תפריט נגישות
מנקים

איך אבני מדרך ושבילים מועילים לניקיון הגינה


מלבד העיצוב המרהיב שאבני מדרך יפות ושבילים משורטטים מעניקים לגינה, הם מסייעים לנו רבות בשימור וטיפוח הגינה. איך נתכנן את השבילים בגינה ואיך נבחר אבני מדרך מתאימות.

ברב גינות הנוי נמצא שבילים מסוגים שונים. חלקם הינם שבילים מרכזיים וחלקם הינם שבילי גישה המובילים אותנו לפינות שונות בגינה. 

שלל העיצובים האופיינים לשבילי הגישה מעניקים לגינה מראה מטופח וקסם מיוחד האופייני לגינות. את שבילי הגינה מקימים לרב בעזרת אבני מדרך טבעיות או בעזרת מגוון אלמנטים תעשייתיים כמו ריצוף, בטון תעשייתי וכד'. 

איך נתכנן את השבילים בגינה:

אין כל ספק ששבילים מסודרים מקלים עלינו את הגישה למקומות שונים בגינה ומלבד זאת, הם תורמים רבות לעיצוב הגינה ולמראה המוקפד שלה. סוגי אבני המדרך רבים ובחירה באבני מדרך מסויימים הם עניין של טעם אישי. אך על מנת להשיג את התוצאה הטובה והיעילה ביותר, מומלץ להקפיד על מספר פרטים. לכל סגנון גינה ניתן להתאים שביל המתאים לאופי הגינה.

חשוב להקפיד שרוחב השביל יהיה מרווח ונוח לשימוש כך שגם 2 אנשים יוכלו לצעוד יחד. במקרים בהם משתמשים באבני מדרך טבעיות, מומלץ לשים לב כי רצף האבנים מאפשר צעידה נוחה גם למבוגרים וגם לילדים. רווחים גדולים מידי עשויים להיות לא נוחים לפסיעה. את הרווחים שנוצרו בין אבני המדרך בגלל צורתם האמורפית המאפיינת אותם, כדאי לכסות בחיפוי קרקע. גם חיפויי הקרקע קיימים בסוגים שונים. ניתן לשלב חלוקי נחל, ניתן לשלב אבני טוף או אפילו אבני גרנוליט. כמובן שניתן לשלב גם דשא סינטטי מסוגים שונים.

שביל מאבני מדרך טבעיות:

אבני מדרך טבעיות הן אבני המדרך הנפוצות ביותר בעיקר בשל יתרונותיהם הרבים. לאבני מדרך טבעיות יש כושר הישרדות גבוה במיוחד ורמת שחיקה נמוכה. אבני המדרך נפוצות לרב ב- 5 גוונים. חום, אדמדם, חום - קרם בהיר, שחור ואפור. מאחר וגוונים אלו הם גוונים טבעיים וניטרליים, הם מתאימים לרב סגנונות העיצוב. יתרון בולט נוסף של אבני המדרך, הוא שניתן להזיז אותן ולשנות להם את המיקום או את אופן השימוש על פי צורך. אבני המדרך קלות מאוד להתקנה וקלות מאוד להסרה כך שאין צורך באנשי מקצוע או בכלים מיוחדים לביצוע העבודה. 

שביל מרוצף:

שביל מרוצף הוא פתרון נוסף לסלילת שבילים בגינה. את השביל המרוצף ניתן לרצף בסוגים שונים של של מרצפות, בין אם טבעיות או אריחי קרמיקהוטרצו. שבילים מרוצים הם שבילים סטטים הדורשים עבודה מקצועית. בתם תהליך סלילת השביל, השביל יהיה עמיד ויציב לאורך שנים ארוכות.  

הסוד בסלילת שבילים איכותיים הוא בהתאמתם לצועדים שונים בנוחות מירבית. מומלץ ראשיתו של תהליך, לשרטט את התוכנית שלכם לעיצוב הגינה ולמיקום השבילים תוך תשומת לב לאלמנטים סטטים הקיימים בגינה שעושיים להפריע לנו בדרך כמו עץ שנטוע במרכז הגינה, כמו בריכת נוי או מפלי מים וכד'. 

שבילי גישה בגינה ימנעו לכלוך ודריכה על הדשא או במקומות עליהם לא כדאי ללכת. בימי החורף הגשומים, כאשר האדמה בוצית והגישה קשה יותר, שביל הגישה מספק פתרון יעיל ונוח. ככלל, שבילים בגינה מנחים את הצועדים בגינה היכן ניתן לדרוך והיכן כדאי להימנע. בכך הגינה נשארת מסודרת ונקייה, ללא קרחות בדשא או בורות ובוץ. 

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2021-09-24 07:23:08

לגבי חברת ניקיון אתה יכול לפנות אלי בפרטי.
חברות בניה יש די הרבה בשוק, קבוצת פלוטקין היא אחת מהותיקות והידועות בשוק שעשתה הרבה פרויקטים מוצלחים אבל עדיין צריך לבדוק טוב. כי מי שעושה-גם טועה..
החברה הגישה בקשה להיתר בנייה, התקשרה עם הפניקס לצורך קבלת מימון, והתקשרה בהסכם ביצוע עם חברת אל־הר.
כמו כן היא החלה לפנות כ־15 דיירים מהדירות לדירות זמניות בשכירות.
מתוך תשעת הדיירים הנותרים, ארבעה התנגדו לפינוי בטענות כי החברה אינה מסוגלת כלכלית לממש את הפרויקט וגם כי נתנה הטבה מופרזת לאחד מבעלי הדירות - והפרויקט נתקע.


עודכן לאחרונה - 2021-09-23 05:57:43

כן, אין ספק שצריך לדאוג לניקיון אחרי שמסיימים לבנות אבל לא פחות חשוב זה לברר על חברת הבניה שמנהלת את הפרויקט.
לרוב, החברות שמנהלות את הפרויקטים האלה מאפשרות דיור חלופי בזמן הבניה שזה ממש מעולה אבל לפעמים דורש אורך רוח.
"מחברת בהרי פלוטקין מסרו כי בימים האחרונים הגישו שלושה בעלי דירות מתוך ארבעה בקשה למתן פסק חלקי, לפיה ביקשו להצהיר כי יכבדו את הסכמי הפינוי בינוי בינם לבין החברה"


עודכן לאחרונה - 2020-07-28 07:50:56

אם אתם מחפשים חברת ניקיון בנס ציונה שמתמחה בניקוי חלונות ועוד דברו איתנו


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:06:49

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה

לינק לשאלון


עודכן לאחרונה - 2020-07-20 07:05:35

שלום, אני סטודנט למחקר בטכניון
ויש לי שאלון קצר לגבי ניקוי חלונות.
במידה ויש לכם כמה דקות ורוצים לתרום למחקר, אשמח אם תענו על השאלות.
תודה רבה