרים כי אלוהים נמצא בפרטים הקטנים. גם בחברת ‘יעדים גבוהים’ מאמינים באמרה זו ולכן מספקים שירותים שכל מטרתם לדאוג לפרטים הללו, ביניהם שירות ניקוי חלונות ושיש המתבצעים הן בעבור לקוחות מהמגזר העסקי והן בעבור לקוחות פרטיים.
ניקוי השיש מתבצע לרוב בעבור מבנים חדשים, טרם מסירת המבנה אל הקבלן, או תוך כדי תהליך הבנייה כאשר יצירת השלד שלו הגיעה אל סיומה. ניקוי החלונות מתבצע לרוב לאחר אכלוס הבניין, וכחלק מתחזוקתו לאורך השנה. באמצעות שירותים אלה מבטיחה חברת ‘יעדים גבוהים’ שכל פרט קטן בבניין שלכם, בין אם מדובר בבניין פרטי או מבנה קבלני שעוד לא נמסר לדיירים, יהיה מושלם


עודכן לאחרונה - 2019-02-18 06:30:57

אני יכולה להמליץ לכם על חברת ניקיון מקצועית באזור המרכז. הם עושים אחלה עבודה!