תפריט נגישות
מנקים

סוגי עצים להסקה - להסקה נעימה ונקייה


סוגי עצים להסקה - להסקה נעימה ונקייה

הרעיון על הצבת קמין עצים בבית עשוי להרתיע אנשים המקפידים על ניקיון בבית אך אין להרתעה זו כל בסיס. שימוש בעצים איכותיים להסקה ותחזוקה שוטפת של קמין העצים שלנו, יביא לחימום נעים ואינטימי בבית, וקמין העצים שלנו יראה כפריט עיצובי מרשים בחלל. אז איך נדע אילו עצים להסקה מתאימים לנו ביותר?

המגוון של העצים להסקה גדול ורחב, וכך גם איכויות העץ. לבחירת סוגי העצים להסקה משקל רב במבחן התוצאה. לכן, מומלץ לערוך בירור וסקר קטן בטרם אתם מוצאים את ספק העצים להסקה שלכם ואת סוג העץ המתאים לכם ביותר. 

סוגי עצים להסקה:

המגוון הרחב של סוגי העצים להסקה עשוי לבלבל. על מנת לבחור בעצים איכותיים להסקה, כדאי לשמור על עיקרון אחד פשוט - בחירת עץ להסקה בעל ערך קלורי גבוה. ולא, אין לכך קשר לדיאטה.. יש לכך קשר לכמות האנרגיה המופקת מבעירת העץ. אבחנה  יראשונית היא משקל העץ. משקל העץ כאשר הוא מיובש לחלוטין מעיד על איכותו. ככל שהעץ כבד יותר, כך הוא צפוף יותר ובעל ערך קלורי גבוה יותר. ככל שהעץ כבד יותר, כך נזדקק לכמות קטנה יותר של עצים על מנת לחמם את החלל בחודשי החורף. 

לכל סוג עץ יש את הערכים שלו ומומלץ להכיר אותם עלח מנת לדעת למה לצפות. בעלי קמין עץ מתחילים, לא מבינים כל כך בבחירת העץ, וברב המקרים הם יבחרו את העצים להסקה מהסוג הזול ביותר. אך לעיתים, הזול עולה ביוקר. עצים להסקה מהסוג הזול ביותר הם עצים בעלי ערך קלורי נמוך. עצים בעלי ערך קלורי נמוך הם עצים שמתלקחים ונדלקים מהר, אך הם בוערים לזמן קצר בלבד. התוצאה היא התעסקות בלתי פוסקת במילוי עצים להסקה בקמין, וכמויות גדולות במיוחד של עצים להסקה אותם עלינו לאחסן כראוי ולשמור מלחות ומזיקים. מומלץ לבחור בעצים הבוערים לאורך זמן ושעוצמת החום שלהם מורגשת. 

עץ ברוש להסקה- עץ הברוש הוא עץ בעל ערך קלורי נמוך. הוא קל משמעותית להבערה, אך משך הבעירה קצר מאוד. היתרון של עץ הברוש הוא בריחהמרענן שהוא מפזר בחלל. ריח שנשמר לאורך זמן גם לאחר כיבוי האש. 

עץ אקליפטוס להסקה - עץ האקליפטוס הוא עץ הנפוץ בעיקר אצל חובבי הסקת עצים מושבעים. עץ האקליפטוס הוא בעל ערך קלורי גבוה, הוא בוער לאורך זמן, אל היתרון הבולט שלו אל מול סוגי עצים להסקה אחרים, הוא העובדה שהוא מפיץ ריח מנטה עדין בחלל הבית. 

עץ אורן להסקה- עץ האורן הוא סוג העץ הפשוט והזול ביותר. הוא בעל ערך קלורי נמוך מה שמשפיע על אופי בעירתו. הוא נדלק במהירות אך דועך באותה המהירות. השימוש העץ אורן להסקה יאלץ אותנו להצטייד בכמות עצים גדולה למהלך העונה. 

עץ זית להסקה- עץ זית הוא עץ מיוחד. הוא בעל ערך קלורי גבוה והוא מפיץ ריח נעים בחלל. הבעירה שלו יציבה ונשמרת לאורך זמן והוא ככל הנראה העץ המושלם להסקה. 

עצי הדר להסקה- עצי אשכולית, עצי תפוז ועצי לימון הם עצי הדר אשר ריחם המתפשט בבית מרענן ללא ספק. אך הם בעלי ערך קלורי נמוך ולכן הם בוערים לזמן קצר. למרות זאת, עצי ההדר נפוצים מאוד בשימוש להסקה בזכות הזמינות הגבוהה שלהם.

עץ סיסם הודי להסקה- עץ סיסם הודי להסקה הוא העץ המושלם. הוא מפזר ריח ניחוח בבית לאורך זמן, והוא בעל ערך קלורי גבוה מה שמבטיח בעירה איכותית ארוכת טווח. עץ הסיסם ההודי הוא העץ המתאים ביותר להסקה. 

ניתן למצוא גם תערובת עצים להסקה המורכבת ממספר סוגי עצים. חלקם בעלי ערך קלורי גבוה, וחלקם בעלי ערך קלורי נמוך. חלקם מפיצים ריח וחלקם לא. בידקו מול ספק העצים להסקה שלכם מאילו עצים מורכבת התערובת ויתכן וזו תהיה המושלמת בעבורכם. 

איך בוחרים ספק עצים להסקה:

ההמלצה היא למצוא את ספק העצים להסקה הטוב בשבילכם ולהזמין ממנו דרך קבע. קיימים המון ספקי עצים להסקה,  כך  שההיצע בהחלט מבלבל. על מנת להבטיח לקבל עצים להסקה יבשים ובאיכות גבוהה, מומלץ לקבל המלצות ממכרים שברשותם קמין עצים. יש לוודא כי ספק העצים להסקה מאפסן אותם בצורה נכונה ויעילה, ושהוא אמין ושירותי.  

ניקוי ותחזוקת קמין עצים

איך מנקים קמין עצים זו שאלה שנשאלת רבות על ידי בעלי קמינים חדשים. בעיניהם, ניקיון קמין עצים נשמע כמו משימה מאיימת אך לא בהכרח כך הדבר. הקפדה על תחזוקה שוטפת בהתאם לצורך תמנע מכם התעסקות מיותרת עם כמויות גדולות של םפיח ואפר בעתיד. מומלץ לרוקן את מגירת האפר לעיתים תכופות בהתאם לכמות האפר שהצטברה. 

חשוב להקפיד על ניקיון הארובות. ניקיון הארובה מאפשר זרימה יעילה של עשן אל מחוץ לחלל הבית. ארובה סתומה עשויה לגרום לעשן לחדור אל הבית או במקרים חמורים אך לאש להתלקח. את ניקיון הארובות מומלץ לבצע פעמיים בשנה. במקרים בהם אין ביכולתכם לבצע פעולה זו בעצמכם, מומלץ להזמין איש מקצוע המתמחה בתחום. בסוף העונה מומלץ לערוך ניקיון יסודי הכולל שפשוף והסרת שכבת פיח ואפר מחלל הקמין והארובה.

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2022-05-15 10:49:33

היי אלי, 
מהניסיון שלי ושל אחותי, לבד לא מומלץ, אף פעם הניקיון לבד לא משתווה למה שחברת ניקיון שמתמחה בניקוי אחרי שיפוץ תעשה. 
למה? כי להם יש את הידע, המכשירים והחומרים המתאימים. 
ברור שלא כל חברה אפשר לסמוך עליה, למשל אצל אחותי, הקבלן של השיפוץ הבטיח וכלל במחיר את הניקיון, הוא הביא חברת ניקוי אחרי שיפוץ, אבל באמת מה שהם עשו היה אסון. וזה היה כאב ראש גדול. זה נגמר בתביעה. אבל זה לא לכאן. 
בכל מקרה אחותי הזמינה חברת ניקיון אחרת שהיא בחרה, והמחיר אומנם לא היה זול, מהפחד ממה שכבר חוותה הבינה שלא כדי לכת על הכי זול. אבל גם לא הלכה על הכי יקר, בחרה בחברה סבירה עם מחיר ביניים. והם עשו עבודה מדהימה! 
כמובן שהיא סיפרה להם בטלפון כבר על החוויה שלה ושיתפה אותם בכל החששות. והם היו הכי אדיבים ובאו לקראתה. 
העבודה הייתה מדהימה הבית אחרי הניקיון, אפשר ממש היה לאכול ישירות מהריצפה. ואני לא אומר את זה סתם כביטוי. 
האתר שלהם- ממליץ לכל אחד ואחת! 


עודכן לאחרונה - 2022-05-15 10:20:52

היי אלי, 
לצערי אני לא איש מקצוע אז לא יכול לתת לך תשובה חד משמעית. 
מה שכן ממליץ כן להתייעץ עם בעל מקצוע. היה קישור לאתר של חברה שעושה פוליש וניקיון בתים אחרי שיפוץ ולפני איכלוס 
מאמין שהם ישמחו לעזור. 
בהצלחה (:


עודכן לאחרונה - 2022-05-15 10:13:20

אני כמו דניאל, לא הייתי מסתכן והייתי מתייעץ עם חברת ניקיון. 
יש לי חברה מומלצת מאוד, הם הפכו את הבית המשופץ של אותי לארמון שפשר לאכול מהרצפה שם. 
אני בטוח שישמחו לעזור. מצרף קישור לאתר שלהם, כנסי ותתרשמי בעצמך, אין טוב ממראה עיניים! 
קישור לאתר 


עודכן לאחרונה - 2022-05-15 10:09:21

ניקיון אחרי שיפוץ זה דבר מאוד חשוב, אחרי כל הבירוקרטיות שהשיפוצים מביאים איתם לפעמים חומק מאיתנו החלק של הניקיון. לאחותי קרה משהו יותר מציק, היא סמכה על החברת בנייה שהבטיחו שלא משאירים מלוכלך והם הביאו חברת ניקיון שלא באמת ניקתה כראוי, הסיפור המלא של מה שקרה לה וכל הטררם זה כבר לפוסט אחר. 
אני רק אגיד שזה נגמר בתביעה בבית משפט. מה שכן, זה שהיא מצאה חברה לניקוי אחרי שיפוץ מדהימים, שהגיעו צ'יקצ'ק ועשו פלאים. ממש חוויה מתקנת עבורה. 
היא הייתה כלכך מרוצה ומאושרת שכל הסאגה מאחוריה וסופסוף יכולה לחזור לדירה שלה אחרי תקופה של שיפוצים וניקיונות. 
אז אני אמליץ לכם על החברת ניקיון הזו כי באמת שהם עשו עבודה מדהימה ובמחיר לא גבוהה. באמת שזה היה שווה כל שקל ושקל. 
הינה האתר שלהם. הם באמת משהו מיוחד. 
אתם לא תתחרטו. 

 


עודכן לאחרונה - 2022-05-15 09:39:54

מסכים שחשוב לשמור על ניקיון הספות והשטיחים בבית. 
פעם בשנה זה בסדר גמור להשקיע כמה שקלים על ניקוי יסודי. אשמח להמליץ לכם גם על חברה מקצועית מאוד שעשו אצלנו עבודה נהדרת והשטחים חזרו כמו חדשים. 
זה היה מדהים, לא האמנתי עד כמה השטיחים בבית היו מסריחים. 
זה האתר שלהם- ובאמת שאני ממליץ לכולם בחום!