תפריט נגישות
מנקים

פוליש ווקס או פוליש קריסטל לרצפה?


אם גם אתם מתכננים לבצע פוליש לרצפה בקרוב, סביר להניח שאתם מכירים את סוגי הפוליש הקיימים בשוק. כידוע פוליש ווקס לרצפות ופוליש קריסטל לרצפות הם סוגי הפוליש לרצפה הנפוצים ביותר. 

פוליש לרצפה וסוגים נפוצים:

פוליש לרצפה נעשית ברב המקרים על רצפה ישנה, או במקרים אחרים, אחרי ניקיון בתים אחרי שיפוץ ולעיתים, גם אחרי ניקיון דירות חדשות מקבלן. סוגי הפוליש הנפוצים ביותר לשימוש הביתי הם פוליש קריסטל ופוליש ווקס, אך קיים גם פוליש אקרילי, הנפוץ יותר בבתי עסק או במרחבים ציבוריים. 

למה עושים בכלל פוליש לרצפה:

אין ספק שרצפות שנראות מלוכלכות מקרינות על שאר חלל הבית. רצפת הבית נשחקת באופן טבעי, ומאבדת מהברק והזוהר . שלה, צוברת כתמים עקשניים, שריטות, סדקים וסימני גרירה. על מנת להיפטר מכל אלה, מומלץ לבצע פוליש לרצפה אחת לתקופה מסויימת ובהתאם לצורך כמובן. לכל סוג פוליש עמידות ומאפיינים משלו. 

למה לעשות פוליש לרצפות חדשות?  הסיבה פשוטה - ביצוע הפוליש לרצפות אינו מיועד אך ורק לחידוש והברקת המרצפות, אלא גם על מנת ליצור שכבת הגנה לרצפות ולמנוע פגיעה בהן או הספגות כתמים. 

איזה פוליש לרצפה מומלץ יותר? פוליש קריסטל או פוליש ווקס?

שאלה זו הינה שאלה שאין לה תשובה חד משמעית. לכל בית יש את הצרכים שלו וישנו התקציב שלו. איך נדע מה מתאים לנו באמת? ראשית, בואו נכיר מעט את סוגי הפוליש השונים:

פוליש ווקס- פוליש ווקס הוא הפוליש הוותיק ביותר. בעבר, הוא היה סוג הפוליש היחיד שהיה נמצא בשימוש לצורך הברקת מרצפות ישנות. פוליש ווקס מתבצע בתהליך קצר יותר, בו מנקים את הרצפות ניקיון יסודי, מסירים שיירי לכלוך, כתמים ושומנים שונים מהרצפות במידת האפשר, ולאחר מכן, מורחים שכבת שעווה (ווקס בלעז זה שעווה). שכבת השעווה מטרתה להעניק לרצפות ברק זוהר. לאחר מריחת השעווה באופן אחיד ויסודי על הרצפות, יש להמתין לייבוש מלא של החומר ואין לדרוך לפחות כמה שעות על מנת לא לפגוע במראה האחיד. בשלב הבא, בעזרת מכונת פוליש, מלטשים את שכבת הווקס שהתייבשה בינתיים על הרצפות עד להברקה מלאה ולשכבה דקיקה ואחידה. 

מה כדאי לדעת בביצוע פוליש ווקס ? שכבת השעווה שנמרחה רכה באופן יחסי ולכן, היא עשויה לביפגע במקרים של גרירת חפצים חדים או חפצים כבדים במיוחד, לכן מומלץ להימנע מכך, או ליצור חציצה בעזרת חומר רך בין החפץ לבין הרצפות לחיכוך מינימאלי. למשל, אם ברצונכם לגרור שולחן כבד, כדאי להניח ספוגים עבים מתחת לרגלי השולחן ורק אז לגרור. בנוסף, השעווה בה משתמשים לביצוע פוליש ווקס עשויה להיות מחליקה ולכן יש לנקוט באמצעי זהירות בעיקר כאש מדובר בשימוש של ילדים קטנים או בני הגיל השלישי על מנת למנוע נפילות וחבלות. כאמור, מחיר הפוליש ווקס זול יותר ממחיר פוליש קריסטל, אך כדאי לדעת כי את הפוליש ווקס מומלץ לחדש מידי שנה וחצי - שנתיים לעומת הפוליש קריסטל, שעמיד יותר לאורך זמן. 

פוליש קריסטל - פוליש קריסטל הוא סוג הפוליש הנפוץ ביותר לשימוש כיום. העובדה כי הוא יקר ביחס לפוליש ווקס אינה גורעת מהכדאיות, מאחר ופוליש קריסטל עמיד פי כמה מפוליש ווקס ולכן הוא מחזיק מעמד שנים ארוכות בשונה מפוליש ווקס אותו מבצעים אחת לשנה וחצי - שנתיים בממוצע. תהליך ביצוע פוליש קריסטל הינו תהליך יסודי ועמוק יותר, כאשר בתחילתו, מנקים ומקרצפים את הרצפות על מנת להסיר שכבה דקיקה של מרצפות ואיתה את הכתמים, השריטות וסימני החיכוך שנוצרו בה עם השנים. פעולת הליטוש העדינה הזו, חושפת שכבה חדשה של רצפות נקיות כמו חדשות, אך חסרות ברק. לאחר מכן, מורחים חומר מיוחד על הרצפות ובעזרת מכונת פוליש, מחממים את החומר ההרקה ומחדירים אותו לעומק הרצפות על מנת ליצור איטום מוחלט לנקבוביות שנחשפו בשלב הליטוש ולסדקים קיימים. את הפוליש קריסטל מבצעים בשלבים שלבים כאשר בכל פעם מתמקדים על מרצפה אחת או מספר מוגדר ומצומצם של מרצפות על מנת להבטיח עבודה יסודית ואחידה.

מה כדאי לדעת בביצוע פוליש קריסטל? שכבת חומר ההברקה שנמרחה בתהליך ביצוע הפוליש, אינה רכה כמו שכבת הווקס, ולכן היא עמידה פי כמה לכתמים, לשימנים ולשריטות. היא גם אינה מחליקה בדומה לפוליש ווקס. אך בכל זאת, מומלץ להימנע מגרירת חפצים חדים. פוליש קריסטל מעניק לרצפותברק וזוהר יוקרתיים והרצפה תראה כמו מראה גדולה ונקייה. 

 

 

 
 
 

עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2021-12-28 16:03:51

וואלה לא יודעת מי זו אישתך, אבל זכתה שהצלת לה את הסלון ככה. 
למרות שאם בעלי היה מדבר עלי ככה ברבים ממזמן היה נשלח לישון בספה, נקייה או מלוכלכת, הוא היה מארח לה יופי חברה. 
בכל מקרה אם אי פעם תצטרכו מכירה חברה שעושה מחירים פצצה ושירות אדיב עם חיוך. 
ממליצה אך ורק מניסיון אישי! 

https://amavrikim.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D-%D7%A8%D7%9E%D7%AA-%D7%92%D7%9F/

כנסו אתם תנשקו לי את.הרגליים אחר כך. מילה.


עודכן לאחרונה - 2021-12-28 15:58:44

תודה רבה רבה לך על ההמלצה החמה! 
עזרת לי רבות! 
הייתה לי הצפה קלה במקלט, שאצלנו משמש כיחידת דיור נוספת. 
וזכרתי שראיתי איפה שהוא תגובה עם המצלה על חברה ששואבים מים וכמה הם זריזים בתגובה שלהם. 
ובאמת שהם עזרו לי עד מאוד. 
תודה רבה לך מקרב לב על ההמלצה, באמת הצילו אותי. 
מצרפת קישור לאתר שלהם אתם לא תתחרטו. מבטיחההה!!!

https://amavrikim.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D-%D7%A8%D7%9E%D7%AA-%D7%92%D7%9F/


עודכן לאחרונה - 2021-09-24 07:23:08

לגבי חברת ניקיון אתה יכול לפנות אלי בפרטי.
חברות בניה יש די הרבה בשוק, קבוצת פלוטקין היא אחת מהותיקות והידועות בשוק שעשתה הרבה פרויקטים מוצלחים אבל עדיין צריך לבדוק טוב. כי מי שעושה-גם טועה..
החברה הגישה בקשה להיתר בנייה, התקשרה עם הפניקס לצורך קבלת מימון, והתקשרה בהסכם ביצוע עם חברת אל־הר.
כמו כן היא החלה לפנות כ־15 דיירים מהדירות לדירות זמניות בשכירות.
מתוך תשעת הדיירים הנותרים, ארבעה התנגדו לפינוי בטענות כי החברה אינה מסוגלת כלכלית לממש את הפרויקט וגם כי נתנה הטבה מופרזת לאחד מבעלי הדירות - והפרויקט נתקע.


עודכן לאחרונה - 2021-09-23 05:57:43

כן, אין ספק שצריך לדאוג לניקיון אחרי שמסיימים לבנות אבל לא פחות חשוב זה לברר על חברת הבניה שמנהלת את הפרויקט.
לרוב, החברות שמנהלות את הפרויקטים האלה מאפשרות דיור חלופי בזמן הבניה שזה ממש מעולה אבל לפעמים דורש אורך רוח.
"מחברת בהרי פלוטקין מסרו כי בימים האחרונים הגישו שלושה בעלי דירות מתוך ארבעה בקשה למתן פסק חלקי, לפיה ביקשו להצהיר כי יכבדו את הסכמי הפינוי בינוי בינם לבין החברה"


עודכן לאחרונה - 2020-07-28 07:50:56

אם אתם מחפשים חברת ניקיון בנס ציונה שמתמחה בניקוי חלונות ועוד דברו איתנו