תפריט נגישות
מנקים

סוגי עצים להסקה - להסקה נעימה ונקייה


סוגי עצים להסקה - להסקה נעימה ונקייה

הרעיון על הצבת קמין עצים בבית עשוי להרתיע אנשים המקפידים על ניקיון בבית אך אין להרתעה זו כל בסיס. שימוש בעצים איכותיים להסקה ותחזוקה שוטפת של קמין העצים שלנו, יביא לחימום נעים ואינטימי בבית, וקמין העצים שלנו יראה כפריט עיצובי מרשים בחלל. אז איך נדע אילו עצים להסקה מתאימים לנו ביותר?

המגוון של העצים להסקה גדול ורחב, וכך גם איכויות העץ. לבחירת סוגי העצים להסקה משקל רב במבחן התוצאה. לכן, מומלץ לערוך בירור וסקר קטן בטרם אתם מוצאים את ספק העצים להסקה שלכם ואת סוג העץ המתאים לכם ביותר. 

סוגי עצים להסקה:

המגוון הרחב של סוגי העצים להסקה עשוי לבלבל. על מנת לבחור בעצים איכותיים להסקה, כדאי לשמור על עיקרון אחד פשוט - בחירת עץ להסקה בעל ערך קלורי גבוה. ולא, אין לכך קשר לדיאטה.. יש לכך קשר לכמות האנרגיה המופקת מבעירת העץ. אבחנה  יראשונית היא משקל העץ. משקל העץ כאשר הוא מיובש לחלוטין מעיד על איכותו. ככל שהעץ כבד יותר, כך הוא צפוף יותר ובעל ערך קלורי גבוה יותר. ככל שהעץ כבד יותר, כך נזדקק לכמות קטנה יותר של עצים על מנת לחמם את החלל בחודשי החורף. 

לכל סוג עץ יש את הערכים שלו ומומלץ להכיר אותם עלח מנת לדעת למה לצפות. בעלי קמין עץ מתחילים, לא מבינים כל כך בבחירת העץ, וברב המקרים הם יבחרו את העצים להסקה מהסוג הזול ביותר. אך לעיתים, הזול עולה ביוקר. עצים להסקה מהסוג הזול ביותר הם עצים בעלי ערך קלורי נמוך. עצים בעלי ערך קלורי נמוך הם עצים שמתלקחים ונדלקים מהר, אך הם בוערים לזמן קצר בלבד. התוצאה היא התעסקות בלתי פוסקת במילוי עצים להסקה בקמין, וכמויות גדולות במיוחד של עצים להסקה אותם עלינו לאחסן כראוי ולשמור מלחות ומזיקים. מומלץ לבחור בעצים הבוערים לאורך זמן ושעוצמת החום שלהם מורגשת. 

עץ ברוש להסקה- עץ הברוש הוא עץ בעל ערך קלורי נמוך. הוא קל משמעותית להבערה, אך משך הבעירה קצר מאוד. היתרון של עץ הברוש הוא בריחהמרענן שהוא מפזר בחלל. ריח שנשמר לאורך זמן גם לאחר כיבוי האש. 

עץ אקליפטוס להסקה - עץ האקליפטוס הוא עץ הנפוץ בעיקר אצל חובבי הסקת עצים מושבעים. עץ האקליפטוס הוא בעל ערך קלורי גבוה, הוא בוער לאורך זמן, אל היתרון הבולט שלו אל מול סוגי עצים להסקה אחרים, הוא העובדה שהוא מפיץ ריח מנטה עדין בחלל הבית. 

עץ אורן להסקה- עץ האורן הוא סוג העץ הפשוט והזול ביותר. הוא בעל ערך קלורי נמוך מה שמשפיע על אופי בעירתו. הוא נדלק במהירות אך דועך באותה המהירות. השימוש העץ אורן להסקה יאלץ אותנו להצטייד בכמות עצים גדולה למהלך העונה. 

עץ זית להסקה- עץ זית הוא עץ מיוחד. הוא בעל ערך קלורי גבוה והוא מפיץ ריח נעים בחלל. הבעירה שלו יציבה ונשמרת לאורך זמן והוא ככל הנראה העץ המושלם להסקה. 

עצי הדר להסקה- עצי אשכולית, עצי תפוז ועצי לימון הם עצי הדר אשר ריחם המתפשט בבית מרענן ללא ספק. אך הם בעלי ערך קלורי נמוך ולכן הם בוערים לזמן קצר. למרות זאת, עצי ההדר נפוצים מאוד בשימוש להסקה בזכות הזמינות הגבוהה שלהם.

עץ סיסם הודי להסקה- עץ סיסם הודי להסקה הוא העץ המושלם. הוא מפזר ריח ניחוח בבית לאורך זמן, והוא בעל ערך קלורי גבוה מה שמבטיח בעירה איכותית ארוכת טווח. עץ הסיסם ההודי הוא העץ המתאים ביותר להסקה. 

ניתן למצוא גם תערובת עצים להסקה המורכבת ממספר סוגי עצים. חלקם בעלי ערך קלורי גבוה, וחלקם בעלי ערך קלורי נמוך. חלקם מפיצים ריח וחלקם לא. בידקו מול ספק העצים להסקה שלכם מאילו עצים מורכבת התערובת ויתכן וזו תהיה המושלמת בעבורכם. 

איך בוחרים ספק עצים להסקה:

ההמלצה היא למצוא את ספק העצים להסקה הטוב בשבילכם ולהזמין ממנו דרך קבע. קיימים המון ספקי עצים להסקה,  כך  שההיצע בהחלט מבלבל. על מנת להבטיח לקבל עצים להסקה יבשים ובאיכות גבוהה, מומלץ לקבל המלצות ממכרים שברשותם קמין עצים. יש לוודא כי ספק העצים להסקה מאפסן אותם בצורה נכונה ויעילה, ושהוא אמין ושירותי.  

ניקוי ותחזוקת קמין עצים

איך מנקים קמין עצים זו שאלה שנשאלת רבות על ידי בעלי קמינים חדשים. בעיניהם, ניקיון קמין עצים נשמע כמו משימה מאיימת אך לא בהכרח כך הדבר. הקפדה על תחזוקה שוטפת בהתאם לצורך תמנע מכם התעסקות מיותרת עם כמויות גדולות של םפיח ואפר בעתיד. מומלץ לרוקן את מגירת האפר לעיתים תכופות בהתאם לכמות האפר שהצטברה. 

חשוב להקפיד על ניקיון הארובות. ניקיון הארובה מאפשר זרימה יעילה של עשן אל מחוץ לחלל הבית. ארובה סתומה עשויה לגרום לעשן לחדור אל הבית או במקרים חמורים אך לאש להתלקח. את ניקיון הארובות מומלץ לבצע פעמיים בשנה. במקרים בהם אין ביכולתכם לבצע פעולה זו בעצמכם, מומלץ להזמין איש מקצוע המתמחה בתחום. בסוף העונה מומלץ לערוך ניקיון יסודי הכולל שפשוף והסרת שכבת פיח ואפר מחלל הקמין והארובה.

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2020-07-28 07:50:56

אם אתם מחפשים חברת ניקיון בנס ציונה שמתמחה בניקוי חלונות ועוד דברו איתנו


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:06:49

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה

לינק לשאלון


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:05:35

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה


עודכן לאחרונה - 2020-04-23 03:26:29

אומרים כי אלוהים נמצא בפרטים הקטנים. גם בחברת ‘יעדים גבוהים’ מאמינים באמרה זו ולכן מספקים שירותים שכל מטרתם לדאוג לפרטים הללו, ביניהם שירות ניקוי חלונות ושיש המתבצעים הן בעבור לקוחות מהמגזר העסקי והן בעבור לקוחות פרטיים.
ניקוי השיש מתבצע לרוב בעבור מבנים חדשים, טרם מסירת המבנה אל הקבלן, או תוך כדי תהליך הבנייה כאשר יצירת השלד שלו הגיעה אל סיומה. ניקוי החלונות מתבצע לרוב לאחר אכלוס הבניין, וכחלק מתחזוקתו לאורך השנה. באמצעות שירותים אלה מבטיחה חברת ‘יעדים גבוהים’ שכל פרט קטן בבניין שלכם, בין אם מדובר בבניין פרטי או מבנה קבלני שעוד לא נמסר לדיירים, יהיה מושלם


עודכן לאחרונה - 2019-02-18 06:30:57

אני יכולה להמליץ לכם על חברת ניקיון מקצועית באזור המרכז. הם עושים אחלה עבודה!